Ла Лече Лига - някои въпроси

  • 2 220
  • 56
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Така  Grinning
Както знаете, аз съм вече ЛЛЛ лидер. Скоро ще организирам и първата ЛЛЛ среща в Пловдив.
Имам един въпрос, свързан с членския внос. Задължителният минимален членски внос за ЛЛЛ е 9$. Тези пари отиват в ЛЛЛИ (Ла Лече Лига Интернешънъл). Повечето страни практикуват събиране на по-голям членски внос, като разликата остава за групата и съответно за нуждите й - закупуване на книги за библиотеката на групата, за отпечатване на материали за групата и т.н. Във Франция събират по 25 Евро, да речем, във Венецуела - 14$ и т.н.
Понеже поне част от вас ще дойдат на ЛЛЛ срещи и ще поискат да станат членове на ЛЛЛ (макар че последното не е задължително, за да посещава човек ЛЛЛ срещи), искам заедно да решим колко да е членският внос. Той е годишен, и както казах, всяка сума над 9$ остава за нуждите на групата.
Очаквам да се включите с предложения Simple Smile

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
30 лв
....може и повече, но на две вноски...

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
като се има предвид колко сме кърмещите майки, ще трябват бая над 9 $,  за да имеме пари за материали, печат и пр.Но от друга страна има хора с малки възможности и не бива да ги отблъскаваме с по-висок членски внос.Така че аз съм за ниска задължителна вноска и отгоре - кой колкото може.По-конкретно - около 15$ да речем всеки може да си позволи.И нататък по-заможните с повече да се включат, за по-добър старт.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 586
Предвид доста различния стандарт на живот в различните краища на страната, пък и на различните семейства, смятам, че е най-добре да се събира централно минималната такса (или малко над нея, ако все пак се налага "управлението" да има някакви налични средства), пък по места локалните групи според дейността, нуждите и възможностите си да си събират средства.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
15 евро звучи разумно, макар че много се съмнявам да се юрнат ентусиасти да плащат членски внос.  Rolling Eyes Те повечето не щат изобщо да кърмят, пък камо ли и пари да дават за това.  Crazy А и след като видях какво стана с апела за пари за форума, съм много скептично настроена... Не се сърди, Бу, знаеш, че съм винаги контра...  Mr. Green Дано не съм права де, сигурна съм, че ти си ги преценила достатъчно добре нещата, просто мисля на глас...  Thinking

# 6
  • Мнения: 980
Аз бих платила 30 лв. на 3 вноски.

# 7
  • Мнения: 1 896
Трийсет лева ипоред мен е много добре, а и щом не е задължително да си член, значи никой няма да бъде отблъснат, ако не може да си го позволи.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Трийсет лева ипоред мен е много добре, а и щом не е задължително да си член, значи никой няма да бъде отблъснат, ако не може да си го позволи.
Е, има някои ограничения, да речем, заемната Библиотека на групата е само за членове (за да е по-сигурно, че книгите ще бъдат върнати), а също ако групата реши, някои членове могат да платят по-ниска такса или никаква, ако да речем, финансово не могат да поемат пълна такава, или групата да поеме таксата на някого...такива неща Simple Smile

# 9
  • Мнения: 35 891
аха, ясно! сега в Пловдив, а кога и в другите градове?

бих платила 30 лв. на 2 вноски + още толкова при специални случаи, например отпечатване на материали и нещо за популяризиране на кърменето

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
аха, ясно! сега в Пловдив, а кога и в другите градове?
Когато софийската кандидат-лидерка стане лидерка Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
Мисля, че $15 е съвсем поносима такса, все пак е годишна. По желание може да се плати на няколко вноски за притеснените финансово. Ако ще се издават книги може да се разчита на някаква взаимопомощ от членовете - ето, аз мога да помогна за предпечата, дори за web дизайна, ако ще има и отделен сайт, посветен на това. Тези неща ще поспестят средства.

# 12
  • Мнения: 1 586
аха, ясно! сега в Пловдив, а кога и в другите градове?
Когато софийската кандидат-лидерка стане лидерка Wink
До тогава по цяла България ще има само членове на пловдивската група ли? Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 121
аха, ясно! сега в Пловдив, а кога и в другите градове?
Когато софийската кандидат-лидерка стане лидерка Wink
Ееее, сега как ме човърка коя ли ще е... Ама аз май се сещам...

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
До тогава по цяла България ще има само членове на пловдивската група ли? Simple Smile
ПаУавница Simple Smile
Така стоят нещата, да. Но парите ще се разпределят след това по съответните групи, все пак се води отчетност кой откъде какво внася Wink

Общи условия

Активация на акаунт