Някоя мама да е правила диетата на д-р Емилова?

  • 29 688
  • 46
  •   1
Отговори
Здравейте.Има ли някоя мама да е правила тази диета и ако може да сподели мнение.

# 1
На Д-р Емилова не точно, но на Лидия Ковачева да. Тя все пак е нейна ученичка Wink .
Ефекта при мене беше поразителен. Доволно и предоволна останах. Подробности мога да напишя, но не знам дали е подходящо в този форум или е по-добре в Красива мама или клюкарник Confused  Wink

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Да, и аз съм правила, и съм доволна, попаднах на книгата на Л.Ковачева  4 год след раждане на първото дете.
Правила съм 5 и 7 дневно гладуване, ама от гладуването не се отслабва повече от 2-3 кг. и като се захраниш, веднага се връщат.
Отслабнах като си промених начина на хранене. Мнго плодове, мнго зеленчуци, никакви колбаси и сладкиши от бяло брашно, съвсем малко млечни продукти... Месото - само месо на кокал, не кайма и тн., и да не е мазно. От шоколада не можах да се откажа  Embarassed
Отслабва се постепенно и то на трудните места - ханшове, бедра...
После е добре да продължиш да се храниш полезно.
При мен от този вид хранене първо свалих 8 кг и после качих 2, та станах някде 53-54 кг, което ми е нормално.
Сега след втората бременност съм 59-60, ама съм поотслабила режима...  Embarassed

# 3
firebird, при всеки е явно до някъде и индивидуално. Аз два пъти по 25 дена гладувах и отслабнах 40 кг. Голям кеф. Вярно е, че после трябва разумно все пак хранене , а не тъпчене като прасе Wink При захранването за мое учудване също свалях, но по малко 100-200гр на ден (максимум)

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
За да си отслабнала 40 кг, значи си ги имала в повече.
Ако излишните килограми са малко, се отслабва доста бавно и трудно.
По принцип дългите гладувания - над 10 дни - се препоръчват за лечебни цели и после много трябва да се внимава при захранването.
За отслабване са подходящи серии от 3-5 дневни гладувания.
През първите дни мазнините се изразходват неикономично, което означва, че се изразходват по-бързо, обаче при обмяната се отделят кетонови тела и човек не се чувства много добре. Помага хапване на мед, който помага за преработването на мазнините. След 4-5 ден се задейства друг, по-икономичен начин на  разграждане, при който мазнините се изразходват бавно, но се оползотворяват икономично, човек се чувства изпълнен с енергия и в същото време отслабва.
Между сериите на гладуване трябва да има периоди на захранване и много да се внимава с храната...

# 5
А какви плодове за позволени,защото зная че бананите и пъпеша са калорични в сравнение с другите плодове вярно ли е?

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Да, бананите са калорични, за пъпешите нищо не си спомням да пишеше. За динята - до 2 кг на ден, понеже е по-водна.
Може всякакви сезонни плодове, до 800 г макс. на ден.
Може по малко сушени плодове - кайсии, стафиди или смокини, мисля, не повече от 50 г и то за сметка на другите плодове.
Пие се билков чай без захар. АКо мнго ти става гладно или неприятно - лъжица мед с чаша вода или билков чай.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Hondа разкажи ни !!!
Зарекла съм се да вляза в едни прашки...  Flushed
И в разни други красоти за обличане. Ще ми се и като firebird да си променя начина на живот, обаче проблем ми е мъжа. Все го влече към луканки, суджуци, нам си какви мазнотии... Sneaky
Пък съм гладувала и съм сваляла много, обаче  качих кг покрай любимия и бременността, общо за 5 години възвърнах 30 кг..  cry
С нетърпение очаквам отбиването на шомбата и се променям тотално...
Красива мама е подходящия форум. Споделете за Бога!!!

# 8
Чух че Ивайла Бакалова била отслабнала благодарение на диетата на Ковачева при д-р Емилова само с киви,някой яул ли е този плод да е нещо по  диетичен така да се каже?

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Кивито заради семките доста разхлабва, което при гладуването е от полза. Богато е на витамини. Това са му ценните качества.
Най-добреда се ядат всякакви плодове според сезона.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Предполагам , мъжа ти ходи на работа, не седи у дома.
Закусваш плодове. Обядваш салата от сурови зеленчуци или зеленчукова манджа. Като ти се прияде, ядеш ябълка.
Вечер правиш една голяма салата и манджа, ако мъжа ти иска луканки, да си ги яде сам.
Гледаш у дома да няма вафли, бисквити и тем подобни съблазни.
Пазаруваш с пълен стомах, за да не купуваш разни "изкушения".
Вместо разни дребни чипсове и снаксове, ядеш плодове като джанки, череши... Човек има нужда да си държи нещо в устата - това е от нерви - ядеш череша, дъвчеш костилката още известно време.
Ядките ядеш сурови и без сол.
В началото може да ти вижда не много вкусно, но после свикваш.

# 11
  • Мнения: 1 770
Най-успешно е да се отиде на място при д-р Емилова за известно време. Там ти говорят всякакви неща за храните, правят се упражнения, с други хора си, абе както се казва, "промиват ти мозъка" в хубавия смисъл. Не се мъчиш както ако си вкъщи... Аз не съм била, но майка ми отиде там и й се отрази много добре, отлично даже. Били са на чай и плод, после става захранването.

След първото ми раждане аз отслабвах бавно, като за 1 година свалих 10 кг - на същия принцип: много зеленчуци (главно зеле и моркови на салата), само пълнозърнест хляб, ограничено сладко и много ходене покрай работата: ама много. Според мен това последното беше основен фактор. Не правете диети без движение.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
С любимия прекарваме доста много време заедно. Работата му (ако се нарече работа) предоставя достатъчно време да бъдем двамта вкъщи, на разходка и пр. Нещо като пенсионер. tooth Свободна работа. Много е сложно той да иска да сготвя вкуснотии или пък да ги мъкне от някъде, а на мен да ми текат лигите и да не вкусвам. А лакомията граници нямала и като вкуся веднъж.. се нахранвам порядъчно.  Laughing
Yvette ти си права, обаче немога да си представя на този етап да оставям съкровището дори и на бабките. Ще развалят дисциплината. А наистина би било приятно да слабееш сред себеподобни, при еднакви условия. Crossing Arms
Женски работи..  Wink

# 13
alma, да ти кажа честно спазването на диети или гладолечение започва с това да се убедиш в действието му (тоест почва от мозъка). На мене стимулът ми започна точно от тия "прашки" и дрешки, които бяха на едно слабо момиче, не на един 90кг слон (за статистиката бях 50 станах 90 и сега съм пак 50кг). Иска воля ли , инат ли да го нарека.
Съгласна съм и с Yvette, че иска и движение това чудо. Аз нямах достатъчно време за това (и сега толкова имам Embarassed ), но в общи лининии поне един път седмично в промъкванията, когато децата спяха правех някое и друго упражнение. Сега вечер като ги приспя, ги оставям под зоркият поглед на тати и яхвам едно колело .
Знам, че е трудно (поне в началото) да гледаш любимият и децата как сладко си хапват това и онова от любимите ти нещица, но с течение на дните да ти кажа въобще не ме и съблазняваха. Хрупах си плодовете , пиех си чайчето и така сега съм доволна Sunglasses .
Като най-добро пречистващо средство Лидия Ковачева препоръчва динята и черешите. Но разбира се преди всичко сезонните плодове. Аз ядях всякакви ( с изключение на банана).Никъде в книгата й не се споменава, че е вреден, но аз знам, че той е доста по-калоричен и освен това е предразположен за развитие на гъбични заболявания.
Ако изявите интерес ще пусна и захранването.
То наистина стриктно трябва да се спазва. Хубаво е и между две "гладувания" да има поне седмица почивка.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Honda
firebird, при всеки е явно до някъде и индивидуално. Аз два пъти по 25 дена гладувах и отслабнах 40 кг. Голям кеф. Вярно е, че после трябва разумно все пак хранене , а не тъпчене като прасе Wink При захранването за мое учудване също свалях, но по малко 100-200гр на ден (максимум)


 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  40 кг?????
Видях ти снимките, изглеждаш перфектно, но не мога ди си те представя 90кг , защото мисля, че не тежиш повече от 50. Браво, това е резултат.Аз къде се фукам с моите 25 кила...

Общи условия

Активация на акаунт