Кърмите ли навън в този студ? Как?

  • 882
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Момичета, как кърмите в този студ? Вкъщи е студено, особено нощем, когато не включваме печка, пък кърменето на открито изобщо не си го представям. Бебоците са си добре, нали са навлечени, ама ние да му мислим...... Гледам да не се задържам много навън, но ако се наложи, изобщо не си представям картинката. А иде зима! Вие кърмите ли още навън и как се справяте?

Абе, аз ли излязох най-мрънкащата кърмачка, щом повдигам такава тема?!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 164
Абе, аз ли излязох най-мрънкащата кърмачка
Не си, не си! Ние нямаме печка, а точно в този кучи студ беба се е залепила като пиявица за мен - почна да суче по 30-40min. на два часа. За кърмене навън не си и помислям. Сега излизаме само в квартала и то за малко.

# 2
  • Мнения: 4 915
Ами кърмила съм и вероятно пак ще се кърмим по студа, ако дребното поиска. Обикновено зимата ходя с една спортна плътна грейка, отдолу - само една плетена блуза и сутиен, та ми е лесно да я повдигна и да мушна малката да си яде. Детето ми прави завет и ме топли с неговата топлина, а и кърменето не продължава кой знае колко дълго.

Миналата зима баш по най-големите студове - под 5 градуса надолу, не съм кърмила навън, Мариела си спеше в количката, докато обикалях из квартала за ежедневната разходка. Но над 5-6 градуса си беше нормално да я кърмя и навън.

# 3
  • Мнения: 1 896
Ами и аз от известно време си задавам този въпрос и общо взето си мисля че май ще трябва да се вра по заведения и магазини. По този случай днес накърмих Жорето в "Пикадили" (нещо като варненската Била) в един ъгъл при техниката за дома, а един чичко се лепна на 20см от нас да зяпа бормашини. Но изглежда сме отминали периода, когато такова нещо непоправимо разсейваше младия сукалец.
В този дух скоро четох в един норвежки форум тема "Кърмите ли в църква?" и една майка казваше, че според нея всичко е приемливо, стига да не си с рокля, за да не ти се налага да си я вдигаш до врата и да кърмиш по чорапогащник.  Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
Не съм преставала да кърмя навън,а и не само аз де-три сме такива луди кърмещи майки тук в квартала , всеки ден сме на разходка по няколко часа между твърдите хранения и си се кърмими на всяко удобно място-стига да не духа силен вятър всичко си е ок.В затворено заведение седнахме веднъж и издържахме точно 10 мин. на задимения въздух. Като си добре облечена(не навлечена) само разкопчаваш якето,вдигаш блузата и готово-същото е като през лятото само дето имаш повече блузи да надигаш  Laughing Wink

# 5
  • Мнения: 249
Ами, аз не съм! Ама може и да ми се наложи... Но мойта хубостница отказа да спи навън и затова ние излизаме само когато е добре наспала се, и съответно нахранена (щото тя общо взето когато се храни заспива! Blush)

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм и не бих.Прекалено съм зиморничава coldОт студ няма да ми слезне кърмата Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 926
Вчера го свърших това добро и богоугодно дело Mr. Green И открих как хем да съм гола, хем да не съм Wink Обличам си потниче под блузата, но му свалям презрамките. Така кръстът ми не е гол, а достъпът до циците - улеснен. Разбира се това го открих след като вчера ми понастинаха бъбречоляците, ама карай, то неволята учи Laughing

# 8
  • Мнения: 35 951
не съм, защото беба е болна и не сме излизали тези дни, освен на лекар
иначе, ако много закъсаме - ще кърмя, макар че не ме блазни мисълта ....
друго си е лятото, еееех!

# 9
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Кърмих миналата седмица, ама аз не си събличам якето и въобще не усетих да ми е студено, даже по-дискретно Wink

# 10
  • Мнения: 2 784
На нощните кърмения обикновенно ми е толкова студено, че просто примъквам бебка в леглото. Откакто застудя, не мога да се отърва от настинки, цистити и какво ли още не(за щастие тя беше само леко хремава). Навън я кърмих вчера. Като писна по средата на центъра просто нямаше как. И аз си слагам потниче отдолу, че иначе ще остана без бъбреци в тоя студ. Повдигам блузката нагоре, а потничето смъквам леко надолу и така... Даже вече не ползвам шала за кърмене- от тия якета и без това нищо не се вижда.

# 11
  • Мнения: 3 926
На нощните кърмения обикновенно ми е толкова студено, че просто примъквам бебка в леглото. Откакто застудя, не мога да се отърва от настинки, цистити и какво ли още не(за щастие тя беше само леко хремава). Навън я кърмих вчера. Като писна по средата на центъра просто нямаше как. И аз си слагам потниче отдолу, че иначе ще остана без бъбреци в тоя студ. Повдигам блузката нагоре, а потничето смъквам леко надолу и така... Даже вече не ползвам шала за кърмене- от тия якета и без това нищо не се вижда.
Аааа, Цвети, то да кърмиш във Варна си е направо за медал (Бу може да даде един и на теб в категорията "екстремно кърмене") Щото аз съм си бургазлийче, ама каквито ледени ветрове веят във Варна, никъде ги няма Grinning

# 12
  • Мнения: 3 550
Това с потничето без презрамки е много, ама много добра идея. Е, не можа да ми роди такова нещо кофата, но ще имам предвид.

# 13
  • Мнения: 6 472
Оооо как само ядем на вънка в този студ Grinning Малко ни е зор докато се настаним удобно с всичките тия дрехи, но заемам ли веднъж удобната позиция нямаме повече никакви проблеми Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 242
Лекинко разтварям якето, повдигам блузата и веднагически залепвам Ива за мен Mr. Green Никой не мръзне в случая Grinning

Общи условия

Активация на акаунт