Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 43 903
Изобщо не съм  следяла овулация, всъщност просто веднъж го правехме без да се пазим, в първият ми чист ден беше, пък както си казахме...каквото стане...и то взе че стана, за моя изненада...всъщност не го планувах така Simple Smile

Все пак не знам колко е добре да спираш  на своя глава..не се ли обади на лекаря си цял ден?

# 16
  • Мнения: 63
Обадих му се и той ми каза,че е предмензтруално прекървяване и ми каза,че като ги спра,веднага ще ми дойде.И за това така мисля да ги спра ,за да ми дойде!А,между другото твоят разказ ме заинтригува.Поздравления!

# 17
  • София
  • Мнения: 43 903
аха...ами спирай ги, тогава Simple Smile и успех с бебеправенето Simple Smile Дано  съвсееем скоро видиш 2-те чертички Simple Smile

# 18
  • Мнения: 63
Благодаря ти много!Задължително ще се похваля!Благодаря ти

# 19
  • Мнения: 9 389
Такааа,в случая ще спреш Дуфастона,но сама казваш,че имаш нередовен цикъл.Ще ти дойде,ще ти свърши и след това отново ще имаш проблеми.Дуфастона не е лекарство,което след безхаберния му прием,както е при теб в случая,ще регулира цикъла.
Моят съвет е преди да започнеш каквито и да било опити за бебе да си направиш пълни изследвания на хормоните.Определено имаш проблем!
Следващото нещо,на което трябва да обърнеш внимание е кога ти е овулацията и дали изобщо имаш такава!
Не искам да те разочаровам,но за бременност в случая изобщо не може да става на въпрос.

# 20
  • София
  • Мнения: 43 903
И като има проблем с хормоните - какво според теб??? обикновенно за коригиране се пият противозачатъчни? И? Следва да няма дете ли Simple Smile Нередовният цикъл не значи липса на овулация....
Иначе...няма как да знаеш на 100% дали в момента има или не  бременност...само предполагаш...

# 21
  • Мнения: 9 389
И като има проблем с хормоните - какво според теб??? обикновенно за коригиране се пият противозачатъчни? И? Следва да няма дете ли Simple Smile Нередовният цикъл не значи липса на овулация....
Иначе...няма как да знаеш на 100% дали в момента има или не  бременност...само предполагаш...

Да,пила е противозачатъчни,но защо и е бил Дуфастона?

# 22
  • София
  • Мнения: 43 903
явно, за да поддържа редовна менструация,докато не пие противозачатъчни...
Въпреки, че за мен е излишен дуфастона, но така е преценил лекаря, така е изписал...
Така или иначе в момента и да пусне изследвания и да не пусне...малко все тая, защото реално в момента няма как хем хапчета да пие, хем да забременее нали?
Вече ако има проблем със забременяването, друго нещо...тогава  ще си прави изследвания и т.н., но такива не е задължително да има, само заради един нередовен цикъл.

# 23
  • Мнения: 63
Правила съм си хормунални изследвания,всичко е нормално и в граници.Дуфастона ми го изписа Докито ми,защото от как се помня съм с нередовен цикъл,а аз му споделих ,че искам да забременея.И той реши да пия Дуфастона за регулиране за да забременея по лесно.Аз го спирам само сега,за да ми дойде и след това след 17 дни пак го започвам ,за ми дойде навреме.

# 24
  • Мнения: 9 389
Radincheto ,каква е схемата,която ти е предписана за приема на Дуфастон?

# 25
  • Мнения: 63
Radincheto ,каква е схемата,която ти е предписана за приема на Дуфастон?
Броят се 16 дни от първия ден на цикъла и на 17 се започва Дуфастона,за 10 дни по 1 таблетка 2 на ден.После до 2-3 дни идва цикъла.

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Здравей,

Започвам с това, че не съм лекар. Не зная причината, поради която са ти изписали Дуфастон, но съм чувала, че този вид прогестерон не е желателно да се приема ако си бременна. В Англия е абсолютно забранен за бременни, тук някои гинеколози го ползуват и при бременни, но в ниски дози. На твое място бих питала гинеколога защо го изписва и не може ли да ти предпише естествен микронизиран прогестерон (който уж е по-малко вреден).

Само да ти кажа (сигурна съм, че знаеш Grinning) да не използуваш ретинол и ретиноиди ако опитваш да забременяваш, защото са вредни за плода. Много жени, когато спрат Диане, забелязват влошаване на състоянието на кожата и си купуват продукти, съдържащи ретинол с или без рецепта.

Успех и лека бреме нност ако си бременна  Hug

# 27
  • Мнения: 9 389
Здравей,

Започвам с това, че не съм лекар. Не зная причината, поради която са ти изписали Дуфастон, но съм чувала, че този вид прогестерон не е желателно да се приема ако си бременна. В Англия е абсолютно забранен за бременни, тук някои гинеколози го ползуват и при бременни, но в ниски дози. На твое място бих питала гинеколога защо го изписва и не може ли да ти предпише естествен микронизиран прогестерон (който уж е по-малко вреден).

Само да ти кажа (сигурна съм, че знаеш Grinning) да не използуваш ретинол и ретиноиди ако опитваш да забременяваш, защото са вредни за плода. Много жени, когато спрат Диане, забелязват влошаване на състоянието на кожата и си купуват продукти, съдържащи ретинол с или без рецепта.

Успех и лека бреме нност ако си бременна  Hug

Масова практика е Дуфастона да се изписва за задържане на плода!Един вид предпазва от аборт!

# 28
  • София
  • Мнения: 43 903
Здравей,

Започвам с това, че не съм лекар. Не зная причината, поради която са ти изписали Дуфастон, но съм чувала, че този вид прогестерон не е желателно да се приема ако си бременна. В Англия е абсолютно забранен за бременни, тук някои гинеколози го ползуват и при бременни, но в ниски дози. На твое място бих питала гинеколога защо го изписва и не може ли да ти предпише естествен микронизиран прогестерон (който уж е по-малко вреден).

Само да ти кажа (сигурна съм, че знаеш Grinning) да не използуваш ретинол и ретиноиди ако опитваш да забременяваш, защото са вредни за плода. Много жени, когато спрат Диане, забелязват влошаване на състоянието на кожата и си купуват продукти, съдържащи ретинол с или без рецепта.

Успех и лека бреме нност ако си бременна  Hug

ми можеше да прочетеш причината....тя е написана.
а тук често се използва при риск от аборт, за задържане на плода.Колкото това какво изписват в Англия...те така и така нищо не изписват в начална бременност, а оставят в ръцете на природата - ако има  аборт - има, ако не...хубаво...докато тук се опитват да спасят  и задържат бебето поне.(не задължително точно с дуфастон).

# 29
  • Мнения: 63
Здравейте, днес отново имам зацапване ,а не съм пила Дуфастон.Пети ден съм така,дали има вариант ако спре това зацапване да съм бременна.И ако има дали това е повлиало на плода?

Общи условия

Активация на акаунт