ваксина след 6-ия месец

  • 788
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
в4ера ни биха последната ваксина за сега от 3-те дози на дифтеткок и детския парали4.педиатърката ни каза , 4е следващия месец имало някаква ваксина , която не е вкл. в имунизационния календар и била "по желание"...биела се след 6-ия месец и е комбинация от някакви общи вируси и разновидности на менингита ...яд ме е , 4е не запомних как се казваше...някой правил ли я е на беб4о...

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
По-добре спести на детето тази химия.

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Има така ваксина Аст Хив, против менингит. По принцип може да се сложи след 6м на два или три приема. Ако се слага след годинката е на един прием. След годината е по добре да се сложи защото тогава няма толкова ваксини, организма не се претоварва, и е само еднократно. Но все пак ти си решаваш.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ако става въпрос за противоменингетна ваксина, аз определено съм за. Преди 4 години имаше някаква епидемия от менингити и точно тогава малкия се разболя и направи страничен ефект от антибиотика - започна да повръща. В комплект с много високата температура направо си докара 80% от симптомите на менингита. Не ми се обяснява колко страх брах тогава докато се установи, че повръщането е от антибиотика и става въпрос за обикновена бактериална инфекция.  Не приемам ваксините като химии, по тази логика до сега още щеше да си върлува едрата шарка, туберколозата/ не че е изчезнала напълно, но поне не е така масова/ и още редица тежки заболявания, за които само четем по дебелите книги сега. А и усложненията след прекаран менингит обикновено са сериозни, за това предпочитам ваксината, ако детето няма някакви противопоказания разбира се.

# 4
  • Мнения: 8 505
Ваксината е Акт-ХИБ (Аct-HIB) и ако се слага преди годинка,е на 3 приема и една реимунизация след годинка (общо 4 пъти).Другия вариант (аз предпочетох него) е еднократна ваксинация (без реиминизация,т.е.1 прием) след годинка.

Общи условия

Активация на акаунт