Помощ - От 3 месеца насам по 3 антибиотика на месец!!!!!

  • 14 935
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Мили мамита,
Искрено ви моля за някаква насока какво да правя!!!! Както вече писах от 3 месеца насам пием по 3 антибиотика на месец, този месец за сега са 2, но преди 2 дни свършихме 2-рия и днес пак сме с температура!! Cry
Вече не ходим на личния лекар а направо на педиатър в Пловдив, ние живеем в близък град, педиатъра си е с име, но за него това не било проблем!!!
Незнам как се практикува в такива случаи, изследвания специални ли се правят, нещо друго ли.... ако някой знае моля да сподели!
Още повече, че тръгнах и на работа.... Cry
Моля за насоки!

# 1
  • Мнения: 1 428
Не, че ще се успокоиш, но не сте само вие така.Масово по-голяма част от децата , които посещават детски градини са така.Детото ми е стигало до 6 антибиотика ,това беше върха.Но тогава си казах стига и я заведох на хомеопат. Започнахме теренно лечение за подсилване на организма и вече 6 месеца не е близвала антибиотик, дано и да не опитва скоро.От многото разболявания и антибиотици разви астма, която в момента лекуваме със Сингулар и хомеопатия.Доволна съм- преди всяка хрема преминаваше в бронхит, а сега си минава и без капки дори.Само спазмите от астмата остана да се научим да преборваме и всичко ще е ок.
    Опитайте с хомеопатия, ще му помогне , убедена съм. Аз бях скептично настроена в началото, но ето че сега съм сигурна ,че взех правилното решение за детето си , а и за семейството си .

# 2
  • Мнения: 1 310
Lyu, даваш ли имуностимулатори и витамини? Сега през лятото ходете на плуване - много калява.  Peace
Аз за една зима четири пъти давах антибиотик и се ошашках. Записах сина си на плуване и мирясах. Боледува, но съвсем леко - с чайчета и разтривки минава.  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Ние имахме подобна серия миналата година, АБ след АБ, накрая в болница, там още по-зле, след това бронхоспазми... Започнахме само хомеопатия, детето се повлиява много добре.
Така или иначе, направи някои основни неща, ако още не си - секрет нос и гърло, задължително кръвни изследвания преди да се започне даването на АБ. Това че има температура, не означава задължително да пие антибиотик, поне аз за моите деца така съм решила да действам. Мислиш ли, че лекарят се е презастраховал при изписването им? Друго - ако не е бил подходящо избран при първия прием, то детето може да не се е доизлекувало, лепнало е нещо, и веднага е започнало нов прием, и така става един порочен кръг. По три антибиотика на месец си е направо непрекъснато пиене  Rolling Eyes Ако ходи на ясла или градина, спри го за месец, да укрепне..
И задължително, избери си имуностимулатор, има толкова много на пазара, и мнения тук във форума за повечето.

# 4
  • Мнения: 117
Не знам дали сте проверили, но при нас бе с температура две седмици след изпиване на антибиотик и се оказа възпалена трета сливица. При лечение на сливици антибиотика се пие минимум 7 или 10 дни, по малкия прием провокира третата сливица (не мога да го опиша като лекар, но след това температурата е по висока детето по болно).
Гърлото трябва да се види от УНГ, при нас се чудеха от какво тази температура и след изтегляне на секрета от носа се видя.

# 5
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Моят съвет също е да спреш детето за известно време от градината. Знам, че понякога това е почти невъзможно, но толкова антибиотици мен биха ме притеснили сериозно. Както те е посъветвала една мама по-горе  - опитай с хомеопатия. Щом и без това ходите до Пловдив, там има хомеопати, потърси координати и опитай. Много деца са намерили спасение от честите боледувания в хомеопатията. Успех!

# 6
  • Мнения: 3 481
. При лечение на сливици антибиотика се пие минимум 7 или 10 дни, по малкия прием провокира третата сливица (не мога да го опиша като лекар, но след това температурата е по висока детето по болно). .
Затова ли ние едно време стигнахме до вадене на третата сливица Rolling Eyes Twisted Evil

Относно темата, и аз подкрепям изследвания. Всъщност опиши точно какви са симптомите. Само температура ли? Ангини....?

# 7
  • Мнения: 63
Здравейте,
Вчера бехме на лекар и ... познайте - Клацид! Снощи температура 39 градуса! Лекара каза, че сливиците са му оголемени за възраста и затова лепва всеки вирус!!! До ангини или плевмонии и бронхити не сме стигали, но това е защото при първия симптом тичам на лекаря и започваме лечението!!!
За хомеопати съм чувал, но четох некъде, че държат децата с температура 39 градуса без медикаменти и това много ме смути!
Относно изследвания - моля който има информация какви точно се правят да сподели! Аз вчера питах лекаря за изследвания за антибиотик(мисля, че антибиограма се води), но той каза че в БГ още не сме стигнали до ниво да се разчита на тези резултати и според него смисъл няма, та ако за некакви други изследвания става въпрос моля споделете!
За спирането, ще е възможно чак към средата на юли до тогава е почти невъзможно!
Моля за още мнения - Предварително ви благодаря!

# 8
  • Мнения: 668
Мили мамита,
Искрено ви моля за някаква насока какво да правя!!!! Както вече писах от 3 месеца насам пием по 3 антибиотика на месец, този месец за сега са 2, но преди 2 дни свършихме 2-рия и днес пак сме с температура!! Cry
Вече не ходим на личния лекар а направо на педиатър в Пловдив, ние живеем в близък град, педиатъра си е с име, но за него това не било проблем!!!
Незнам как се практикува в такива случаи, изследвания специални ли се правят, нещо друго ли.... ако някой знае моля да сподели!
Още повече, че тръгнах и на работа.... Cry
Моля за насоки!



Намери КЛАСИЧЕСКИ хомеопат, и зашеди детето. Ще се променят нещата.

Сега видях какво са ти казали-че не сме били стигнали до антибиограма.. Crazy ooooh! Непрекъснато се изумявам какви малоумници са станали лекари и какви неща говорят....

# 9
  • Мнения: 3 481
Можете да поискате и посявка. Секрет от сливиците, за да се види точно причинителят, който вероятно е бактерия, но е важно каква. В много случаи бактерията се загнездва там, АБ само оправя временно нещата, но състоянието се хронифицира.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Здравейте,
Вчера бехме на лекар и ... познайте - Клацид! Снощи температура 39 градуса! Лекара каза, че сливиците са му оголемени за възраста и затова лепва всеки вирус!!! До ангини или плевмонии и бронхити не сме стигали, но това е защото при първия симптом тичам на лекаря и започваме лечението!!!
За хомеопати съм чувал, но четох некъде, че държат децата с температура 39 градуса без медикаменти и това много ме смути!
Относно изследвания - моля който има информация какви точно се правят да сподели! Аз вчера питах лекаря за изследвания за антибиотик(мисля, че антибиограма се води), но той каза че в БГ още не сме стигнали до ниво да се разчита на тези резултати и според него смисъл няма, та ако за некакви други изследвания става въпрос моля споделете!
За спирането, ще е възможно чак към средата на юли до тогава е почти невъзможно!
Моля за още мнения - Предварително ви благодаря!



Задължително смени този лекар.
Оставам с впечатлението, че детето пие абсолютно излишно антибиотици и това го затваря в порочен кръг - АБ - намален имунитет - лесно прихващане на вирусни инфекции и неспособност на организма да се справи сам с тях.

# 11
  • Мнения: 63
Моля за още мнения smile3514

# 12
  • Мнения: 3 481
Не са ли ти достатъчни? Rolling Eyes С добро чувство питам.

Така, от опита си мога да кажа, че АБ изписват дори при всеки вирус, с цел да се застраховат от последваща бактериална инфекция... Tired Обаче моментът е много тънък, защото точно когато детето има нужда от всичките си сили, за да се бори с даден вирус, то млати антибиотик, който го трови.
това първо.
Второ - температуропонижаващо средство при всяка Т над 37 е нередно. Когато човек вдигне Т, се задейства фагоцитозата. Това са клетките бойци, които се борят със инфекцията. Изключвам хомеопатите за момента. В цяла Европа педиатрите чакат поне 3 дни, или дават Тпонижаващо над 39 градуса. Вкъщи на хладилника залепвам с магнит всяка една рецепта с АБ, която сме избегнали, откакто лекувам с хомеопатия децата (някъде от година).Рецептите са вече 5. При нас обаче, слава Богу, инфекцията никога не е слизала надолу - бронхити и т.н. Сливиците на дъщеря ми видимо намаляха и се поуспокоиха.
Твърдението на лекаря ти, ако е така, де, че "детето лепва всеки вирус, защото са му уголемени сливиците", е пълна глупост. Този лекар е за смяна, ако го е казал.
Сливиците при децата са първа имунна бариера. Точно затова винаги първо те се възпаляват. Преди да избие гнойта, детето вдига много висока Т по правило. С избиването на гнойта Т започва да спада постепенно.  Но добрите УНГ специалисти знаят, че именно сливиците спират болестотворните организми да слязат в дробовете, затова ги вадят в най-краен случай.
(Пиша с уговорката, че винаги има изключения, но това е общото правило като цяло.)

Давам ти пореден пример, съвсем пресен. Малката ми щерка хвана вируса с повръщане и разстройство. За първи път джипито не даде антибиотик. Повърна точно два пъти, на следващия ден започна разстройството. Каза да й слагам свещички против гаденето и да давам прахчета за затягане. Попитах го - "Добре, де, не е ли по-добре да не потискам, да оставя организмът да изхвърли токсините" Още повече повръщането спря, само леко й се гадеше, а приемаше достатъчно течности. " Е, да, може, ама да не се мъчи детето"....Какво значи "да се мъчи"....Разбира се, обясних му, че разстройството при нас е 5-6 пъти на ден, а не през половин час, когато наистина може да се обезводни..... Е, мина за четири дни без никакви медикаменти освен малко лактобацили против дисбактериозата

# 13
  • Мнения: 303
И ние бяхме така! Смених лекаря! Някои лекари просто се застраховат, давай ги АБ след АБ.

# 14
  • Мнения: 3 481
И ние бяхме така! Смених лекаря! Някои лекари просто се застраховат, давай ги АБ след АБ.
И така създават хронични пациенти. Към авторката, прочети малко от д-р Михайлов от форума на Часът на мама( бившето предаване). Може да не съм привърженик на неговия тип "хомеопатия", но за всичко, което пише за АБ, Темп и т.н. е абсолютно прав.

# 15
  • Мнения: 66
Здравейте,
Подходящ за вашия случай е препаратът Имунокинд, които подпомага имунната система при деца. Освен това добър избор е и Тонзилотрен при рецидивиращите проблеми със сливиците или оголемени сливици. И двата прадукта са абсолютно безопасни и много ефективни. Имунокинд се приема 3-6 месеца по 1 таблетка 3 пъти дневно - особено при често боледуващи деца, при търгване на ясла и детска градина.

Лечението с Тонзилотрен способства за решение на трудностите в лечението на ангината и оголемените сливици - води до подобрена ефективност на защитните процеси в организма и способства пълното възстановяване на организма след прекараното заболяване. Съчетава се прекрасно с друга необходима терапия,  като способства бързото действие на антимикробната терапия (в случая Клацид). При използване на Тонзилотрен необходимостта от Нурофен или Панадол намалява и спира, защото болката и температурата се повлияват бързо. Необходимо е обаче достатъчно честото му дозиране (според указанията в листовката) през първите два дни от започването му.
Не се води имуностимулатор според обичайното разбиране за това - не предизвиква промени в имунната система, водещи до свръхпроизводство на различни фактори. Подобрява ефективността на защитните процеси, специално свързани с процесите на ангината и болките в гърлото.

Последна редакция: пн, 24 май 2010, 23:52 от DHU България

# 16
  • Мнения: 668
Айдее, и тук започнаха безобразията... Ма стойте си във форумчето, да си вършите незаконната дейност по предписване на лекарства на непознати и никога не прегледани от вас хора. Не напълзаявайте целия форум. Абе кога ли ще се ядосам аз и ще напиша едно оплакване в прокуратурата и лекарския съюз...



Здравейте,
Подходящ за вашия случай е препаратът Имунокинд, които подпомага имунната система при деца. Освен това добър избор е и Тонзилотрен при рецидивиращите проблеми със сливиците или оголемени сливици. И двата прадукта са абсолютно безопасни и много ефективни. Имунокинд се приема 3-6 месеца по 1 таблетка 3 пъти дневно - особено при често боледуващи деца, при търгване на ясла и детска градина.

Лечението с Тонзилотрен способства за решение на трудностите в лечението на ангината и оголемените сливици - води до подобрена ефективност на защитните процеси в организма и способства пълното възстановяване на организма след прекараното заболяване. Съчетава се прекрасно с друга необходима терапия,  като способства бързото действие на антимикробната терапия (в случая Клацид). При използване на Тонзилотрен необходимостта от Нурофен или Панадол намалява и спира, защото болката и температурата се повлияват бързо. Необходимо е обаче достатъчно честото му дозиране (според указанията в листовката) през първите два дни от започването му.
Не се води имуностимулатор според обичайното разбиране за това - не предизвиква промени в имунната система, водещи до свръхпроизводство на различни фактори. Подобрява ефективността на защитните процеси, специално свързани с процесите на ангината и болките в гърлото.

# 17
  • Мнения: 3 481
Дъщеря ми БЕШЕ с хроничен тонзилит и хипертрофия на сливиците. Ползвали сме Тонзилотрен неколкократно, по схемите в листовката! Първият път ангината мина, ако трябва да съм честна. Но нататък не просто не минаваше, но започва да доказва симптомите на някои от хо лекарствата в комбинирания препарат. За да не съм голословна, мога да опиша подробно при желание, но съм бясна и на Тонзилотрена, и на комбинирания Цинабсин!!!
Това противоречи на всички принципи на хомеопатията, която лекува с 1 лекарство - симилиум - тоест най-близо до типажа пациент, вземайки под внимание поведение, характер, най-чести болежки, страхове и психично състояние.

Към авторката - давам ти пример - В едно комбинирано хомеопатично лекарство може да има няколко лекарства накуп. Но примерно хващам А и Б - и в А, и в Б, се съдържат симптоми за сливици, тоест и двете лекарства ще лекуват сливиците. Но хом.лекарства не съдържат в себе си само 1 симптом, а много. Та същите А и Б - в А има и симптом суха кашлица, а в Б - мокра кашлица примерно.
И ако знаем, че хомеопатията представлява лечение на подобното с подобно, то какво се оказва....Лекуваме уж сливиците, но в същото време на жизнената сила на това дете се казват още милион противоположни неща. Жизнената сила се обърква и може да стане страшно - даже тя да се потисне.
Хомеопатичното НЕПРАВИЛНО лечение може и да е по-опасно от това на стандартната медицина, защото хомеопатията действа директно на жизнената сила, психиката дори Naughty
Виж в алтернативния подфорум "Информативно за хомеопатията" и ще ти стане ясно.
Имунокинд е същата боза.... Tired
В същото време хем да пие Клацид-а, хем да се "бърка" в жизнената сила...Хайде не Naughty Naughty Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 9 517
Смени педиатъра - не правите ангини, бронхити и др. подобни, тогава от какъв зор взимате антибиотик на първия ден от боледуването - педиатърът как разбира, че е бактериална инфекция, а не вирус - гадател ли е?

Обяснили са ти вече какъв е порочния кръг антибиотик - спад на имунитета - нова болест - нов антибиотик - нов спад и т.н.

# 19
  • Мнения: 617
Моля за още мнения smile3514
Айде като толкова искаш.
Първо - спри да му даваш АБ при всяка хрема.Може и да те смущава недаването на АБ при температура 39 градуса, ама така имунитет не се гради.Пък и тези градуси са от вирус, а антибиотиците не влияят върху тях, а върху бактериалните инфекции.АБ се изписва при риск например бронхита да стане на пневмония, при ангини, синузити, пневмонии и т.н.Няма да ти оздравее скоро детето, ако продължаваш в същия дух, ами и с алергия ще се заима от толкова лекарства.
Второ - сигурно вече имате и трета сливица.Пробвай с  хомеопатия, ако не се повлияе я махай, защото е огнище на змии там, ако седържи дълго време стават гнойни.
Трето -ако след укрепване на организма другит сливици останат уголемени работете над тях, защото могат да ти направят неподозирани проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 037
За какво ги пие тези АБ?
АБ се дава след изследвания и антибиограма...не за температура, а за бактериални инфекции.
Вируси с АБ не се лекуват. Смени си лекаря просто и спри с тези АБ-ци да си тровиш детето.
За вирусите - нормално е 2-3-4 дни детето да е с висока Т, ако за 4 дни не свали...тогава вече може да се мисли за АБ, защото се предполага, че почва да развива бактерии.

Дори да не се обърнеш към хомеопатия, традиционната медицина не е все пак само антибиотици има и други подходи и начини за лечение.

# 21
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Имах подобен проблем преди 2 години , когато малката ми дъщеря започна детска. За зимата бяхме болни 4 пъти. ходихме при доц.Недкова в Плевен. Изписа ни от есента - септември за 3 месеца - 10 дни Бронховаксон и 20 дни Есберитокс. Вече две есени го пием и има резултат. но не мисля , че без консултация с педиатър е добре да даваш каквото и да е.

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте, нова съм в сайта и реших да пиша тук защото съм напълно отегчена от проблеми със сливиците и гърлото.На 15 години съм ,за 1 месец направих три гнойни ангини лежах в болница смених три антибиотика(augmentin,penicilin,cedax) и постоянно съм с възпалени сливици и уши.след 4 дена вливане на Пеницилин на по 6 часа ме изписаха (за първи път влязох в болница ,беше кошмар и доста мизерно а лекарите ужасни),след като ме изписаха УЖ оздравяла се разболях отново точно след 1 седмица а през тази една седмица бях на CEDAX.Бяха ми назначени кръвни картини а там резултатите наистина бяха доста зле относно левкуцитите(30) също така ми откриха бактерия мораксея или нещо подобно и от толкова болници и лекар аз отновооооо съм болна тотално отегчена и незнам какво да правя.Сега съм спряла всякакви антибиотици и го карам на витамини имуностимуланти плодове и хомеопатични таблетки за гърло и капки за уши.Колебая се дали да не махна сливиците.Моля ви посъветвайте ме нещо! Мерси предварително  Sad Hug

# 23
  • Мнения: 3 481
Лео кики, за отстраняване на сливици може да се произнесе само добър специалист УНГ. Това, което аз знам, е , че показания за премахването за поне 4-5 гнойни ангини годишно. Но не е само това.

Левкоцити се завишашат, когато е налице възпалителен процес в организма, независимо къде.
(не знам 30 по каква схема е, но моите бяха 900)

# 24
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
leo_kiki, моят съвет е да потърсиш мнение от поне трима УНГ-специалисти. Преди години, (бях на 24) след месеци лутане по лекари се оказа, че трябва да ми се оперират сливиците. Няма да се впускам в подробности относно диагнозата, защото при всеки един нещата са индивидуални, само ще ти кажа, че след опарацията бях като преродена, чувствах се като нов човек - явно организма ми наистина е страдал. Успех ти желая!
Извинявам се на авторката на темата за спама.

# 25
  • Мнения: 3 481
Нищо, по-добре тук, отколкото нова тема.
Като дете съм била с чести гнойни ангини, но в началото на училищна възраст ги израснах, като повечето хора.
Майка ми обаче не е успяла. Вадени са й като гимназистка.
Но наистина се консултирай с повече специалисти. Еле пък както ти дава и  отражения в ушите. Всъщност сега си в разгара на пубертета, аз лично бих поизчакала още 2-3 години, докато този период завърши. Но ако наистина много се мъчиш, действай.

# 26
  • Мнения: 0
много благодаря за отговорите оказа се че днес дойдох на контролен преглед и ме приеха по спешност в болницата с образуващ се абсцес и възпаление на лимфните възли. Ужасно е,болката е много голяма . Само изчаквам да по оздравея малко и след 3 4 дни ще отида във София защото тук лекарите очевидно не знаят какво правят.Аз се задушавах и сестрата отговори нищо не мога да направя трай си не правя магии  Sad Sad Sad поне набарах Интернет и минава времето! Наистина много ви благодаря за отговорите  Hug

# 27
  • Мнения: 3 033
leo_kiki , на сестра ми преди години й бяха казали да се маха сливица/и, не съм сигурна, отиде в ИСУЛ обаче, не знам при кой специалист, който й каза, че махането ще е грешка, вече повече от 5 години е добре сестрата, да чукна на дърво, та иди в ИСУЛ ми е съветът. Май сега се казва болница "Царица Йоана", но да не те подведа, ИСУЛ със сигурност е името, макар и старо. Успех!

# 28
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Точно в тази "Царица Йоана" не ни разрешиха да махнем сливиците на нашият син. Ама за нищо на света. Така ме зарече онази лекарка. Докато нещата толкова се влошиха, че правеше по 3-4 гнойни ангини лятото. Той не знаеше какво е да имаш здраво гърло. И тогава друга лекарка разреши махането. Самата операция беше кошмарно- тежка. Но сега да чукам на дърво му просветна...

# 29
  • Мнения: 2 237
Един прост въпрос: Защо даваш антибиотик ??? Направена ли е антибиограма, която е доказала наличието на бактериална инфекция което налага прием на антибиотик ? Защото ако не е, ти просто тровиш детето си. И вместо организма да се справя сам с вирусите, той се опитва да се "пребори" с антибиотика.  Как ще гради имунитет това дете ? Не казвам , че трябва и да го оставяш да се мъчи болно, но и да се дава антибиотик при всяка температура, кашляне и т.н........това е просто необяснимо. Когато моето дете се разболее, веднага отивам и на секундата правя кръвна картина, урина и изследване на гърлен и носен секрет. От резултата и направената антибиограма аз си правя извод какво да дам. Често пъти е просто поредния вирус, който минава за няколко дни с чйчета и плодове.Осен това оставям детето си да вдига температура "на воля" така да се каже. Разбери, тя не е враг, високата температура убива болестта, организма така се бори ! Разбира се всяка майка си познава детето и знае до колко и каква температура може да издържи то. Моята дъщеря спокойно издържа 39 градуса. След това се намесвам с антипиретици. Но винаги, ама винаги до сега когато се разболее сериозно я оставям да вдигне т-ра и повярвай - за 2 дни болестта вече я няма ! Лекарите за съжаление се застраховат с антибиотиците, което съвсем не означава че са прави винаги и ние видиш ли трябва да ги слушаме !

# 30
  • Мнения: 0
Blizna4e, не давам антибиотик аз на моето дете а става въпрос за мене и тези антибиотици ми ги дават лекарите в болницата и аз по същия начин съм забравила какво е да имам здраво гърло този месец съм направила 4 гнойни ангини днес ми цепиха и сливицата уникална болка и вече се реших да ги махна защото са се деформирали,с дупки са и е ужасно.. Мисля да отида в прословутата болница Токуда ако имате някакви мнения за нея или да ми препоръчате друга специално за УНГ ще съм ви много благодарна!Мерси на всички Flutter

# 31
  • София
  • Мнения: 44 037
най-вероятно близначе отговаря на авторката, не на теб.

# 32
  • Мнения: 2 237
Да, на авторката отговарям   bouquet И то съвсем добронамерено !  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 033
Аз до скоро имах добри отзиви за Токуда, но откакто водих малчо и на хирург за определен въпрос (аз така реших, въз основа на мнения от този форум във връзка с нашия проблем), ми стана ясно, че и там има качествени и не толкова качествени специалисти... Става дума за това, че дерматолог там беше казал едно, а се оказа съвсем друго (и съответно - лечението), щяхме да оплетем работата, ако се бяхме доверили...

# 34
  • Мнения: 2 005
Мила Lyu, напълно те разбирам какво преживяваш в момента , защото същия кошмар изживях преди две години със синът ми ...След безброй лутане и колебания в продължение на 6 месеца  ще махаме ли сливици, или не -от АБ , болезнени инжекции и манипулации започнахме да заекваме от страх ...Сега сме без сливици , оправяме се с хомеопатия ..да чукна на дърво ..Просто се родихме с тия хомеопатични лекарства ..Само споделям кои хомеопатични използваме най-често : Инфлуцид , Ангин хил , Тонзилотрен и Цинабсин , много вит. С ...Препоръчвам ти да се консултираш с добър хомеопат ..Успех и бързо оздравяване   bouquet

# 35
  • Мнения: 801
Малко ми приличаш на моя съпруг и наистина много любящ баща, който при всяко сополче иска да тичам при лекаря, носейки чудодейно лекарство и се оказва крайно разочарован, че нашия пак е предписал вместо антибиотика (за наше успокоение) само капки за нос и разходка при сняг и -18 градуса. Температура под 39градуса, дори не я меря, а и от година и половина не ми се е налагало.

У вас е изрядно чисто и имаш поне 5 силни дезинфектиращи препарата, бършеш ръцете на детето на площадката с мокри кърпички, и то няма право да се каля, а за пасене на трева, дъвкане на клечки не става и дума, падналото хлебче на земята се хвърля.
Контакти с домашни животни също няма (крави, овце, кози, магарета).
И най- лошото е, че го затваряш в къщи и сваляш Т под 39,5, вместо да прекарате времето навън в студ, вятър и дъжд.

За да има имунитет, трябва да го тренираш и да му даваш работа по естествен път. Малко сополанковци и окалване на село ще му дойдат добре. Морската вода също ще му се отрази добре (ако не друго, поне заради канализационните ентеробактерии)

# 36
  • Мнения: 46 492
Избери си лекар, който не изписва АБ за "Добро утро". Сама казваш, че никога не е имало детето бактериално заболяване, тогава защо непрекъснато пие АБ? Той не действа на вируси.
Аз също съм почитател на традиционната медицина, т.е. ако лекарката на детето каже, че ще пие АБ, защото се налага - ще й го дам, профилактично обаче - не.

Температурата е начинът на тялото да пребори вируса, сваляйки я, ти го оставяш да вилнее вътре и да нанася поразии. Изчаквай поне до 38 и 3-4 десети. Повечето вирусни протичат с такава етстествена реакция, Т за 3-4 дни, ако видиш, че на 2-3 ден детето се влошава, пусни едни изследвания. Доста лекари изписват АБ на 3-ти ден от разболяването, когато детето тъкмо самО се е справило и на 4-тия като спадне Т, казват "Ето, видя ли, АБ помогна"  Laughing

Шарките също са вирусни и започват по подобен начин, племенницата ми пи АБ, защото поддържаше 40 градуса, оказа се Варицела, АБ забави избиването на обрива и измъчи детето с дни, след това стана ужас - толкова пъпки не съм виждала никога, много тежко я изкара ...

# 37
  • Мнения: 3 481
Само да вметна да се прави разлика между истинската класическа хомеопатия и боаронщината, последната "лекува" с комбинирани хом.препарати - тонзилотрен, цинабсин, стодал и т.н., чието действие е само временно, а последствията може да са по-лоши и от неточно алопатично(традиционно) лечение, защото ако традиционното лечение действа само върху симптома, то хом.препарати действат на психично ниво, на жизнена сила и т.н.

Виждала съм видими промени в поведението на деца, лекувани с бездарно и ОПАСНО смесване на най-различни хом.продукти в едно. Tired

Има тема във форума - в алтернативния здравен.

# 38
  • Мнения: 66
Мила Lyu, напълно те разбирам какво преживяваш в момента , защото същия кошмар изживях преди две години със синът ми ...След безброй лутане и колебания в продължение на 6 месеца  ще махаме ли сливици, или не -от АБ , болезнени инжекции и манипулации започнахме да заекваме от страх ...Сега сме без сливици , оправяме се с хомеопатия ..да чукна на дърво ..Просто се родихме с тия хомеопатични лекарства ..Само споделям кои хомеопатични използваме най-често : Инфлуцид , Ангин хил , Тонзилотрен и Цинабсин , много вит. С ...Препоръчвам ти да се консултираш с добър хомеопат ..Успех и бързо оздравяване   bouquet
Радвам се, че има майки, които се  доверяват на лекарствата на Немския хомеопатичен съюз каквито са Тонзилотрен, Цинабсин и Инфлуцид. Специално за проблемите със сивиците искам да кажа, чи Тонзилотрен е много внимателно подбрана комбинация, която се използва в Германия и Западна Европа от лекарите повече от 40 години. Тонзилотрен трябва да са приема 2-3 пъти в годината за профилактика, като продължителността на приема е по 3 пъти на ден по 1 таблетка за период поне от месец-два. Така се укрепва имунната система и се предотвратяват повторни ангини. Важното  е да запомните, че препаратът се приема 30 минути преди или след хранене. За лечение на остри симптоми при деца от 1 до 12 години по 1 таблетка на 2 часа, до 8 пъти дневно. При възрастни по 1-2 таблетки на всеки час до 12 на ден.

Най-просто казано - дете с чести проблеми със сливиците трябва да приема Тонзилотрен 3 пъти по 60 дни по 3 пъти по 1 таблетка, като между отделните курсове има 4 месеца почивка. Такава терапия е достатъчна за пълното оздравяване на детето. Ако междувременно се разболее от ангина, което се случва рядко, препаратът се приема в описаната дозировка при остри симптоми. Това са данни от клинични проучвания. Освен това можете да се запознаете с начина, по който се произвежда Тонзилотрен и другите продукти на Немския хомеопатичен съюз на този линк - www.alpenpharma.bg/video.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 13:25 от DHU България

# 39
  • Мнения: 2 237
Малко ми приличаш на моя съпруг и наистина много любящ баща, който при всяко сополче иска да тичам при лекаря, носейки чудодейно лекарство и се оказва крайно разочарован, че нашия пак е предписал вместо антибиотика (за наше успокоение) само капки за нос и разходка при сняг и -18 градуса. Температура под 39градуса, дори не я меря, а и от година и половина не ми се е налагало.

У вас е изрядно чисто и имаш поне 5 силни дезинфектиращи препарата, бършеш ръцете на детето на площадката с мокри кърпички, и то няма право да се каля, а за пасене на трева, дъвкане на клечки не става и дума, падналото хлебче на земята се хвърля.
Контакти с домашни животни също няма (крави, овце, кози, магарета).
И най- лошото е, че го затваряш в къщи и сваляш Т под 39,5, вместо да прекарате времето навън в студ, вятър и дъжд.

За да има имунитет, трябва да го тренираш и да му даваш работа по естествен път. Малко сополанковци и окалване на село ще му дойдат добре. Морската вода също ще му се отрази добре (ако не друго, поне заради канализационните ентеробактерии)

Абсолютно подкрепям !  Peace

# 40
  • Мнения: 2 908
От година и 5 месеца не е близвала АБ и дано да продължаваме така-само с хомеопатия се лекуваме след подобна изцепка от 3 АБ за един месец-е,няма да повторя това. Не давай Аб за вирусни заболявания- при нас често има Т и вирусни инфекции, но ги минава за 2-3 дена редовно с хомеопатия, компреси и течности.  Дори последният път я държах с Т, но беше ниска 7 дена. Тъкмо купих АБ ,защото се бях притеснила и тя сама смъкна Т и не дадохме АБ-просто му е трябвало време на детето да се пребори само, някои вируси са упорити и държат повече от 3 дена. Но ако организма не се научи да се бори сам с тях,а се дават АБ на всяка Т-няма никога да свикне.

# 41
  • Мнения: 3 481
Какво съдържа Тонзилотрен например.
5 лекарства, във всяко има симптом, свързан с възпаление на гърло, сливици и т.н. ДА, но!
Хепар сулфур - Тропизъм - кожа, лигавици на дихателната и храносмилателна система, лимфоидна тъкан, нервна система  и психика Ако приемем, че истината на хомеопатията е лечение на подобното с подобно, направете си сметка при насищането с петте съставки от Тонзилотрен какво се случва....
Такааааа - Поведенческият тип на Хепар Сулфур - Вялост, при свръхчувствителни деца, които говорят и се хранят бързо. Те са импулсивни,, раздразнителни, склонни към внезапни и силни пристъпи на гняв.
Обаче!!! Поведенческият тип при друга съставка на Тонзилотрен-а - Силиция - Децата са най-често нервни и неспокойни, плахи и срамежливи, непостоянни, притеснени...Интелигентни и наблюдателни, но често им липсва самочувствие и постоянно се страхуват от неуспех. Упорити и неотстъпчиви.

Такаааа... продължавам нататък. В листовката пише "В редки случаи могат да възникнат реакции на свръхчувствителност, като кожни реакции....Прекъснете приема...." Е, ми как няма да възникнат, като  в тропизма и на петте съставки на Тонзилотрен се включва кожа Tired Тоест имаме злоупотреба и пренасищане на организма , съответно той "доказва" симптом.
"В отделни случаи може да се получи увеличаване на слюноотделянето....Ако това се случи, намалете дозата Wink или преустановете лечението" 

Да не се използва при лица с хиперфункция на щитовидната жлеза!Да не се прилага при деца под една година, а при деца от 1 до 3 години да се прилага само след консултация с лекар....Като че ли лекарите разбират нещо от хомеопатия ooooh!
В листовката на Цинабсин пък пишеше, ако се появят болка в ушите, веднага да се спре. Да ви кажа ли защо ще се появи болка в ушите? Wink
Нека не омаловажаваме труда на Ханеман, създателят на хомеопатията, с разни експерименти.
Още нещо - след дълги опити със Лахезис, т.нар. змийско хомеопатично лекарство, лекар  е получил парализа, трайна. Не знаете как действат на жизнената сила и психика хом.лекарства. Само 1 неправилно може да те влоши или да докажеш симптомите му( вижте "тропизъм" по-горе), а камо ли когато са няколко..Пълна боза. Tired

# 42
  • Мнения: 668
Мила Lyu, напълно те разбирам какво преживяваш в момента , защото същия кошмар изживях преди две години със синът ми ...След безброй лутане и колебания в продължение на 6 месеца  ще махаме ли сливици, или не -от АБ , болезнени инжекции и манипулации започнахме да заекваме от страх ...Сега сме без сливици , оправяме се с хомеопатия ..да чукна на дърво ..Просто се родихме с тия хомеопатични лекарства ..Само споделям кои хомеопатични използваме най-често : Инфлуцид , Ангин хил , Тонзилотрен и Цинабсин , много вит. С ...Препоръчвам ти да се консултираш с добър хомеопат ..Успех и бързо оздравяване   bouquet
Радвам се, че има майки, които се  доверяват на лекарствата на Немския хомеопатичен съюз каквито са Тонзилотрен, Цинабсин и Инфлуцид. Специално за проблемите със сивиците искам да кажа, чи Тонзилотрен е много внимателно подбрана комбинация, която се използва в Германия и Западна Европа от лекарите повече от 40 години. Тонзилотрен трябва да са приема 2-3 пъти в годината за профилактика, като продължителността на приема е по 3 пъти на ден по 1 таблетка за период поне от месец-два. Така се укрепва имунната система и се предотвратяват повторни ангини. Важното  е да запомните, че препаратът се приема 30 минути преди или след хранене. За лечение на остри симптоми при деца от 1 до 12 години по 1 таблетка на 2 часа, до 8 пъти дневно. При възрастни по 1-2 таблетки на всеки час до 12 на ден.

Най-просто казано - дете с чести проблеми със сливиците трябва да приема Тонзилотрен 3 пъти по 60 дни по 3 пъти по 1 таблетка, като между отделните курсове има 4 месеца почивка. Такава терапия е достатъчна за пълното оздравяване на детето. Ако междувременно се разболее от ангина, което се случва рядко, препаратът се приема в описаната дозировка при остри симптоми. Това са данни от клинични проучвания. Освен това можете да се запознаете с начина, по който се произвежда Тонзилотрен и другите продукти на Немския хомеопатичен съюз на този линк - www.alpenpharma.bg/video.



Аман от незаконните ви подвежадащи реклами! За такива изказвания, като това, което съм подчертала в "западна европа" се губят лекарски права завинаги! Но сте дошли тук да мамите незащитеното от никакви закони българско население и да ПРЕДПИСВАТЕ лекарства в интернет на деца, които никога не сте виждали! Не знам защо сте кръстили безумната си не-хомеопатична фармацевтична фабрика "немски хомеоаптичен съюз", защото в Германия има много качествени класически хомеопати, които НИКОГА не биха дали нито едно от вашите псевдо-лекарства! Това е нещо от рода на "федерал експрес"-колкото той е федерален и представлява щатското федерано правителство, толкова и вие представяте немските хомеопати по какъвто и да било начин. Отвратена съм! Докато ни разглеждат като индианци на които пробутват сини мъниста срещу злато, така ще сме...  Sick

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 21:46 от Archangel

# 43
  • Мнения: 668

Изключително добро обяснение!

Искам да споделя с вас, че една позната ми каза за случай в който дете лекувано по комбинираната система, като на ДХУ и Боарон, след подтискане с това "лечение" на кожно заболяване на главата развива Множествена Склероза. Няма доказателство, разбира се, но напълно съвпада с хомеопатичната теория, че при подтискане с неправилно лечение на заболяване, то влиза по-навътре и към по-важен орган. Никого не съветвам да се опитва да "лекува" децата си или себе си с този тип псевдо-хомеопатия, ако му е мил живота, разбира се.



Какво съдържа Тонзилотрен например.
5 лекарства, във всяко има симптом, свързан с възпаление на гърло, сливици и т.н. ДА, но!
Хепар сулфур - Тропизъм - кожа, лигавици на дихателната и храносмилателна система, лимфоидна тъкан, нервна система  и психика Ако приемем, че истината на хомеопатията е лечение на подобното с подобно, направете си сметка при насищането с петте съставки от Тонзилотрен какво се случва....
Такааааа - Поведенческият тип на Хепар Сулфур - Вялост, при свръхчувствителни деца, които говорят и се хранят бързо. Те са импулсивни,, раздразнителни, склонни към внезапни и силни пристъпи на гняв.
Обаче!!! Поведенческият тип при друга съставка на Тонзилотрен-а - Силиция - Децата са най-често нервни и неспокойни, плахи и срамежливи, непостоянни, притеснени...Интелигентни и наблюдателни, но често им липсва самочувствие и постоянно се страхуват от неуспех. Упорити и неотстъпчиви.

Такаааа... продължавам нататък. В листовката пише "В редки случаи могат да възникнат реакции на свръхчувствителност, като кожни реакции....Прекъснете приема...." Е, ми как няма да възникнат, като  в тропизма и на петте съставки на Тонзилотрен се включва кожа Tired Тоест имаме злоупотреба и пренасищане на организма , съответно той "доказва" симптом.
"В отделни случаи може да се получи увеличаване на слюноотделянето....Ако това се случи, намалете дозата Wink или преустановете лечението" 

Да не се използва при лица с хиперфункция на щитовидната жлеза!Да не се прилага при деца под една година, а при деца от 1 до 3 години да се прилага само след консултация с лекар....Като че ли лекарите разбират нещо от хомеопатия ooooh!
В листовката на Цинабсин пък пишеше, ако се появят болка в ушите, веднага да се спре. Да ви кажа ли защо ще се появи болка в ушите? Wink
Нека не омаловажаваме труда на Ханеман, създателят на хомеопатията, с разни експерименти.
Още нещо - след дълги опити със Лахезис, т.нар. змийско хомеопатично лекарство, лекар  е получил парализа, трайна. Не знаете как действат на жизнената сила и психика хом.лекарства. Само 1 неправилно може да те влоши или да докажеш симптомите му( вижте "тропизъм" по-горе), а камо ли когато са няколко..Пълна боза. Tired

# 44
  • Мнения: 66
Мнения много и разбирания много. За ваша информация - от повече от 40 години Тонзилотрен се използва в Германия. Фирмата Немски хомеопатичен съюз е най-стара в Европа - лидер в производството на монопрепарати и комплексни препарати. Цитирани са данни от клинични проучвания. Но всъщност доволните майки от лекарството са много по-силно доказателство от тези факти. Лесно  е да отричате нещо, което не сте ползвали и не познавате. Така че дотук със спора. Хората трябва да знаят какви различни възможности имат и това  е целта на форумите всъщност.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 23:23 от DHU България

# 45
  • Мнения: 668
Мнения много и разбирания много. За ваша информация - от повече от 40 години Тонзилотрен се използва в Германия. Фирмата Немски хомеопатичен съюз е най-стара в Европа - лидер в производството на монопрепарати и комплексни препарати. Цитирани са данни от клинични проучвания. Но всъщност доволните майки от лекарството са много по-силно доказателство от тези факти. Лесно  е да отричате нещо, което не сте ползвали и не познавате. Така че дотук със спора. Хората трябва да знаят какви различни възможности имат и това  е целта на форумите всъщност.


И атомната бомба съществува от повече от 40 години, но това не значи, че е много полезна. Никой класически немски хомеопат, няма да изпозлва "терна" ви. Много добре познавам хомеопатията и не ползвам комбинирани препарати, понеже не бих искала да увредя лекувания.  Вие сте рекламодател, който нарушава законите и лекарската етика. Твърденията ви, че сте "лидер" са точно толкова обосновани, колкото на всеки рекламодател. Компанията ви е неизвестна и средно посредсвена, но понеже сте се донесли на българския пазар сега и започнахте със самохвалствата. Вие не сте независим и незаинтересован източник, затова не може да ви се вярва, особено пък като гледам и методите ви на "работа".Това, че сте платили за отделен форум тук, не значи, че може да плъзнете като акари из всички клубове и да се наврете във всяка тема и да рекламирате нагло продукцията си, като се преструвате на адски добронамерени. Разбирам, че ви е крайно неприятно, че във форума ви си пишете основно вие и още две-три заблудени личности, но това "напълзяване" из целия форум е грубо и нагло нарушаване на всяка етика и морал. Не ми го побира ума, как може такова нахалство!

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 00:22 от Archangel

# 46
  • Мнения: 66
Скъпи момичета,

1. Продуктите на ДХУ са регистрирани по най-строгите изисквания на Изпълнителната Агенция по лекарствата. Представляват лекарства, отпускани без лекарско предписание, изрично указани, предвид данните за безопасност, за приложение от нулева възраст - детската серия.
Всички необходими указания са в официално регистрираната листовка.

2. Лекарствата от детската серия се произвеждат по най-строгите изисквания на GMP стандартите. През 2004 година ДХУ е носител на специален приз от Европейския Съюз за най-добър производител на лекарства в Европейската общност.

# 47
  • Мнения: 668
Скъпи момичета,

1. Продуктите на ДХУ са регистрирани по най-строгите изисквания на Изпълнителната Агенция по лекарствата. Представляват лекарства, отпускани без лекарско предписание, изрично указани, предвид данните за безопасност, за приложение от нулева възраст - детската серия.
Всички необходими указания са в официално регистрираната листовка.

2. Лекарствата от детската серия се произвеждат по най-строгите изисквания на GMP стандартите. През 2004 година ДХУ е носител на специален приз от Европейския Съюз за най-добър производител на лекарства в Европейската общност.




С или без предписание, забранено е да се предписва лекарство, каквото и да е то, на някой, когото не си виждал в живота си. И от най-невинното лекарство без предписание се умира, в определени ситуации. Освен това асоцииирането на лекари към фармацевтични фирми с рекламна цел е ИЗРИЧНО забранено от кодекса за лекарска практика, който вие ако сте лекари сте длъжни да спазвате. А ако не сте лекари нямате никакво право да предписвате дори чай от лайка на когото и да било.

Освен това, налазването на целия форум от вашата фирма, намесването във всяка дискусия, с рекламна цел е абсолютно недопустимо от каквато и да е гледна точка. Освен ако не купите бг-мамма нямате нито морално, нито друго право да правите това. Колко сте популярни се вижда от посещенията във ващия форум-стойте си там.

Какъвто и приз да сте получили вашите лекарства са световни неизвестни и дори монопрепраратите ви не се ползват от хомеопатите в световен мащаб. Казвам това на базата на дългогодишен хомеопатичен опит в Англия, Канада, Съединените Щати, България и Индия. В нито една от тези държави не е чувано за вашите лекарства и никой не ги ползва. Какви награди сте получили е малко занимателно на фона на фактите. А комбинираните ви прапарати са пълен абсурд и нито един класически хомеопат на земното кълбо не би и помислил да ги използва.

# 48
  • Мнения: 3 481
Както вече писах, постовете ми са въз основа и на листовките на Цинабсин и Тонзилотрен, мога да снимам и полупразните опаковки на самото лекарство. ползвала съм ги и още как, преди да съм наясно що е то истинска хомеопатия...
Предписването им става ЕДИНСТВЕНО И САМО ОТ ЛЕКАР. Друг е въпросът колко са наясно лекарите с методите и медикаментите, ползвани в хомеопатията.
Резултатите от лечението с Тонзилотрен и Цинабсин при дъщеря ми са - операция на трета сливица и хроничен тонзилит и хипертрофия на сливиците, които, слава богу, вече се повлияват с истинско хомеопатично лечение.
Мисля, че темата се изчерпа.

# 49
  • Мнения: 19 289
Аз останах с впечатлението, че авторката на темата е доста объркана. Не разбрах някакви изследвания назначават ли преди въобще да предпишат антибиотик?
Темпераура до 39градуса аз също не свалям, въпреки че не се лекуваме с хомеопатия.
Детето освен да пие тези антибиотици, взема ли някакви имуностимулиращи?
Въобще как може въпросните лекари да изписват АБ само при първи симптоми на хрема и кашлица.
Ние сме се лекували с препарати на Боарон, изписвани от педито в БГ. При тях има временно облекчение на симптомите, но реално не лекуват.
Доколкото виждам доста съвети има дадени, но авторката не се е влючвала да каже как са се развили нещата.

# 50
  • Мнения: 66
Прави сте, че темата се изчерпа и не заради друго, а защото истинската дискусия се води с реални аргументи, а не със злобни нападки. Освен това да твърдиш, че някакво заболяване е резултат от лечение с безвредни медикаменти просто не е редно. Разбирам какво сте преживели като майка и уважавам вашата позиция, но не е често да твърдите нещо, което не можете да докажете. Пожелавам здраве на всички!
А що се отнася до другите обвинения ще кажа - за пореден път това, че вие не познавате продуктите на дадена фирма, не означава, че другите хомеопати не ги ползват. Немския хомеопатичен съюз е добре познат на истинските професионалисти, защото е най-голямата хомеопатична аптека в Европа. Почти всички европейски фирми купуват суровини и майчини тунктури оттам. Това, че вие работите с други продукти и не познавате тези - не може да омаловажи фактите. А къде ще пишем и коментираме продуктите е наше решение. Ние просто представяме възможностите. Всеки сам преценява после какво да направи и как да използва информация, която е прочел. Напомням ви, че в този форум има други потребители освен вас и сме се включили в тема, в която има и други различни коментари освен вашите. Ваше право  е да сте на противоположна позиция на нашата, но това  е само едната страна на монетата. И за последен път подчертавам - намеринията ни са съвсем добронамерени, защото всички ние се лекуваме с тези лекарства и ги препоръчваме на най-близките си хора. Така че сме 100 % зад тях. Мисля, че повече обяснения за излишни.

# 51
  • Мнения: 668
Aко за вас е "злобна нападка" да ви се посочи фактът, че сте длъжни да спазвате законите на страната, и кодът за етична лекарска практика, то аз нямам друг коментар. Много е жалко, когато за пари някой е готов да плюе на всеки морал и закон. И да, ваше решение е дали нарушавате законите на страна и етиката, но за това си има последствия и аз все повече смятам, че трябва да се изпрати сигнал за вашата "десйност" до прокуратурата и до лекарския съюз. Адски добронамерени са ви намеренията-да повишите печалбите на фирмата си.

Прави сте, че темата се изчерпа и не заради друго, а защото истинската дискусия се води с реални аргументи, а не със злобни нападки. Освен това да твърдиш, че някакво заболяване е резултат от лечение с безвредни медикаменти просто не е редно. Разбирам какво сте преживели като майка и уважавам вашата позиция, но не е често да твърдите нещо, което не можете да докажете. Пожелавам здраве на всички!
А що се отнася до другите обвинения ще кажа - за пореден път това, че вие не познавате продуктите на дадена фирма, не означава, че другите хомеопати не ги ползват. Немския хомеопатичен съюз е добре познат на истинските професионалисти, защото е най-голямата хомеопатична аптека в Европа. Почти всички европейски фирми купуват суровини и майчини тунктури оттам. Това, че вие работите с други продукти и не познавате тези - не може да омаловажи фактите. А къде ще пишем и коментираме продуктите е наше решение. Ние просто представяме възможностите. Всеки сам преценява после какво да направи и как да използва информация, която е прочел. Напомням ви, че в този форум има други потребители освен вас и сме се включили в тема, в която има и други различни коментари освен вашите. Ваше право  е да сте на противоположна позиция на нашата, но това  е само едната страна на монетата. И за последен път подчертавам - намеринията ни са съвсем добронамерени, защото всички ние се лекуваме с тези лекарства и ги препоръчваме на най-близките си хора. Така че сме 100 % зад тях. Мисля, че повече обяснения за излишни.

# 52
  • Мнения: 3 481
Продължавам да се учудвам как може да твърдите, че продуктът ви е безвреден, след като, за Бога, ви цитирам собствената ви листовка!!! Да я снимам ли тук?
Това са реални аргументи, реални аргументи са и посочените от мен симптоми за всяка една от петте съставки в Тонзилотрен!!!
Реални аргументи са и описаните от стотици години и лекари начини и лечение с хомеопатични продукти - къде точно "бъркат" в човешкото тяло тези продукти и т.н.

Относно клиничните ви проучвания- Попитайте работодателя си дали НЕЗАВИСИМА фирма е провела въпросните проучвания? О, моля ви ooooh!
Няма никакво значение къде са произведени хом.продукти, единственото важно е начинът на лечение, смесването на продуктите и т.н.

# 53
  • Мнения: 66
Благодаря за мнението и на двете ви! Всеки избира сам как да се лекува. За мен този спор е излишен. Пожелавам ви да бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт