белене на кожата и петна по нея

  • 2 669
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 528
ЗДравейте мамчета.Имам две питания.Моят амалка принцеса има малки пъпчици,много ситни по лицето и по тялото.Лекарката каза че може би е алергия,може би е обрив незнаела точно.Мислих да не е шарка първоначално но джипито ни каза че не е.НЕзнам с какво да я мажа.Побърквам се Shocked Shocked.Мажа я с крем Здраве и сутриннта почти ги няма,но вечер се появят отново.Възможноли еда епретоплено детенце?Завивам го с едно олекотено одеалце и една дебела пелена а е облечено с  боди ,ританки като гащеризонче блузка и една жилетчица без ръкави,а в стаята Т е 19 градуса.Къпеме е както ми каза джипито че е най добро-свинска мас и старите съпуни за бръснене.Втория ми въпрос е нормално ли е да и се люпи кожата по главата,лицето и зад ушите?МОжели да и се люпи кожата от това че расте и тя се опъва?Ще ви бъда много благодарна

# 1
  • Мнения: 5 228
Аз не бих си мазала детето с мас и сапун за бръснене. Има толкова хубава бебешка козметика. Ако държиш да не използваш козметика, ползвай поне зехтин, но мас..  Rolling Eyes Не знам какво е това джипи, което препоръчва такива методи. Колко е голямо бебето?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Ние също бяхме с много суха кожа и се люпеше постоянно.Маста и сапуните няма да ти помогнат,говорила съм по въпроса и с педи и с кожни лекари.Вземи си Линола Фет от аптеката и там,където се люпи кожата мажи с Линолата.По принцип до 6 месечна възраст препоръчват мазане с бебешко олио и аз го следвах тоя съвет,но реших да пробвам с мляко за тяло и за 2 дни се оправи.Така,че ти си прецени.Олиото омазнява,а сухата кожа трябва да се хидратира.
Пъпките какви са по-точно червени,с бели върхове?

# 3
  • Мнения: 1 178
.Втория ми въпрос е нормално ли е да и се люпи кожата по главата,лицето и зад ушите?МОжели да и се люпи кожата от това че расте и тя се опъва?Ще ви бъда много благодарна

Възможно е кожата да се "л/опи"но със сигурност, не е поради тази при4ина, която визира6 по-горе.
При моето бебе за4ервяването  на бузките, над веждите и зад у6ите и л/оспенето на кожата на главата запо4на през първия месец.
Аз ползвах бадемово олио за кожата на главата (може и всяко друго олио, но колкото е по-леко толкова по-добре), втривам и с бебе6ката 4етка правя кръгообразен масаж.
Кожата на лицето и зад у6ите както ве4е са ти писали има нужда от хидратиране.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Много странни съвети за едно джипи? Хем се съмнява за алертия, хем препоръчва свинска мас? newsm78 По принцип маста е един добър алерген за бебешката кожа, та никак не се препоръчва даже. Пробвай с преварен зехтин, но най-добре е както другите майки са те посъветвали - нещо за хидратиране, а не толкова за омазняване. Ако положението е много тежко - продава се на ЛинолаФет олио за къпане. Ние сме го ползвали в период, когато малката поради малко пиене на вода започна да се обелва.

# 5
  • Мнения: 4 915
Отивайте на дерматолог, за да получите адекватни съвети от специалист.
По принцип ти препоръчвам при специфичен проблем да посещавате съответния специалист.

Аз като неспециалист бих ти препоръчала също Линола Фетт - крем и масло за баня. Не къпи детето със сапун или душ-гел, а само с маслото - разтворено във водата или предварително намажи телцето. След баня - с преварен зехтин.
От професор дерматолог получих най-простичкия съвет - при суха кожа и дерматоза - мазни мазила.

Възможно е малките пъпчици да са от претопляне, или да е бебешкото акне - но то се появява само по лицето. Моята педиатърка ми е казвала, че щом пъпчиците изчезват за един ден - независимо, че на другия се появяват на други места, не са опасни. Важното е да не са едни и същи пъпчици, които си стоят с дни.
Но най-добре - при дерматолог - така ще си най-спокойна.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 584
и при нас беше така но забелязах че пъпките се появяват след като я гушна, изглежда я дразни прахта за пране с която пера нашите дрехи, сега пера всичко с бебешкия прах и не се обрива, може да е от това щом изчезват пъпките.

# 7
Както описваш обрива, прилича на "бебешко акне". За него е характерно, че ту се появява /например при плач/, ту изчезва.Също засяга предимно лицето, окосмената част на главата, областта зад ушите. Обикновенно изчезва  сам след известно време без никакво мазане. Къпането с бръснарски сапун е уместно, защото той е много мек и недразнещ, но свинската маз...НЕ! Embarassed Можеш да ползваш лосиона за тяло за атопична /чувствителна кожа/на фирма "Мустела" или бадемово масло Ексципиал. Моят син също имаше този проблем и аз ползвах първо Ексципиал по препоръка на кожен лекар /който се занимава често с новородени/. Бадемовото масло няма оцветители и консерванти и действаше му много добре. Хубаво е да се консултираш с добър кожен лекар и ако е това не се притеснявай - много от бебчетата имат този проблем, който след време отшумява. Успех!

# 8
  • Мнения: 528
Мерси за съветите но  първо не е акне защото вечерно време около баня към 8 часа започва да реве неистово и се появяват тези петна може би от напъна.Иначе пъпчиците си седят.Представляват нещо като малки точици без бял връхче.За клавата ще взема да я мажа още днес с тази козметика.

# 9
  • Мнения: 1 214
Свинска мас    #Crazy  Учудва ме факта ,че лекар ти го е препоръчал!За мен това не е никакъв лекар.Най-малката вреда ,която свинската мас може да причини е запушване на порите.Но много по-важно е,че е почти сигурно,че би алергизирала толкова малко бебе.В маста има елементи,които по никакъв начин не трябва да се вкарват в детският организъм толкова рано!!!!

Линола Фет съдържа СВИНСКА МАС!

Последна редакция: пт, 21 окт 2005, 12:25 от PrincesaDundesa

# 10
  • Мнения: 46 488
Заминавай на лекар-специалист, зарежи педиатърката, още повече след странните съвети  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт