УЧЕНИК+БЕБЕ=КАК СЕ СПРАВЯТЕ?

  • 1 908
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
 smile3522Александър е на 10м,а Митко-2-ри клас.Ту бягам да сменяме памперси,ученика объркал домашното-бягам към него...направо ще полудея...не мога да намеря най-добрия баланс да се оправям и с двамата,помогнете ,майчета,вие как се справяте? smile3523

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Миличка няма ли възможност баткото да ходи на занималня...Там ще свършат основната работа пък вкъщи ще се проверявате само!

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моята дъщеря е в първи клас, а малкия на година и половина. За момента се справям добре, защото каката е първа смяна. След като се прибере от училище, обядват (тя и бебето), бебо заспива около 13,30-14,00 часа и тогава започваме домашните с каката. Следобедния сън на малкия е около 1,30- 2,00 часа и за това време сме успели да направим най- важното. Ако има нещо за довършване, пращам каката в друга стая да си го прави сама, а аз по- късно контролирам. Не мога да ги оставя в една стая, защото малкия ходи и пипа навсякъде и рискуваме да й накъса учебниците. Хубаво е, че каката се справя така и не се сърди.
Вие обаче сте по- малки и може и да можеш да се занимаваш в една стая с двете. Остави най- важното с ученика за времето, когато бебето спи. Налага се да придобиеш умения на Наполеон, ако няма кой да ти помага (например за определено време да ти поеме бебето).
Другият вариант е занималнята, както ти е казала bebeiti.

Разбирам те как се чувстваш, аз също съвсем сама се оправям и с двете деца.
Надявам се да отрегулираш нещата, стискам ти палци.

П.С. А как ще се оправям втория срок, когато ще сме втора смяна, просто не знам.

# 3
  • Мнения: 1 250
По същия начин като тебе -  #Crazy

Всъщност вече се справих, щото минаха 3 години откак малката беше бебе. Може би го изкарах мъничко по-тежко, защото синът ми беше не 2ри, а 1ви клас, а и аз се пробвах да уча за изпити едновременно с това... Twisted Evil

Обаче нали знаеш - нищо ми няма  #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 3 626
Виктор е на 10 месеца, а Калоян е І-ви клас. Ами как, сутрин готвя, докато баткото е на училище, на обяд правим разходка, да приберем ученика. Обядват и двамата, малкия заспива, а баткото пише домашни. Мама във форума Grinning Wink. Два пъти седмично ходи на тренировки по футбол и на английски. За сега тренировките отпадат защото сме със счупена ръка Sad. Английския остава и всъщност тогава е втората разходка за деня на дребчо. Вечер обаче съм безкрайно изморена и в 21 часа съм приспала децата и аз се ориентирам към лягане Grinning.

# 5
  • Мнения: 6 243
Дъщеря ми е на година и половина, синът е в четвърти клас.
Сутрин правя закуската на двамата, ошетвам надве-натри ако е останало за шетане от вечерта, приготвям им дрехите и заминавам на работа. В шетането сутрин се включва: прибиране на дрехи, простиране, прибилане на измити съдове, рядко - прахосмукачка.
Воденето на баткото на училище и вземането, както и воденето на тренировки три път иседмично е грижа на таткото.
След работа - до приспиването на децата в 21 ч. - свободна програма. В това число се включнва приготвянето на вечеря, но аз съм много сръчна в кухнята и това го правя бързо, та не ми е проблем. Проверявам на баткото домашните, ако се налага - изпитвам го и си говорим за училище. Разходки, кафета с приятелки, рещи с други мами с бебета... След 21 ч. - пускане на пералня, шетане, чистене и пр. Евентуално - лично време за филми, книги и каране на велоергометър, не винаги. Сън.

Основното чистене е през почивните дни.
Няма помощ от баби, идва жена да гледа бебето, но тя не се занимава с домакинска работа. Изходът е - разпределяне на домакинската работа между "големите" в семейството, приучване на ученика да се справя сам с домашните - аз само провелявам и контролирам, но не му вися на главата.
И по-малко отдаване надомакинската работа, щото иначе се лудва.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Тази година е малко по- лесно от миналата. Ученикьт е 3- ти клас, бебето 1г. и 7мес. Валентин е пьрва смяна, след обяд учи, бебе спи. Напоследьк учим двамата, трудно е в 3-ти клас  Thinking. 3 пьти седмично е на тренировки от 6:30. Карам го с колата, бебе с мен, за компания  Simple Smile. Прибира го таткото на друго детенце, щото в 8:30 бебе иска да яде, пьк и студ вече, тьмно. Миналата година, баткото беше 2-ра смяна, бебето- под 1 годинка. Сутрин, трудно се учи. Бебе обикаля с проходилка, вьршее навсякьде  ooooh!. Резултат- скьсани учебници и тетрадки  ooooh!. Водехме го на у-ще с бебето, тамьн разходка  Wink. Прибираха го приятелки, че по това време бебе почти винаги спеше. Справям се някак си, никой не ми помага. Много рядко татко им си е в кьщи, но пак почти всичко вьрша аз!

# 7
  • Мнения: 1 250
Единствено влача грознописа му от първи клас - с това не се справих. Само госпожата по немски се справи - на едно контролно му намали с цяла единица оценката заради грознопис (то и той не може да го разчете Shocked) и се закани следващия път да му пише направо двойка. И синът ми почна да пише по-красиво  Wink, но само по немски. Sad

(А изпита успях да си взема  bowuu)

# 8
  • Мнения: 1 034
Най-големият ми проблем е, че баткото/5 клас./ е малко разсеян и бавен в подготовката. А вече имат дълги уроци за разказване. Трябва поне един път  да ми го разкаже, а аз, за да съм в час, трябва да съм го прочела. Ходи на смени на училище и когато е втора смяна, времето не ни достига изобщо. Поради тази причина го спряхме от английски език тази година. А часовете по бълг. език направо ги мразя Embarassed -такива шантави домашни имат, че понякога и мен ме затрудняват, а какво остава сам да се справя.
А бебето много обича да помага  Laughing - като му попадне тетрадка и веднага почва да пише. Вече знае, че не се пише по стените Mr. Green!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дъщеря ми е 2-ри клас, синчето е на 2г.
Миналата година как беше: Тя си е на училище до обяд, а следобяд е на частна занималня. Излизаше в 8.10ч., а се връщаха (с баща си) към 18.30-19.00ч.
Сега разликата е тази, че излиза в 7.15ч., аз я взимам към 17.45ч. и тичаме да вземем малкия от яслата. Към 18.30ч. сме си в нас. Аз - в кухнята, те се забавляват.
Нищо не уча и пиша с нея, но намирам че това не е добре. Ще започнем да учим с нея и да я проверявам събота, докато спи дребчо.

# 10
  • Мнения: 1 120
Баткото е в 5 клас, дъщеря ми е на 1г и 2 м. Когато има да учи си отива сам в детската стая.След като е готов идва при нас ,слагам малката на столчето и за хранене( не за друго,а да не шава ) и  започва да ми разказва уроците си.
А през останалото време са заедно и баткото много ми помага като я занимава с нещо.
Преди си мислех,че голямата им разлика (10г) ще е голяма вреда за големия. Но сега виждам че съм грешила и намираме начини да се справяме като си помагаме взаимно:)

# 11
  • Мнения: 3 251
Големият ми син е първолак , а малкият е на 2 г. и 9 месеца . Справяме се отлично , докато малкото спи - големият учи и ако се наложи му помагам . А ако не сме свършили , на малкият предлагам бял лист , водни боички ,ч ашка и масата в кухнята - развихря се максимално и забравя да досажда на брат си в писането на домашни . Hug

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Скоро и аз ще питам как се справяте;-)))

# 13
  • Мнения: 3 550
Аз още не съм ги наредила така, но мога да кажа как е било при съпругът ми, който е бил в 1-ви клас, когато се е родила сестра му. Включили са го и него на помощ. Ходел е да донася храната от млечната кухня, занимавал я е, бил е съвестен в у-ще и не са м устояли на главата за домашните.

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
честно казано когато синковецът беше бебе, беше по-лесно - спеше следобед, вечер лягаше по-рано - намираше се кога да се помага за домашни. от както обаче попорасна и намали спането, стана доста по-сложно. сутрин като са на училище сестрите му се наскучава и като се върнат, веднага ги погва да го забавляват. ако случайно успеят да си напишат домашните, но пропуснат да ги приберат по чантите, обикновено се налага да ги пишат повторно, щото я ги скъсал, я ги намачкал... решенията ни са или си пишат домашните при приятелчета, или се редуват - едната пише, другата играе с него и после се сменят, или ги пишат вечер след като той си легне. случва се понякога да го изведа пред къщи и да ги оставя тях да пишат, но това е рядко.
ако има възможност за занималня, ми се струва най-удачно, така синът ти ще свикне и да учи самостоятелно.

Общи условия

Активация на акаунт