За канадките, децата, котките, кучетата и рибките....

  • 816
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
След като се разписах във форума по-рано тази вечер си легнах и започнах да гледам телевизия, изморена от поредното ни пътуване... Днес бяхме в едно градче по средата на пътя (малко като върха на триъгълник) между Отава и Монреал, където по традиция правим вино в една местна винарна и два пъти годишно ходим с нашите приятели от Монреал да бутилираме виното и да се видим след това в един фамилен ресторант. Та след като се върнахме оттам (цялото пътешествие бе от 8 сутринта до 5 следобяд) установих, че кучето ни кашля. Cry Като се има предвид, че аз съм с хроничен проблем от 6 месеца, от който ми писна, но смятам да се отърва след 3 седмици, Изабела бе с температура преди два дни и с повръщане вчера, котката ни бе с цирей над опашката и на антибиотик (в момента е в котешки хотел във ветеринарната клиника), а едната ни рибка умря, при това всичките ми зеленчуци (4 домата с диаметър 1 см и 3 чушки) измръзнаха снощи,  изненадата от кашлицата на Ейнджъл бе повече от нежелана. След като изгледах един документален филм се усетих, че Ейнджъл е прекалено тиха и не лае. Когато отидох да я "нагледам" установих, че е направила на парченца  коркова тапа (които в първия момент оприличих на нещо друго  Embarassed). Сега си успокоявам нервите с чаша вино (от новобутилираното; ето откъде е тапата! Mr. Green) и се чудя какво ще ме сполети в следващия момент. Чудя се дали не трябваше да си остана българка? newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 636
Ха, ха, заклю4ението беше забавно!  Laughing

Пожелавам бързо оздравяване на вси4ки 4ленове на семейството! Дано и твоята операция мине добре, а след това да се радвате на крепко здраве вси4ки! Нека само добър късмет да "вирее" във вашия дом!

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ех, Лаура, ако беше само от новопридобитото гражданство...
Ние пък цялото семество сме болни и така я караме от около месец Cry Ако знам, че гражданството ще ми помогне, още в понеделник подавам документите без повече да отлагам.
Бързо да се оправяте!

# 3
  • Мнения: 1 854
Лаура, а като си била с бг.паспорт само по вода ли ти е вьрвяло? Wink.
Тук, в Холандия има много "холандци" с паспорт, но с турски или марокански облик. Паспорта не прави човека и не го променя и щом сьдбата ти е дала шанс да го смениш, защо сега пьк "да те наказва" сьс несполуки! Не е това причината.
Пожелавам Ви да бьдете много здрави и щастливи, а на теб - отсега натам да си пиеш питиетата, но не за да успокоиш нервичките, а за бляськ в очите, релакс и наслада.

# 4
  • Мнения: 1 072
Ти пьк , Лаура, едва ли тая е при4ината, но ккакто знаеме сьмнението винаги остава Mr. Green
Затваряйте тая страница ве4е и утре да се похвалиШ с неЩо позитивно и се утеШи с новата реколта винце, току виж някое ШиШенце дало фира... Wink

# 5
  • Мнения: 7 430
Лауричка, какви са тия мисли newsm78
Я, по ведро...след всяко зло - идва добро Peace и за това ти го пожелавам от сърце - по бързо всички да се оправите  Hug  bouquet
Пожелавам същото и на Снежката Peace  bouquet

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Лаура, дано бърzо да се оправите.  bouquet

Я раzкажи нещо повече, какво вино правите?

# 7
  • Мнения: 2 195
Лауричка,я по-ведро го дай,ще се оправят нещата  Hug Пък ти си си българче,независимо от кетапа  Grinning Wink

# 8
  • Мнения: 2 452
Лаура, дано бърzо да се оправите.  bouquet

Я раzкажи нещо повече, какво вино правите?

Първо, да се оплача, че визитата ни в Торонто се отлага поради заболяване на кучето. Има т.нар. пиодермия по дупето и по врата. Сега и тя е на антибиотик (наред с котката). Ейнджъл е с "лампион" на врата, за да не се ближе.  Shocked Изобщо малка трагедия е у нас!
Виното е от концентриран гроздов сок. Във винарната има избор от около 30-40 вида бяло и червено вино, вкл. и десертни и плодови вина. Ние правим 1 доза бяло и една доза червено, като първо поръчваме виното (избираме си опрделен вид, което собствениците приготвят за нас), а след около 6 седмици отиваме, за да го бутилираме сами. Приятно занимание е; освен това накрая винаги остава по малко от виното "за проба" и след като бутилираме от 6 до 10 дози (помагаме си с останалите) настроението се повишава! Е, не прекаляваме, защото после трябва да се прибираме с коли, но всички са леко еуфорични накрая на занятието. Една от причините е, че виното е доста по-евтино от купеното, но ние го правим най-вече за "фан".

# 9
Лошото не идвало само........ама що така не е и с хубавото Crossing Arms Confused
Я не си внушавай такива мрачни мисли. Всичко ще се нареди и не е от канадското гражданство, а ще приемем че е продължение на българското Wink
Айде наздраве с винце пък като си рекла Hug

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Их,беееее,ама ,4е поредица от неприятни събития  ooooh! Ноооо,гледай позитивно на неЩата :неприятностите са се акумулирарли в настояЩия момент и се предполага,4е след това кривата на графиката трябва хукне само нагоре ( нали уж вси4ко е цикли4но  Thinking ). Демек ОТ ХУБАВО ДА НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ОТЪРВЕШ  Hug
Признавам ти едно:имаШ железни нерви   bouquet
Хайде наздраве,цялото семейство да оздравява, за реколтата АМИН ( не губи кураж,нова година нова реколта  Wink ) и хайде след три седмици Ще се 4ерпим както трябва  Peace Е,не отказвам да пробвам и сега глътка от ваШето винце,де  Wink За ваШе здраве

# 11
  • Мнения: 2 452
Лошото не идвало само........ама що така не е и с хубавото Crossing Arms Confused
Я не си внушавай такива мрачни мисли. Всичко ще се нареди и не е от канадското гражданство, а ще приемем че е продължение на българското Wink
Айде наздраве с винце пък като си рекла Hug

Аз зная, че не е от канадското гражданство. Това бе опит за шега в момент, когато ми се плачеше и все още ми се плаче.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт