Адаптирано мляко - до кога?

  • 12 373
  • 16
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
До кога давахте адаптирано мляко на децата си, кога преминахте на друго мляко и какво беше то? Благодаря за отговорите предварително.

# 1
  • Мнения: 5 299
Аз нямам личен опит, но доколкото съм запозната - АМ до 1 годинка, след това има подобно на Нестле за след годинката.

# 2
  • Мнения: 7 831
И двамата отказаха АМ преди годината. Някъде към 9-10 месец, ако не се лъжа  Embarassed , по това време отказаха и шишетата и минаха на кисело мляко с бисквити.
Иначе, ако го пиеха може би щях да им го оставя докато го откажат.
За марките млека има доста теми, може да погледнеш НАЙ-ЧЕСТО ОБСЪЖДАНИТЕ ТЕМИ ВЪВ ФОРУМА.

# 3
  • Мнения: 117
Да споделя аз и нашия опит-до годинката дъщеря ми пиеше НАН-НА. Сега вече пие млякото на Нестле-Джуниър. Пие адаптирано мляко само вечер. Кисело мляко с бисквита яде от около месец за следобедна закуска и то не всеки ден. И аз не съм решила точно до кога ще давам АМ, но ще видим. Ще ми е интересно да чуя и други мнения. Успешен ден на всички.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Тази тема е малко по-различна, но вижте, все пак какво са писали майчетата:
Какво мляко за след годинка

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Благодаря за отговорите!
Само едно уточнение - питам по принцип за адаптирано мляко и прясно/кисело мляко, а не за марките млека. Защо питам? Ами джи пи-то ни каза, че вече трябва да пием прясно мляко, а не адапте, а пък аз съм останала с впечатление, че доста деца на адапте до около 2 годинки някъде... и затова ми стана интересно каква е статистиката.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами аз разпитах разни познати майки, те ме посъветваха да давам адаптирано докато само се откаже бебето. А то, бедното (1г 6м), пие 2 пъти през деня и вечер, преди заспиване се търси също, общо почти половин литър се събира. Обогатено е, значи е по-хубвао от пряснтото краве мляко, което ще купя от магазина и е разредено блудкаво  по принцип, а кисело яде само с лъжица и чисто. И дебелее откак пие адаптирано, обаче щом иска, не мога да откажа вълшебната напитка.

# 7
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ako ще минаваш на прясно мляко поне гледай да е 3% масленост, много е важно за детето, или слагай бучица разтопено масло в млякото. Аз съм му купила на моето рибено масло с омега-3 мастни киселини и му капя в шишето с адапте. То уж е ароматизирано с лимон, ама си мирише и на риба малко Sick, ама то свикна детето  Laughing. И гледам да му набутам авокадо намазано на филийка или в манджа някъде в седмичното меню, много омега-3 има в него, те са много важни за изграждане на мозъка. Така че, мазно мляко, по малко масло, риба, зехтин, каши ако хапва през деня -  можеш да откажеш адаптираното.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
След 1 год можеш да даваш прясно мляко за пиене, с висока масленост. Има и млека за след годинка обогатени с витамини и желязо

# 9
Аз и другаде съм писала - тук минаваме на прясно мляко на годинка.
Купувам обогатено с витамин Д и пълномаслено. Само затоплям Peace

# 10
  • Мнения: 5 713
Маги е на Нестле Джуниър. Главно го пие ве4ер преди лягане, рядко сутрин й давам. Понякога слагам 2-3 мер.л. в закуските, ако няма сирене или кис. мляко. Ще й го спра, когато тя го откаже. За киселото мляко, давам след годинката.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами аз мисля до 1 годинка с адаптивно, а след това с млякото на Нестле-Джуниър.

# 12
  • Мнения: 5 577
Ние сме си още на НАН2?

 newsm78

На година и месец сме, знам ли, далитрябва да го сменя вече.

Изобщо не съм се сещала, добре че е бг-мамма.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 521
И моите пият Нестле джуниър по 210 мл сутрин и вечер. Считам го за по-полезно от попарата, а сирене слагам с манджите. Ще го давам, докато не се откажат, но не повече от 2 год- възраст. Кисело още не съм давала - защо ли ? newsm78 май педито не ми е казала да давам веве, че нали аз имам алергии и я караме по яваш яваш.

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ako ще минаваш на прясно мляко поне гледай да е 3% масленост, много е важно за детето, или слагай бучица разтопено масло в млякото. Аз съм му купила на моето рибено масло с омега-3 мастни киселини и му капя в шишето с адапте. То уж е ароматизирано с лимон, ама си мирише и на риба малко Sick, ама то свикна детето Laughing. И гледам да му набутам авокадо намазано на филийка или в манджа някъде в седмичното меню, много омега-3 има в него, те са много важни за изграждане на мозъка. Така че, мазно мляко, по малко масло, риба, зехтин, каши ако хапва през деня - можеш да откажеш адаптираното.

Това от лекар ли го чу? Защото нашата педиатърка изрично ми подчерта ако давам кисело мляко то да е с 2% или по-ниска масленост!
На големия ми син не съм давала никога зехтин, рибено масло и високомаслено мляко (такова у нас просто не се купува) и считам че мозъка му е достатъчно изграден щом е трети по успех в класа си в СМГ и е постоянно по състезания по математика а книгите дето ги чете аз съм ги чела 4-5 години по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт