Как махате люспичките от главата на бебетата?

  • 3 772
  • 24
  •   1
Отговори
Имаме доста люспички по главата как да ги махна?Казаха ми да намажа кожичката там със зехтин и да разреша дали ще има ефект?Как постъпвате вие?

# 1
  • Мнения: 1 655
Аз практикувах така: Намазвам със зехтин или бебешко олио, оставям да подейства 15-20 мин, разресвам с гребенче, изкъпвам главичката с шампоанче. Ако люспичките (бебешка кал) са повечко, само с една процедура няма да се махнат. Пробвала съм да реша вместо с гребенче с бебешка четчица за коса, но нямаше ефект.

# 2
Благодаря за отговора Светла,довечера ще пробвам Simple Smile.Като се махнат веднъж повече не се появяват нали?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 300
Може и да се появят, но са малко и изчезват бързо без специални поцедури.

# 4
Аз мажех с вазелин, оставям 5 минутки някъде да поеме и после с мека четка за зъби ги разтърквах. После къпя и така няколко пъти. После си изчезнаха и не са се появявали.
И да си призная - много обичах докато я кърмех да й ги чопля Embarassed  Simple Smile

# 5
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Мажех с бебешко олио, изчаквах няколко минути и след това ги избутвах с памук (остават и по него). Става бавно, но не се наранява нежната кожичка.

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честно казано при нас паднаха от само себе си в 6 мес., само от време на време сме го ресали с бебешка четка. Иначе и аз знам, че се мажат със зехтин да омекнат и се реши с гребенче, но мен ме беше страх да не станат ранички(че наш`те люспи бяха доста големи)  Simple Smile .

# 7
  • Мнения: 1 599
Цитат на: гост
Имаме доста люспички по главата как да ги махна?Казаха ми да намажа кожичката там със зехтин и да разреша дали ще има ефект?Как постъпвате вие?

Az imam sashtiq problem ... mnogo trudno se mahat, po princip se maje glavata na bebeto ili s prevaren zehtin ili s maz (vari se obezsolenata mas s mlqko i otgore se vzima samo gornata chast istiva...) kupuvash si na Chico ima grebenche specialno za detska kal i reshish...trqbva da si uporita ...

# 8
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Honda
И да си призная - много обичах докато я кърмех да й ги чопля Embarassed  Simple Smile


 Laughing  И аз - същата работа Grinning  Embarassed
На нас лекарката ни предписа някакъв овлажняващ лосион и със него мажех, дори и след баня целия го мажа , но не съм четкала с нищо.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 298
A тези люспички кога се появяват? Ние сме почти на два месеца, това че сега нямаме, значи ли, че няма да се появят?

# 10
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Bebeto na sestrami imase sastite luspitski i gi mazehme s bebsko olio.Ostaviahme go po tsiala nost(taka ni kazaha) i iztseznaha za 3 dni. Laughing

# 11
  • Мнения: 4 965
Цитат на: nad_tab
A тези люспички кога се появяват? Ние сме почти на два месеца, това че сега нямаме, значи ли, че няма да се появят?


Люспичките не "се появяват". Те са остатъци от верникса, с който е покрито бебето преди раждането му. Просто на твоето бебе са паднали още преди раждането или докато сте били в болницата. Не е задължително да ги има.  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
Здравей , аз правех така :
баня и след това , докато е още влажна главицата с една четка на "Gerber"  "реша", много бях  доволна.Да уточня , четката е много мекичка!

# 13
  • София
  • Мнения: 10 298
Цитат на: azaf
Люспичките не "се появяват". Те са остатъци от верникса, с който е покрито бебето преди раждането му. Просто на твоето бебе са паднали още преди раждането или докато сте били в болницата. Не е задължително да ги има.  Grinning


А защо съм виждала деца, които са над годинка и имат корички по главичките?

# 14
  • Мнения: 249
Цитат на: nad_tab
A тези люспички кога се появяват? Ние сме почти на два месеца, това че сега нямаме, значи ли, че няма да се появят?

Понякога се появяват ако не се подсушава добре косичката след къпане.

Общи условия

Активация на акаунт