Знаете ли Росен и Росица защо освен на цветница

  • 12 506
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
имат имен ден и на св.дух или петдесятница - тази година се пада на 23 май

# 1
  • Мнения: 1 289
Ами майка ми е Росица и празнува на Цветница.

# 2
  • Мнения: 261
Росен имен ден - Отбелязва се в понеделник, след Петдесетница. С него започва Русалската неделя. Именници: Душана, Душко, Душка (на Свети Дух), Росен, Руси, Русина, Русаля, Русан, Русана, Руслан, Руслина.

# 3
  • София
  • Мнения: 397
 Не е ли ясно - всички, които започват с Рос... и Рус..., празнуват заради РУСалската неделя.

# 4
  • Мнения: 1 615
Въпросът е къде го четем Wink Някои от тези списъци с имена на дадена дата ми се струва, че в печатницата ги измислят. Аз бих питала поп, ако ми е важно. В конкретния случай ми се струва, че точно това е станало: някой е преписал всички с "РУС" и е решил да се прави на умен, добавяйки и Росен, ама за Росица не се е сетил Simple Smile
А Росен и Росица -аз знам на Цветница.

# 5
  • София
  • Мнения: 397
 Тогава нещо се търкалят в росата.

# 6
  • Мнения: 25 572
Ако името идва от роса - да празнуват след Петдесетница.
Ако е от цветето росен - да празнуват на Цветница.

Що не си гледате работата и не оставите хората да празнуват, когато си искат, да му се не видят и клюкарките?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 269
Що не си гледате работата и не оставите хората да празнуват, когато си искат, да му се не видят и клюкарките?
За да могат да им честитят, сигурно  Mr. Green
А може и да почерпят Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 174
Аз да се включа понеже лично ме засяга /казвам се Росица/ - Росица не е женския вариант на Росен, както много хора погрешно мислят. На Росен женския вариант е Росена, предполагам.
Росен е цвете и празнува на Цветница. Росица е роса, но умалено, вода - водица, роса - росица. Има някаква логика росата да се свързва с цветя, понеже роса има по растенията и оттам Росица да празнува на Цветница, Росен разбира се със сигурност празнува тогава.
Росица не е и на Русалската неделя, няма нищо общо. Аз обаче празнувам тогава, защото съм кръстена на баба си Руска, която празнува тогава.
Според мен обаче Росица просто няма имен ден.

# 9
  • Мнения: 722
Братовчед ми се казва Росен. Той празнува на Цветница и на Еныов ден

# 10
  • Мнения: 261
Не е ли ясно - всички, които започват с Рос... и Рус..., празнуват заради РУСалската неделя - и аз си мислех същото,просто исках да го съгласувам. Благодаря, Санеса.
Що не си гледате работата и не оставите хората да празнуват, когато си искат, да му се не видят и клюкарките?    Как` Сийка, жалко, че приемаш пуснатата тема като клюкарска. Целта ми е да разбера тези имена кога празнуват, защото имам приятели с точно тези имена и бих искала да ги поздравя в понеделник.

 


# 11
  • Мнения: 25 572
  Как` Сийка, жалко, че приемаш пуснатата тема като клюкарска. Целта ми е да разбера тези имена кога празнуват, защото имам приятели с точно тези имена и бих искала да ги поздравя в понеделник.


Съжалявам, ако съм те засегнала.
Но ми писна от теми, в които всеки си казва мнението кога точно трябва да празнуват хората с еди-кои си имена. Та чак и отсичане, че не може или не трябва някой си да празнува еди-кога си.
Все си мисля, че празниците са за празнуващите и те имат правото сами да определят кога и как да стане това. Или изобщо да не празнуват, ако искат.
Щом те вълнуват приятелите ти, можеш да ги подпиташ по-тактично или направо, според отношенията ви, дали и кога празнуват. А не, защото "една жена от форума каза, че...".  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 615
Мдаа... готино е като отсече някой, че може/не може, трябва/не трябва по такива въпроси... Колко народ ми се е накарал , една даже ми се обиди, като кажа, че моята Елица празнува на Елисавета. ТРЯБВАЛО на Цветница. Точка! Wink

# 13
  • Мнения: 1 174
Не е ли ясно - всички, които започват с Рос... и Рус..., празнуват заради РУСалската неделя - ...

 

Ами не, не е ясно.
Каква е връзката между РУСалската неделя и РОСен, РОСица ?
Росен е цвете, празнува на Цветница.
Росица е от роса, РУСалската неделя с росата ли е свързана ?
Росица няма имен ден.
Твоите приятели могат да празнуват когато искат.

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 11:37 от rosy_bosy

# 14
  • Мнения: 1 174
Мдаа... готино е като отсече някой, че може/не може, трябва/не трябва по такива въпроси... Колко народ ми се е накарал , една даже ми се обиди, като кажа, че моята Елица празнува на Елисавета. ТРЯБВАЛО на Цветница. Точка! Wink

Ами хората с право са ти казали как е правилно да празнува детето.
Кръстила си го на дърво - Ела, растение - цвете - Цветница.
Празнува обаче на Елисавета, въпреки че името не произлиза оттам.
Твое право си е да избереш кога ще празнува детето имен ден, ако искаш и на Кирил и Методий може да почерпи, но това не значи, че е правилно и хората нещо не са в ред.

Общи условия

Активация на акаунт