До майките с отрицателен Rh

  • 930
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 964
Информация за майките с отрицателен резус-фактор(Rh)

Майката с отрицателен резус-фактор (Rh) образува антитела срещу кръвните телца с положителе резус-фактор (става сенсибилизирана) само ако част от кръвта на плода премине през плацентата и попадне в кръвообращението й. Тогава имуната и система "съзира" тези телца, определя ги като чужди и започва имуна реакция.Инжекция имуноглобулин (RhoGam) пречи на имунната система на бременната да индетифицира попадналите в кръвообръщението и клетки от кръвта на плода.
Инжекция  (RhoGam) се прави на всички бременни с отрицателен резус-фактор,чиито бебета биха могли да са с положителен.Такава вероятност има,когато бащата е с положителен резус-фактор.Ако резус-фактора и на двамата родители е отрицателен,то същото ще важи и за тяхното поколение,така че инжекцията няма да е необходима.
Тя се прави в моменти,когато има вероятност част от кръвта на плода да попадне в кръвообращението на майката,а именно:
-при амниоцентеза
-при помятане или ектопична бременност
-при прекъсване на бременноста по желание
-при значителна коремна травма,например случай на автомобилна катастрофа
-във всеки момент от бременноста,когато има кървене или лекаря прецени,че кръвта на майката и тази на плода може да са се смесили
-около 26г.седмица от бременноста (тогава инжекцията предпазва плода до края на бременноста)
-след раждането-Кръвната група на детето се установява след раждането,като се използва крув от пъпната връв.Ако се окаже,че то сущо е с отрицателен резус-фактор,в повечето случаи не се прави инжекция на майката.

# 1
  • Мнения: 786
Аз съм от тези мами и въпросните процедури са ми правени, тъй като таткото е с положителен.
Браво за постинга, ще е от полза на мамите. smile3501

# 2
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
За пръв път чувам за инжекция RhoGam. На мен няколко пъти са ми били АнтиДгамаглобулин. Това същото ли е?! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 964
Предполагам е същото.RhoGam е името на въпросната инжекция в САЩ в Европа много от лекарствата са с други имена. 

Общи условия

Активация на акаунт