Противогрипна ваксина и кърмене?

  • 489
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Сезонът на гриповете дойде и се замислям за мерките,които трябва да предприемем вкъщи,а и всички,които сме в пряк контакт с бебата,за да се защитим доколкото можем от грипове и зарази.
Та в тази връзка да попитам някоя мама кърмачка правила ли си е противогрипна ваксина (инжекция или хапчета) и не е ли противопоказно за кърменето?

Нашето GP не препоръчва много,много,но на инструкцията няма противопоказания.. newsm78

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Не е противопоказно за кърменето, но и аз като твоето джипи не им вярвам особено на ваксините...

# 2
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Всички в къщи се ваксинирахме, включително и аз.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 960
Всички в къщи се ваксинирахме, включително и аз.

и ние така

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз отивам да си фрасна една ваксина тогава.  Grinning Мъжа ми и сина ми вече са ваксинирани, но щом може, ще се ваксинирам и аз. Тази зима с тия "извънземни" грипове и вируси, считам, че е абсолютно необходимо.  Twisted Evil

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние се ваксинирахме всичките големи - след ужасите,които минаха миналата година,когато двамата мъже лежаха 10 дни като парцал,да се чудя бебе ли да гледам или тях,въобще не сме имали колебания.Само бебата не съм ваксинирала,надявам се ние да не хващаме поне грип,че да не е изложена и тя.

# 6
  • Мнения: 6 472
А на мен защо ми казаха, че не трябва да се ваксинирам ooooh! Аз си купих ваксината, но после като разпитах разни дофтори и горещо ми препоръчаха да не се ваксинирам до като кърмя newsm78

# 7
  • Мнения: 25
Моето педи ми каза, че ако се ваксинирам ще предам чрез кърмата и на Миро някакви антитела.  Боцнах без да се заямислям, защото й вярвам.

# 8
  • Мнения: 980
Ние боцнахме таткото и дядото. Отивам да се обадя на мойта докторка да питам за мен.
Макар, че вярвам на Хедра. Grinning

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аааа,противогрипната си става за употреба при кърмачки,както и почти всички други ваксини - ей тук може да прочетете повече - http://www.kellymom.com/health/meds/vaccines-bf.html

# 10
  • Мнения: 5 228
Нашата лекарка също не е фен на ваксината против грип и ми каза други алтернативи. Сега пия Бронховаксом, което също е вид имунизация против грип.

# 11
  • Мнения: 2 784
Аз още се чудя. Миналата година майка ми и мъжо се ваксинираха, тая пак ще се ваксинират, ама аз и без това с нощното кърмене все съм настинала. А и питах педито за малката, каза, че не препоръчва да я боцнем сега. Много бил натоварен имунизационният календар. Пък ми се иска най-вече нея да предпазим...

# 12
  • Мнения: 4 629
Аз бях много против ваксините, но тук лекарите ги препоръчват. И понеже аз им имам доверие - все пак си мисля, че знаят повече от мен за вирусите, защитите, антителата и т. н., затова сложихме на бебо и ние с мъжа ми ще си сложим. Педиатърката ми каза, че ваксината не влияе негативно на кърменето. На бебето му слагат ваксината на 2 приема. Една сега, а останалата част след 1 месец, за да не се натоварва организма му с голям прием наведнъж.

# 13
  • Мнения: 192
Нашата педиатърка,а също и моето джипи не препоръчват да се ваксинирам,защото бебенцето е много малко и има риск да не реагира много добре,защото и на нея ще и се предаде чрез кърмата.
Т.е. с две думи противогрипни ваксини са ОК,но не се препоръчва при кърмене на толково малки бебета.Затова ние решихме да се боцнат останалите жители вкъщи,а аз да пия витаминки и да се ограничават контактите в тея заразни времена  Close

Общи условия

Активация на акаунт