През зимата на ясли?

  • 770
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Здравейте мили мами, мислех да дам сина си (1година и 3 месеци+ 15 дни) на ясли - от другия месец. Повечето хора с които споделих се опитаха да ме разубедят с аргумента, че ще боледува много Ill. А той е толкоз непослушен наполедък smile3537, че изкрейзвам smile3511. Дайте съвет- как да постъпя... newsm78, Вие какво бихте направили??? Благодаря в аванс...  smile3503

# 1
  • Мнения: 62
Аеб да ти кажа, той ще болдеува в началото без значение от сезона. АКо не е безумно кучи студ, не виждам причини да не го дадеш. Моят го дадох през март - беше година и два месеца тогава. Първия месец не боледува, от втория като почна....

А и зависи от яслата. Примерно аз в момента предпочитам Емил да е на ясла, отколкото в къщи или при баба си, защото там имат парно, а в къщи - не. Така че всикчо зависи от конкретния случай. Кофтито е, ако яслата не ви е много близо, както нашата - ходенето сутрин рано в тъмно и студ се отразява зле.. Но ако го карате с кола, това не би трявбало да е проблем. Така че - според случая...

# 2
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна я записах октомври месец на ясла. Когато и да запишеш детенце винаги ще има период на адаптация. Където има много деца, не може да не се разболяват.
Дияна ми се разболя на 2рата седмица. После още 1-2 пъти и след това затишие. Смеехме се мамите от групата, че хлапетата си обмениха вече вирусите Simple Smile

# 3
  • Мнения: 137
Този въпрос е доста общ и зависи от много неща. Не мога да ти дам еднозначен отговор с да или не.
Зависи от детето, зависи дали трябва спешно да се връщаш на работа, има ли кой да го гледа, когато е болен /а той ще се разболява, независимо дали го пуснеш зимата или лятото/.
Яслата има положителни и отрицателни страни.
Аз за мойте деца избрах да ги гледам по-дълго. Големият до 2г.7м. Малкият го дадох на ясла септември,  миналата седмица беше болен, ходлил е общо 12 дни.

За мен дали е зима или лято не е най-големия проблем с яслата.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Това е една от причините малкия да посещава ясла, макар и до обяд. И за него разнообразие и за мен 4 часа спокойствие. В кьщи детето страшно се изнервя, все пак зимата не можем да обикаляме с часове навьн. Там се изморява и след обяд спи в кьщи 3 часа, а не половин, както през почивните дни, когато си е бил само в кьщи. А за болести, винаги ще има, защото са много деца в едно затворено помещение, идеален развьдник за вируси. Алекс утре прави 1 месец, от както е в яслата, не се е разболял още. Изключвам появяващите се от време на време сополи, ама то всички в кьщи сме така по това време на годината. Миналата година като беше бебе и си беше в кьщи, батко му току донесе някой вирус от у-ще, така, че какво излиза? На ясла или в кьщи, почти все тая (мое мнение).   

Последна редакция: вт, 18 окт 2005, 15:30 от КиФла

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Когато и да го дадеш, ще мине през болестите. За съжаление някои деца по-тежко ги карат.
Тук по-скоро стои въпросът с воденето, ако ти е близко, няма проблем. Но иначе си трябва кола, а пък аз зимата много мразя да карам.

# 6
  • Мнения: 3 927
Съгласна съм, че болестите не прескачат децата, независимо от сезона. Моето дете почна средата на октомври, още на третия ден се появиха сополи, които следобед аз пооправям и на следващия ден на обяд те пак са се появили Twisted Evil
На твое място бих си дала детето. Дори снощи си мислех, че съм закъсняла малко (дадох я на 1 г и 7 месеца и вече е абсолютен бяс), а на вашата възраст бяхме ангелче небесно Simple Smile

Хубаво ще е да имаш поне 1-2 месеца на разположение прди да се върнеш на работа за взаимна адаптация - на детето и теб самата.....

# 7
  • Мнения: 1 403
Незнам и аз как е по-добре-всеки различно казва. Според мен няма да ни прескочат, независимо от сезона. Днес ни беше първи ден на ясла. Добре мина ще видим утре как ще е!!!
Мен също много хора ме разубеждаваха , но аз реших . Ще видим дали ще боледува много. Мисля,че и хареса.

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Ами имайки предвид, че яслите в Сф не работят през лятото и че започват от Септември - ми че то няма кога да го дадеш освен зимата  newsm78
А сега сериозно - и зиме и лете все ще преболедува като тръгне - поне така казват хората.
Бо е на ясла от 12.09. и за сега е здрав като изключим появилите се за малко сополки. Осве това много му харесва на това дее в яслата - не иска да си тръгва  newsm78
Уж казват, че до 3 г. не може да става въпрос за социални контакти при децата, ама ей на моя социален тип не ще да си седи вече вкъщи  newsm78

# 9
  • Мнения: 9 990
Точно така е-дали на есен или напролет/или зимата/няма никакво значение.Повечето градини лятото почиват,а яслени сборни групи мнооого рядко се правят.На практика излиза,че пращаме децата точно в период на смяна на климата,което е предпоставка да текнат носовете и без да е на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт