Противогрипните ваксини и бебеправене

  • 6 388
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 302
Момичета, скоро говорихме за противогрипните ваксини. Аз мисля да си сложа, но в края на месеца след М. Трябва ли да се пропуснем този цикъл, в който съм се ваксинирала или не е от такова значение?   Четох това, което е качила Леа за инфлувак и там пише, че може да се слага при кърмене. Не ми се иска да пропускаме, но пък и ваксина съм решила тая година отново да си сложа  Thinking

# 1
  • Мнения: 3 376
Пенелопа, как ти дойде? Има ли разлика с нормалната ти менструация?

Верка, аз не бих си сложила противогрипна ваксина. Но това ми мнение няма общо с бебеправенето, а по принцип Simple Smile Нека другите се изкажат по отношение на съчетанието с правенето на бебе. Според мен трябва да пропуснете 1 цикъл, ако си решила да си слагаш, но иначе няма проблем.

# 2
  • Мнения: 4 302
Аз вече две, три години слагам инфлувак. Не е като да не съм боледувала. Но поне е един грип за целия сезон, а иначе си бях постоянно болна с температури и т.н. При мен всяки грип, настинка или каквото там е винаги усложнява синуита и се влача много.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
И аз си мисля че би трябвало да се изчака един цикъл ако се слага ваксина. Аз не съм си слагала никога противогрипна ваксина, боледувам рядко през зимата и ми се струва че няма нужда. Но ако пък ще те спаси от постоянно подсмърчане и настинки през 2 седмици според мен си струва да се сложи, но все пак отложете бебеправенето с 1 месец.

# 4
  • Мнения: 2 123
здравейте момичета

по повод грипната ваксина мога да ви кажа ЧЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО ДА НЕ СЕ ПРАВЯТ ОПИТИ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ В МЕСЕЦА КОГАТО СИ БИЕТЕ ВАКСИНА.Какво е противогрипната ваксина всъщност? Начинът, по който противогрипната ваксина ни предпазва е като ни заразява в по-лек вариант с телата открити във вируса. По този начин ние си изграждаме имунитет срещу това, с което ваксината ни е заразила. Много честа причина за спонтанни аборти и миседи е именно "лекот изкарване" на някоя вирусна инфекция. Това разбира се не означава, че всеки грип е смъртоносен за плода, но тъй като не знаем точно кой е... си мисля, че трябва да действаме превантивно. Това е логиката, заради която не се препоръчва ваксина при бебеправещи и при бременни.

Аз смятам да го ударя на повече бабини рецепти - втаминки, фрешове, мед, 1 ден в седмицата на чайчета за прочистване от токсини - с цел повишаване на имунната система.

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ирини, мисля, че не си съвсем права.

Повечето противогрипни ваксини съдържат само и единствено мъртви вируси и бактерии. Организмът обаче, ги идентифицира и си изгражда антитела и против живи такива.

Аз ще си сложа ваксина, и по препоръка на лекарят ми, защото смятам, че е много по добре това, дори и да се изкарва лека форма на грипче, отколкото в петия месеца да ме тръшне някой сериозен вирус с висока температура, треска и т.н., който със сигурност ще е много по-опасен.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
За ваксината аз си бих през м.септември. Не мисля да се подсилвам с чайчета защото от миналата зима си нося последствията. Явно на мен ми трябва по-харт неща Crazy

# 7
  • Мнения: 4 399
Извинявайте че малко ще се намеся, но да кажа нещо по случай ваксините. Лично аз съм противник на повсеместното и безразборно ваксиниране. Никога не съм си слагала противогрипна ваксина. Но от опит мога да ви кажа, че по време на бременост имунитетът е силно влошен и много лесно се прихващат какви ли не неща. Аз изкарах най-упоритата настинка в живота си и при това рядко боледувам. Не искам да броя колко пъти ми излезна херпес, а той е много показателен за състоянието на имунната система. Имайте пред вид че един грип по време на бременост може да е много опасен. Затова моя съвет е който смята да бременее през зимния сезон, да се ваксинира.

Аз също бих пропуснала един цикъл около ваксината, но истината е че на мен ми препоръчаха да се ваксинирам по време на бременост. Все още не съм решила дали ще го направя, искам да се консултирам с още лекари, но тук практиката е бременни да се ваксинират. Затова си мисля че и с оглед на бебеправенето тази ваксина не би трябвало да е опасна.

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Вижте какъв сайт намерих: http://grip.orbitel.bg/preventive/spec.asp

# 9
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
 Аз също съм бебеправеща от 3 месеца и този въпрос относно ваксинацията много ме вълнува и мен .  Преди 2 дена като бях на профилактичен гинекологичен преглед попитах доктора и той ми каза ,че според него мога да си я сложа, но не го каза с достатъчната убедителност ,с която очаквах. По тази причина продължават да ми се въртят въпросителни около главата да бъде или не.
Аз по принцип от 7 години си слагам ваксина Ваксигрип.Преди 6 години ,без да знам все още ,че съм бременна си я мах сложила и цяла нощ повръщах. Десетина дена след това ,като разбрах ,че съм бременна направо откачих от притеснение за последствията които мога да имам докато не се свързах с д-р Янков /шеф на Тина Киркова/ и той ме успокои ,че няма нищо страшно. Впоследствие родих здраво и палаво момченце, което сега е на 5год.
Всичко разказано по-горе би трябвало да ме успокоява ,но не.Ровейки се в интернет попадам на статии ,в които казват да се бие ваксината от второто тримесечие натам.

# 10
извинявам се ако въпроса ми е тъп ама....а кандидат таткото може ли да се ваксинира и ако да пак ли трябва да се пазим ЦЯЛ МЕСЕЦ #Crazy

# 11
  • Мнения: 1 612
Аз също питах докторите по въпроса.
На мен ще ми правят инвитро и ми казаха, че така или иначе не мога да се ваксинирам.
Даже не ми казаха че мога да се ваксинирам и да изчакам един месец. Бяха категорични.
Казаха че може да се вземат само лекарства на билкова основа.
Затова започнах "САМЕНТО" - котешки нокът. Подсилва имунитета, действа детоксикиращо и т.н.
Не правя реклама, а просто споделям опит. Даже не се води лекарство а хранителна добавка.
Ако някой се интересува да пише на лични.

# 12
  • Мнения: 4 302
След голямото умуване този месец, най-накрая успях да се свържа  и с моя лекар. Отговорът му беше, че ваксините не пречат по данни на производителите, но той лично ми препоръчва да пропуснем месеца с ваксинацията.

Общи условия

Активация на акаунт