Смейте ми се -не смейте, как да я науча да плюе?

  • 2 313
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Ей такъв проблем си имам! Ането си мие зъбите с ищах, след което аз й казвам "Плюй!", тя ми вика "Плю" и нищо не излиза от устичката. Тоест всичката паста е изядена. Слагам колкото грахово зрънце, ама все пак не ща да го яде!
Как научихте вашите деца да плюят? (ъм...нещо като не й харесва за ядене, плюе и още как).

# 1
  • Мнения: 431
Ми покажи и, де  Laughing

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
даниел баща му го научи или поне е присъствал на първото плюене. аз казвах, показвах, държах четката в устата му, че да не може да я затвори и му навеждах главата да изтече това, което е вътре и белким разбере какво очаквам да стане, обаче така и нищо не постигнах... миналата седмица баща му като го мил преди лягане му дал чаша с вода да си  плакне зъбите, казал му "плюй" и той се изплюл, хич и не знаел, че синът му не плюел... явно в един момент зацепват за какво става дума, ама знае ли човек какво предизвиква това зацепване?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Мая сама се научи, като ме гледаше. Първо гълташе всичко, после започна да иска да плюе, преди да й измия муцунката финално след зъбомиенето. Седи със стисната уста и мучи, докато се сетя да я повдигна. Понякога почти няма какво да плюе, т.е. още си гълта бая, но общо взето има какво да "плю".

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
А пък като ти видях темата, си помислих, че искаш на някакъв вид спортно плюене да я научиш Ането - на дължина или да цели някого...Хич не ми хрумна, че може да става дума за толкова прозаично плюене, като това на пастата за зъби...

# 5
  • Мнения: 2 792
 Номерът става със синхронно миене на зъби и ентусиазирано фонтаноплюене от твоя страна, всичко това разбира се е съпътствано с тонове изядена паста за зъби Mr. Green

 Няма друг начин, иска си време, ще се научи, за това им купувам паста обагатена с флуор, дет се вика, поне някаква файда да има от цялото изпито количество Laughing

# 6
  • Мнения: 6 314
С показване.  Laughing
Доста време ми отне и на мен да приуча Мони да плюе пастата и водата (с Ади не помня да съм имала такъв проблем), но след показване и състезание по надплюване в банята най-накрая се научи.

Иска ми се да използвам темата да попитам:
Как да го науча да си духа носа???

Духа с устата. Не ще и не ще да духа през носа. Карам го да си затвори устата и да духа... пак не става. Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 4 127
Май пак с показване и обесняване. В началото не става, но после го прави. Ние си играхме той сам да си духа носа. Като не можа ме накара да му го издухам и помагаше.
Спомням си, че в началото само му бършех носа, тъй като не можеше да духа. Но постепенно се научава с пример и обесняване какво да прави.

# 8
  • Мнения: 2 792



Как да го науча да си духа носа???

Духа с устата. Не ще и не ще да духа през носа. Карам го да си затвори устата и да духа... пак не става. Rolling Eyes
   Трябва да осъзнае, че и през носа диша и издиша,  играйте на играта  дишане и издишане, само през носа и кой по-дълго може да го прави или нещо такова Crazy

 Може да пробваш, когато няма хрема, да го накараш да си сложи ръката пред устата и носа и да играете направи топъл и студен въздух(устата-топъл,  носът-студен), това ще му бъде добра тренировка за издухване, когато е болен Laughing
 След тези тренировки е въпрос на навик да свикне Laughing Димана и Момчил и двамата, много трудно свикнаха с това издухване.

  Това, което описвам по надолу, май не е за гнусливи Embarassed
 При тях проблемът е плюенето на храчките, след някой вирус т.е. проблемът е, че не ги плюят, а ги гълтат Sick Димана, май вече се усеща да ги плюе, но Момчил още не Confused. Всеки път е едно и също, аз скачам и му викам "Плюй, плюй..., не гълтай" и той преглътне внимателно и след това се изплюе Rolling Eyes

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят се научи да плюе в детската градина. Това явно е оръжието за отбрана на първата група - най-ситните.  smile3521 Преди да тръгне на градина и той гълташе пастата. После пък имаше период, в който плюеше наред. Но вече знае, че така не бива. Сега само се състезаваме в надплюване (той е по-добър). Това извисява духа, да знаете.  smile3533

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ами не показвам нищо. не плюе. ама и аз не показвам.
ако това ще те успокои - на 3г и почти 2 месеца е.
не ме притеснява кой знае колко много, че не плюе.....освен, че си давам сметка, че без плюене мието на зъбите - не е миене на зъби, ама не ми е приоритетно туй нещо за момента.
а с духането на носа, понеже Мамма пита - не знам и аз, за духането специално не съм я учила - като и кажа "духай" - духа идеално по няколко пъти.
 newsm78хмммм...да взема да и покажа как да плюе май newsm78все пак, вие ме подсетихте с тази тема. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 452
Моята се научи да плюе като бе на малко повече от 2 годинки. Сигурно баба и я е научила, защото така си дойде оттам - плюеща.  Laughing В първите месеци ми се налагаше да мия огледалото над мивката няколко пъти на ден, защото тя плюеше доста надалеч и съответно водата бе навсякъде. Сега плюе безпогрешно в мивката. Искам да кажа да се подготвиш за "щети". Mr. Green

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Искам да кажа да се подготвиш за "щети". Mr. Green
Е, зависи. От как започна да плюе, Мая изключително акуратно се навежда и плюе точно в мивката, щетите са нулеви Wink

# 13
  • Мнения: 5 140
Миеме си заедно зъбитеабсолютно в синхрон.
Без вечер докато я къпя тя се занимава с усната си хигиена,такъв ни е ритуала.
Е бая паста сме поогълтали.Къде плюне,къде глътна и така.

# 14
  • Мнения: 772
Е това с духането на носа аз не мога да го направя. Добре, че не ми се налага да уча някой. Иначе за плюенето - заедно си мием зъбите, а другото плюене от градината го научи. Wink

Общи условия

Активация на акаунт