ряпа може ли?

  • 4 636
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Някой слагал ли е бяла ряпа в домашните пюрета /сладка/?Начин на приготовление?От каква възраст може да се яде?

# 1
  • Мнения: 8 505
Аз не съм слагала.Но не е ли груба и дразнеща храна за корема,също като зелето... newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
В доста пюрета съм виждала в съдържанието зеле,а май в Ам-ам и ряпа съм срещала newsm78

# 3
  • Мнения: 8 505
Сложи тогава,защо не.Може би ще трябва само да я вариш по-продължително време,за да омекне.

# 4
  • Мнения: 7 640
Като имам предвид колко "пръдливо" действа на възрастните, не бих давала ряпа на малко дете.

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
давам от 6 месец,много е вкусна/сладка на пюре-винаги смесвам и с други зеленчуци.не е имало проблем.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Днес яде пюре смес от зеленчуци вътре бях сложила и от ряпата.Одобри я.Не е пръцкала после.Така ,че мами опита е направен,дерзайте! Wink

# 7
  • Мнения: 1 866
И аз съм слагала от бялата ряпа, сварена в пюре с други зеленчуци. Това допринася за разнообразието. И понеже идва зима добавям, че съм слагала и варен праз в комбинация с картоф, морков и малко сиренце.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
ето такава ряпа: при нас я включват в първите храни, с които се захранва бебето newsm78 аз още не съм я дала, защото майка ми е тук и мърмори, че не била подходяща, но ще я въведа в най-скоро време Wink

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Тази,за която аз говоря е бяла и продълготата като морков

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Тази,за която аз говоря е бяла и продълготата като морков
Пащърнак? Аз такава ряпа не знам  Confused

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
и аз си мисля,че за пащърнак говори-също много добре се приема,има сладникав вкус.

# 12
  • Мнения: 1 568
Не е пащърнак - има и такава ряпа.
В нашият плод-зеленчук ми обясниха, че имало 3 вида ряпа - бяла, червена и черна. Чераната била най-полезна, но аз не съм я виждала.
Аз слагам в пюретата. Не съм забелязала да действа пръцкащо или запичащо.

Общи условия

Активация на акаунт