Спестява/х/те ли за бебчо?

  • 2 040
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 339
Мамчета, един въпрос ме вълнува силно напоследък...
Преди да се роди бебко, започнахте ли да спестявате някакви пари именно заради бъдещия нов член на семейството? Заради увеличените разходи, заради намалените приходи/за майките, които са работили, и сега ще трябва да разчитат на майчинството/ или просто така - за някаква сигурност...
Аз никога не съм била от пестеливите/дори и да отделя някой лев, след това отивам и правя някоя по-голяма покупка/, но от няколко месеца се опитвам да поспестя някой лев... И ми е много интересно вие какво мислите и как бихте или сте постъпили...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние започнхме да внясяме в сметка по някой и друг лев за бебо около 3-4 месеца преди да се роди.Повечето ги похарчихме още докато бях бременна за количка,креватче,дрешки и други работи за бебо.След като се роди отидоха и останалите пари,че и за нас останаха Laughing.Става въпрос за около 2500лв.На нас ни стигнаха идеално,но зависи все пак какво се купува.
Иначе ние си имаме спестявания отделно.Все пак педпочитаме да имаме някаква сигурност,ако,не дай си боже,се наложи някой ден да опрем до тях.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не, за съжаление. Малко преди да забременея си купихме апартамент и потънахме в заеми. Освен това апартамента беше за тотален ремонт така че това което оставаше като погасим заемите отиваше по ремонта. Бързахме да направим това-онова докато още взимах заплата. Спестихме пари единствено за раждането. След като се роди бебето спряхме ремонта защото парите ни отиваха за памперси и мляко. Легло ни подариха колегите на мъжа ми, кошара имахме, количка ни купиха лелите. Доста неща ни подариха познати и приятели така че за нас останаха ежедневните разходи - мляко,памперси, пюрета, дрешки. Сега като понамаляха млякото и пюретата продължихме с ремонта. Обаче не знам докога ще издържим само на майчинството и мъжовата заплата. Засега се стискаме, но ако стане напечено ще се връщам на работа, няма начин.

# 3
  • Мнения: 5 103
ми немисля да спестявам.лека поле ще взема всичко не на куп а на етапи.

# 4
  • Мнения: 603
Ами ние не сме пестили особено, но не сме правили и големи първоначални разходи.

# 5
  • Мнения: 9 990
Ами какво да кажа-спестявали сме до толкова,че да можем да си посрещнем детенце.Постепенно накупувахме всичко необходимо и след като се роди оставаха режийните-памперси,мляко,пюрета.Доста пари бяха,въпреки,че не сме се хвърляли на скъпи модели и марки количка ,дрешки,шишета.Имах период в който чак се плашех-къде сме тръгнали,че то легло не мога да му купя на това дете,ама с малко повече кисело мляко и хляб...се получиха нещата.После така се случи,че майчинството си го събирах на сметка за детето.Сега е лихварче,дава и на заем,ако се наложи,но винаги с лихва му ги връщаме Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Уф, от както се помня все пестим за нещо. Не бяхме планували трети член в семейството близките 2-3 г. ама бечето ни изненада. При все, че полагахме предпазни мерки. И така голяма част от спестеното отиде за покупки за бебчето, лекарят който ми следеше бремеността в частна клиника, после и уговорената сума за раждането, и други съпътстващи бремеността разходи. Добре, че ги имахме тези парички, дадоха ми нужното спокойствие.

# 7
  • Мнения: 3 537
Не сме спестявали.Почти нищо не съм купувала,защото ми дадоха дрешки едни приятели от тяхното детенце.Взехме само комплект за изписване общо взето и козметика за бебето.Шишета също ми подари леля ми и не съм купувала Peace

# 8
  • Мнения: 1 107
Започнахме да спестяваме по малко, откакто забременях. След разходите по раждането останаха не повече от 500-600 лева, но роднините и приятелите ни подариха почти всичко за бебчето - от дрешките - до кошарата, така че тези пари останаха за памперси.. и за всичко останало, че намаляването на доходите наполовина определено се забелязва  Wink

# 9
  • Мнения: 917
аз съм в 5я но все още не сме почнали да спестяваме, но можеби трябва да почваме вече така като ви слушам

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние май бяхме почнали да спестяваме, но така и не спестихме нищо  Laughing Имахме едни парички, с които купихме количка, легло и вана купиха бабите, дрешки, шишета, козметика купувахме лека-полека на заплата. Идваше ни доста работа отгоре, така че редовно имаше допълнителни пари, сега също - мъжа ми ходи на работа, допълнителното ми го прехвърля на мен.
Ако живеехме сами обаче, сигурно бихме пестили малко повече.

# 11
  • Мнения: 2 407
Ние с мъжа ми обиколихме магазините, видяхме цените и започнахме да си събираме пари.Като дойде времето и купихме всичко, без да се притесняваме ,че няма да ни стигнат парите!Ще ти трябват грубо около 600-700 лв.

# 12
  • Мнения: 7 640
не сме спестявали специално, но опитахме да направим сметка колко пари ще са ни нужни на първо време. За момента се справяме някак се, но имаше период, в който много се тревожех. Ако можете-спестявайте-гатави пари лесно се харчат. Даже и да ви подарят това-онова, винаги ще ги наместите Wink

# 13
  • Мнения: 8 769
Преди да се роди бебко, започнахте ли да спестявате някакви пари именно заради бъдещия нов член на семейството?
Не, и двата пъти - нямаше от къде просто Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 505
Всъщност не.Повечето неоходими неща (включително кошарата) ни ги даде братовчедка ми.За нас остана да купим козметиката и някоя друга дрешка.

Общи условия

Активация на акаунт