Много силна прорязваща болка в яйчника! Киста!

  • 20 661
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 010
Здравейте момичета, пускам нова тема, защото съм уплашена доста. Миналата седмица ми откриха 2 кисти на десният яйчник 3 и 4 см., лекарят ми каза да взема противозачатъчни, но разбира се чакам да ми дойде. Та днес ми е 30 ден от цикъла и след обяда направо така се панирах - получих изведнъж много силна болка в областта на кистите, прорязващата болка отиваше назад, след което се качи на горе- към стомаха. За секунди си помислих, че кистата се е спукала, много се страснах, взех си Но Шпа и сякаш ми мина, в момента не ме боли. Преди 4 години така ме приеха със силни болки, отново с наличие на киста и ме оперираха, момичета не искам да се повтаря всичко.....  Cry
Ако може някой да ми помогне с инфо възможно ли е тези болки да са от друго. Ако е от спукана киста, нали болката няма да престане, а на мен ми мина??? Имате ли опитност с такава болка в единият яйчник?

# 1
  • Мнения: 2 522
Аз имам опит с функционалните кисти - боли дзверски. Тъй че споко. Но -шпато не винаги помага.

# 2
  • Мнения: 3 010
Прупаснах да кажа, че кистата е "серозна" - някой чувал ли е за такава?

# 3
  • Мнения: 1 612
Преди 3 години и половина и мен ме приеха по спешност със силни болки и ме оперираха от киста (6мм, "гнойна" каквото и да значи това, з-о не ми казаха медицинското название). Направиха ми 25 см разрез и едвам ме спасиха з-о имах възпаление и т.н. все "хубави" неща.
След това на няколко пъти съм имала кисти, но явно са били функционални з-о се пукаха след 2-3 месеца. Болка обаче имаше, но не и при спукването а около овулацията и малко преди М.
Според мен не трябва да вземах успокоителни з-о не се знае дали наистина ти е минало или има проблем, а като вземаш такива не можеш да прецениш има или няма болка.
Ако и утре те боли по-добре отиди на лекар. Знам, че не искаш да те режат пак но само лекарите могат да преценят какво да правят.
Толкова ми напомняш за мен, че няма накъде повече.
И аз пак съм с кисти, но ще правя пункция другата седмица з-о ще почвам инвитро и кистата ще ми пречи.
Желая ти кистите да са се спукали и да нямаш повече такива проблеми.
Бъди силна!  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 010
Здравейте момичета да Ви питам нещо. Днес , хванаха ме едни болки, много силни, които продължиха 2-3 4аса, отивам в тоалетната и гледам някакво розово ципесто нещо - направо онемях. Така се уплаших, а тест правех преди 2 дена-отрицателен. Прибрах се вкъщи купила нов тест направих го пак /-/, легнах си и сега като станах пак същото ципесто разтегливо нещо ама тъмно 4ервено. Сори 4е така цветущо обяснявам. Какво да правя, да по4вам ли противоза4атъ4ните дето ми ги бяха изписали за кистите или........... Объркана съм, на някоя от Вас слу4вало ли се е такава леля да и идва.

# 5
  • Мнения: 1 029
Миличка,нямам представа,но те съветвам да се обадиш на лекаря си веднага.От питане,глава не боли.Успех,дано не е нищо страшно! Praynig

# 6
  • Мнения: 1 419
А кой ден от цикъла ти е?

Аз предния цикъл имах едно такова разтегливо с две червени точки като съсиречета, с не по-голям от 5-7мм диаметър. Но беше около средата. Ти щом си правила и тестове, май си към края Thinking

# 7
  • Мнения: 3 010
А кой ден от цикъла ти е?

Аз предния цикъл имах едно такова разтегливо с две червени точки като съсиречета, с не по-голям от 5-7мм диаметър. Но беше около средата. Ти щом си правила и тестове, май си към края Thinking

Aya, днес ми 39 ден.
Запо4нах противоза4атъ4ните, пък ще видим, другото което е, 4е ми е слабо и незнам, ами ако има бебе.......????????
danidan, не се обаждам на лекаря защото ми е неудобно да го тормозя за такива неща смисъл, за него може да излезе нищо, пък и не се познаваме много добре, аз само веднъж бях при него и нали рабираш....
Надявам се да е менструация и противоза4атъ4ните да помогнат не само за кистите, но и после за по-бързо забременяване.  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 419
Денди,
Според мен не бива да се притесняваш да му се обадиш. Това е важно за теб нещо и нищо не трябва да е в състояние да те възпира да се бориш.

Можеш да си пуснеш и кръвен тест, след като обикновените тестове не ти отчитат.

Успех  Praynig  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 029
Денди,
Според мен не бива да се притесняваш да му се обадиш. Това е важно за теб нещо и нищо не трябва да е в състояние да те възпира да се бориш.

Можеш да си пуснеш и кръвен тест, след като обикновените тестове не ти отчитат.

Успех Praynig bouquet
Напълно подкрепям Ауа!
Денди,това им е работата на лекарите.И на мен ми беше неудобно при един проблем и се оказа,че имам кръвоизлив.Та добре,че се обадих поне на втория ден,но вече беше сериозно.Лекарите после ми обясняваха,как те са свикнали и няма проблем да им се звъни по всяко време!
Извинявай,не искам да те плаша,просто те ще ти дадат най-компетентно мнение.Успех,миличка!

# 10
  • Мнения: 3 010
Ами незнам, ще из4акам до утре и ако няма нищо ще видим......... Той като ме гледа преди 2 седмици каза, 4е няма данни за минала овулация, ама аз въпреки вси4ко пак се надявах до последно. Сега 4ета във за4атие, има подобна тема, пише 4е това е лигавицата а не ембрион.
 Офффффффффф знаете ли вече взе да ми писва - ИЗМОРИХ СЕ............

# 11
  • Мнения: 1 029
Така искам да мога да ти помогна с правилен съвет. cryПросто мисля,че така се измъчваш и няма смисъл да чакаш нещо да се случва.Преди малко си убеждавала"цветове"как трябва да се бори,а ти се отчайваш сега Naughty
Ако искаш изчакай до утре,но сутринта задължително се консултирай!С теб сме! spoko

# 12
  • Мнения: 856
Той като ме гледа преди 2 седмици каза, 4е няма данни за минала овулация...
А каза ли ти нещо за предстояща овулация?
Аз ти погледнах БТ, но ти си спряла да я мериш около 20я ден. Има повишение на БТ за 3-4 дни, но липсва информация за повечето от дните след 20и и е трудно да се правят изводи.
Мисля че първо трябва да разрешиш проблема с кистите, после да проследите наличието на ову. Трябва да си постоянна в меренто на БТ, от М до М, защото инъче се обезмисля цялата история.
Предполагам, че течението ти в момента е менструално, а вероятно е по-различно заради кистите.
Не се притеснявай да търсиш доктора си, когато имаш нужда от помощ. Ние тук само изказваме предположения, а той трябва да намери най-доброто разрешение на твоят проблем.
 

Общи условия

Активация на акаунт