ВЪЗГЛАВНИЧКА ЗА СПАНЕ НАСТРАНИ (ЗА НОВОРОДЕНО)

  • 6 116
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 521
Въпросът ми е основно към вече мамите - ползвали ли сте възглавничка за спане настрани (рекламират ги в бебешките списания, мисля, че и в магазина на Мамма), нужно ли е това.
Изобщо искам малко инфо, за нещатата, които сте купували и после не сте ползвали  Sad . Ние трябва да купуваме от всичко Х 2 броя  Grinning  Twisted Evil , затова искам доколкото мога да се предпазя от излишни разходи за ненужни неща .
Благодаря ви предварително!
Желая ви приятен ден  Laughing  Laughing  Laughing !

# 1
  • София
  • Мнения: 985
Здравей Биби,
аз не съм купувала такава възглавничка, въпреки че още като бях бременна си бях намислила да си купя, както и много други неща, които впоследствие като се роди Гергана така и не купих.. В началото през първия месец, винаги слагах бебка на една страна и тя не успяваше да се завърти. След това, като почна да се върти я подпирах с обикновена възглавничка или одеялце, общо взето  каквото ми паднеше под ръка- спестих някой лев от възглавничката. Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 2
  • Мнения: 7 106
И аз ти предлагам да си спестиш този разход,защото през първия месец бебчето както го поставиш,така си спинка  sleepuu .После,като почне да помръдва го подпираш на гръбчето с намотана на руло хавлия или одеалце.Моята дъщеря от средата на втория месец започна да спи по гръб,и по никакъв начин не можех да я задържа на страни.А и като ги гледах тези възглавнички ми се струваше че доста ще запарват лепнати отвсякъде на телцето на бебчо.Въздържай се и от покупката на камари с дрешки първи размер защото много бързо умаляват и някои остават необлечени.Още повече,че гостите като дойдат да видят бебешоците,пак дрешки носят повечето.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 493
Изивнете за невежеството, но бебчо като се роди на страни ли трябва да спи?  Embarassed Какъв е проблема да спи по гръб? Добре, че го виждам това сега, а не след няколко месеца...!  Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Yanche
Изивнете за невежеството, но бебчо като се роди на страни ли трябва да спи?  :

Да, защото много често връща част от млякото и ако спи по гръб, може да се задави. Също така и след като се нахрани задължително трябва да се държи изправено за да се уригне, защото като се храни поема въздух. И ако не се уригнало в изправено положение, в легнало положение като се уригне връща мляко.

# 5
  • Мнения: 1 341
И аз мисля, че може да си спестиш този разход. Проблем е когато бебето започне да си върти главичката. По принцип трябва да редуваш дясна и лява страна. Когато бебето започне да си върти главата то си застава на страната, която иска. Тогава вече може да ти влезе в употреба такава възглавничка, но не виждам проблем да си използваш най-обикновенна възглавница или завивка, или каквото и да е било нещо, което ще го държи на страната, на която му се полага.
В момента вече и това не помага при нас  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Mila77
Цитат на: Yanche
Изивнете за невежеството, но бебчо като се роди на страни ли трябва да спи?  :

Да, защото много често връща част от млякото и ако спи по гръб, може да се задави. Също така и след като се нахрани задължително трябва да се държи изправено за да се уригне, защото като се храни поема въздух. И ако не се уригнало в изправено положение, в легнало положение като се уригне връща мляко.


много ти благодаря! това за оригването го знаех ама за спането настрани тц!:) вече ще знам...  Wink

# 7
Цитат на: Yanche
Изивнете за невежеството, но бебчо като се роди на страни ли трябва да спи?  Embarassed Какъв е проблема да спи по гръб? Добре, че го виждам това сега, а не след няколко месеца...!  Embarassed

Янче, ами специално в UK единствената поза, която си препоръчват и смятат за най-безопасна е бебето да спи по гръб , крачетата почти да опират долната част на леглото (това май никога не съм го спазвала Embarassed ) и завивката да е добре подпъхната и до стига до раменцата и всичко това заради така наречаната тук Cot Death[url] - смърт в леглото. Естествено не отричат и спанет …  съм ги ползвала)

# 8
  • Мнения: 3 042
аз не съм ползвала такава специална възглавничка, подпирах го с неговата, е сега вече съм го оставила да спи както му харесва, иначе цяла нощ трябва да вися отгоре му и да го оправям Laughing голямо е шило значи! Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Павлина
, иначе цяла нощ трябва да вися отгоре му и да го оправям Laughing голямо е шило значи! Laughing


стана ми смешно, защото и Гергана е така. Първия път, когато оставих майка ми да спи с нея наистина не е спала цяла нощ и я е гледала как спи и се върти. Grinning  Grinning  Grinning, голямо шоу.

# 10
  • Мнения: 3 042
да,  Laughing мушка си краката между пречките на решетката и по някое време се събужда заклещен, или пък се опитва с глава да пробие таблата на леглото, чак тогава отивам да го оправям Laughing иначе наистина ако тръгна да го коригирам, не мога да спя, трябва все отгоре да вися Laughing  Laughing

# 11
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Не съм купувала такава възглавница, струва ми се излишна. Всяка друга ще ти свърши работа, а и одеалцето е достатъчно.
Педиатрите ще те посъветват да слагаш бебчо на една страна заради повръщането, но ортопеда при които водих моите момчета категорично отрече тази поза. Каза, че така се натоварвала ставата на крачето и можела да доведе до проблеми. Главите на нормално родените бебоци са деформирани (издължени) и така или иначе  те винаги спят с глава на една страна и по гръб. Когато главите им се оправят (в края на първия месец) обикновено те вече се мърдат достатъчно за да се наместят по гръб както и да ги сложиш, така, че лично аз не виждам смисъл от подпиране въобще.
Ако все пак решеш да го правиш не завъртай детето цялото на страни (както ще е с тази възглавница) с само подпирай гръбчето му, за да му е настрани главата, но не и цялото тяло.
Успех в пазаруването  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз зная, че на новородени бебенца не се слага възглавничка и на моя син не съм слагала като беше мъничък. Не знам обаче защо, нито докога трябва да спи така Confused . Синчето беше доста големичко като му сложих възглавница. Доверила съм се изцяло на нашата педиатърка /която е много добър специалист/ и щом тя така казва, приемам, че е вярно Rolling Eyes .

# 13
  • Мнения: 175
Една приятелка ми даде такава възглавничка, но Гоги и с нея все пак успяваше да се завърти и да заеме любимата си поза- на гръб. И от това спане по гръб главичката му се сплеска леко на тила. Майка ми като га видя и се зае да реши проблема. Една седмица го подпира с едно одеялце да спи настрани и той свикна. Сега даже като заспива и сам се извърта. но мисля,че зависи от бебчето. Някои като свикнат от начало и така си карат.
П.П.А пък в "Спок" се препоръчва бебето да спи по гръб, освен ако има някакви медицински причини да спи настрани.

# 14
  • Мнения: 299
Аз си я купих  ........... и естествено се оказа излишна. Първо педиатърката още първия ден ми каза 4е не трябва да  притискам бебо между нея/ нали има една по-малка отпред и по-голяма отзад/ както е показано в упътването и второ като я използвах да му подпирам гръбчето той все намираше начин да се измести сам. Нямаш нужда от нея. Повяравй ми.

Общи условия

Активация на акаунт