Кърма

  • 1 003
  • 11
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Здравейте! Бременна съм за втори път и ме вълнува един предстоящ проблем. Терминът ми е на 05.11, но сигурно ще родя по- рано, заради планирано секцио. Та проблемът е в това, че десетина дена след раждането ми предстоят доста изпити в друг град и не знам как да подходя с кърменето. Искам да уточня, че първото ми дете, дъщеричката ми, която сега е на 2 години и 8 месеца съм я кърмила месец и половина. Можете и да ме обвините, но ми беше отвратително и добре, че кърмата ми спря. Детето няма никакви проблеми- нито физиологични, нито здравословни- разболявало се е само 1 път (хрема), проходи на 10 месеца, говори прекрасно и т.н. Моля да ми дадете съвет ако обстоятелствата го позволяват, как да спра кърмата като тръгна по изпити. С дъщеря ми развих ужасен мастит, постоянна температура, цапане на дрехи и какво ли не...Не искам да се повтори!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
има специални инжекции...хапчета....
но най-добре се консултирай с гинеколог.

# 2
  • Мнения: 444
Ако наистина това искаш трябва да се консултираш с гинеколог! Има много ефикасни хапчета /не си спомням името им/ струват около 10 лв. за една седмица ще ти спре кърмата, но аз поне се чувствах като парцал от тях, виеше ми се свят, спеше ми се, неприятничко си е! Незнам как ще се справиш с малко бебче, изпити и подобно неразположение...
Успех!!!  Embarassed

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Подкрепям гореспоменатото. Има хапчета, гинеколог може да ти ги предпише, не позволяват да се образуват бучки в гърдите и спират лактацията. Обаче имат много странични ефекти - кръвното пада, гадене , виене на свят - ужас, общо взето абсурд е с тях да учиш и да се явяваш на изпити. То и от секциото ще се възстановяваш 7 дни в болница, не знам, няма ли начин да си ги изтеглиш по-напред тези изпити?

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Темата не е за тук и вероятно модераторът ще я премести.
Все пак: съжалявам, че първият път кърменето е било неприятно усещане за теб.
Защо този път не пробваш отново? Всяко дете е различно и кърменето този път може да се окаже много пълноценно и хубаво усещане за теб и бебето. За ползата от кърмата няма да пиша - мисля, че всеки е убеден в това. Във форума за кърмене ще намериш много подкрепа и помощ, когато ти се налага.
Няма ли възможност този, който ще се грижи за децата, да дойде с тях при теб, в града на изпитите? Така ще можеш да кърмиш бубулечката без прекъсване, или пък да се изцеждаш, за да я храни той/тя? В краен случай, можеш пак да запазиш лактацията, като кърмиш първите десет дена, после се цедиш, докато те няма, а като се върнеш, да възобновиш кърменето. Независимо какво смяташ да правиш, със секцио смяташ ли, че ще си се възстановила, за да ходиш на изпити в друг град? Толкова скоро след емоционален стрес, какъвто е раждането на ново бебе + операция? Сигурно си много силна жена!
Обмисли тези варианти. Ако все пак решиш да се откажеш след първите дни, в които ще кърмиш, трябва гинеколог да ти назначи хапчета, също можеш да потърсиш хомеопат за хомеопатично средство. Домашни - чай от салвия, по 2-4 чаши на ден силно подтискат лактацията.
Успех, иска ми се да разбера какво е решението ти.

# 5
  • Мнения: 5 468
Мисля, че едва ли ще можеш 10 дена след операцията да пътуваш до друг град и да се явяваш на изпити... Просто няма да имаш физическа възможност. Не забравяй, че при операция се губи количество кръв, което не се възстановява за 10 дни. Та, намери от сега разрешение по този въпрос.

# 6
  • Мнения: 7 718
Аз съм твърдо за кърменето. Колкото се може повече.

# 7
  • Мнения: 237
Лали, тук въпросът е не дали сме "за" или "против" кърменето. Лично аз съм твърдо "за" кърменето, но уви  втори път /дай боже/ едва ли ще съм в състояние да изтърпя физически болката, която изпитвах, когато кърмих сина си. Признавам си, отбих го на двайстия ден, защото не беше човешко и не можах да издържа повече. Детето не е боледувало сериозно почти година и половина, развива се нормално, надявам се така да продължи и в бъдеще. Дори не искам и да се сещам повече за кърмене.
Ерика, много добре те разбирам, но не мога да ти кажа как точно ми спря кърмата. Може би помогнаха силиконовите зърна, а може би и това, че нямах много кърма, знам ли...
Желая здраве и късмет!

# 8
  • Мнения: 17 401
Erica,
не разбрах,кое точно е било отвратително,но наистина защо не опиташ пак да кърмиш.Ако много те боли ,можеш да се мажеш с Garmastan-има невероятен ефект. Сигурно знаеш,че за профилактика на хранителни алергии се препоръчва възможно най-продължително кърмене. Ния е на 7,5 месеца и нямам намерение да я отбивам скоро макар,че е вече захранена.

Иначе лактацията се потиска с Парлодел,но след консулт с лекар.Моля те да размислиш добре,преди да се решиш.Пожелавам ти леко раждане на здраво и красиво бебче!

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Благодаря на всички, които се отзоваха! Някои от вашите съвети със сигурност ще са ми в помощ. Относно секциото- нямам избор, консултирах се с лекар, по този начин ще раждам (ако Бог не е решил друго). Надявам се да се възстановя бързо- както първия път, вярно, много ме болеше, но на 5- ия ден си се чувствах съвсем нормално. Сигурна бях, че доста от вас няма да бъдат съгласни с моето нежелание за кърмене. Някой ме посъветва да се цедя и да водя семейството си с мен "в града на изпитите", ама това е невъзможно- мъжът ми ходи на работа, дъщеря ми ще е на детска градина, кога да се цедя, кога да кърмя, кога да спя, кога да уча, да гледам дете и цялата къща- не може някой 100 процента да ме отмени. Имам намерение да кърмя, но до изпитите...по нататъка ще ми е мноого, мноого трудно. Преди се мазах с гермастан от 6- ия месец, до края на кърменето, не забелязах да ми е помогнал изобщо, дори още имам стрии по гърдите. И накрая- съжалявам, че съм поместила темата тук, ще съобразявам с подредбата на темите в бъдеще. Поздрави и благодарности!

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Чакай, чакай, тук има нещо нередно... Гармастан-ът се маже на зърната, а не по гърдите изобщо. Той не е срещу стрии, а за подготовка за кърмене. Срещу стриите се ползват масла и кремове против стрии...
Казваш, че те боляло много  от кърменето - а къде?
Гармастан и Дефламол помагат, ако се разранят зърната, ако има болки в самите гърди, значи има останало мляко... нещо недоизцедено.
Не би трябвало да те боли, болката е сигнал, че си правила нещо не както трябва. Дори само позата, в която държиш бебето, може да е причина за неуспешно кърмене.
След като учиш, после миенето на шишета и безкрайните стрилизации няма ли да са ти много по-досадни, отколкото кърменето? Млякото е стрерилно и на разположение по всяко време...

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не, не, виж...нищо нередно не съм правила, още в началото, в болницата се затръстих, защото имах много мляко и денонощно се изцеждах. Знаеш, че колкото повече се цеди, толкова повече кърма се отделя после. Гермастана съм си го мазала точно където трябва, не ме е боляло от разранени зърна, а от натрупаната кърма. Температурата  ми беше 37.5 месец и половина. Както казах- кърмила съм- беше ми неприятно, болеше ме, нямах възможност почти нищо друго да правя освен да кърмя и да се цедя. Знам добре за предимствата на кърменето- не съм неграмотна, молбата ми беше да получа съвет как да я спра, когато ми се, ще ми се, наложи, а не съвети как да ми е по- успешно и приятно кърменето! А шишетата има кой да ги изварява до като съм на изпити.

Общи условия

Активация на акаунт