зърната на гърдите по време на бременност

  • 11 252
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 897
Има много теми за гърдите по време на бременността, но за зърната на гърдите нищо не прочетох. Аз лично имам проблем със зърната, а не с гърдите. От известно време ме болят и са станали по големи и по-тъмни на цвят. Трябва ли да ги мажа със специален крем? Имали ли сте и вие подобен проблем? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 186
Трябва да ги мажеш превантивно с Гармастан или Лансинокс. По време на кърменето също.
Пигментацията е вследствие на хормоните.

# 2
  • София
  • Мнения: 897
благодаря!

# 3
  • Мнения: 7 640
препоръчва се третирането на зърната да започне последния месец от бременността-стимулацията им рискува отключване на маточни контракции.

# 4
  • Мнения: 5 299
Има много теми за гърдите по време на бременността, но за зърната на гърдите нищо не прочетох. Аз лично имам проблем със зърната, а не с гърдите. От известно време ме болят и са станали по големи и по-тъмни на цвят. Трябва ли да ги мажа със специален крем? Имали ли сте и вие подобен проблем? newsm78

И моите бяха така по време на бременноста, но не ме боляха. Не съм се мазала с нищо, а сега си възвърнаха стария вид(слава богу) Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 952
  Мен бе  боляха в началото само....и чак сега в 38   седмица пак почнаха да ме  болят и то на моменти , силно ....сърби , боли... #Crazy
  Скоро ще е ....  ylinfant newsm44

# 6
  • Мнения: 455
И на мен са ми доста увеличени и чувствителни,на моменти е супер неприятно,облекчявам дразненето като мажа със зехтин и си слагам памучен сутиен.Понякога не го свалям и като спя,така избягвам търкането  и допълнителното раздразнение.Вече са писали по-горе,че е мн.добре последния месец от бременността зърната да се мажат с подходящите Гармастан и Лансинокс,може и с други специализирани продукти.Така се осигурява защита от дразненето при предстоящото кърмене (мазането и докосването да е мн.ВНИМАТЕЛНО,заради вече споменатата опасност от предизвикване на контракции)

# 7
  • Мнения: 211
От началото на 9-тия месец на бремеността до момента все още използвам Гармастан. Много съм доволна, защото ако не го ползвах щеше да стане страшно /не, че нямаше и такива моменти, но много по-бързо се оправях/. Е, малко скъпичко излиза /по 15 лева месечно, в началото и по 30  Confused/, но пък ми спаси зърната от рани.

# 8
  • Мнения: 304
може да прозву4и тъпи4ко но.... Embarassed при признаците за бременност вси4ки казвате 4е зърната ви са станали по-големи и 4уствителни ....а моите някакси не са изразени  newsm78 в смисал ....оффффф как да го кажа....а гърдите ме болят там само като ги докосвам през дрехите ина4е е меки4ко.... Embarassed абе ....май не го обясних добре ИЗВИНЯВАМ СЕ Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт