Немския ми свекър е ужасен

  • 3 306
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Искам да споделя болката си със вас,приятели,ако можете да ми дадете съвет или да споделите не6о подобно,като в моя слу4аи 6е се радвам,но надали има по голямо стра6или6е от моето да има6 такъв свекър,като моя,който се меси на всяка кра4ка.С приятеля ми живеем на семейни на4ала от 3 години.Аz съм българка,той е германец.Много добре се раzбираме,допълваме се,но ба6а му постоянно се меси във връЗката ни и моя приятел е между 4ука и наковаляната.Постоянно се меси,как може той да домакинства,да ми бели картоф или да прекарва с мене толкова много време.zа6о приятеля ми идвам на по4ивка в България при положение,4е имало и други страни..Постоянно каzва,как съм го скарала с родителите му..Приятеля ми преди да zаживее с мене,никога не се бе6е делил от родителите си и им бе6е като ръкави4ка,мъж на повикване..А откакто е с мене,не ходи толкова 4есто при тях,както им се иска на тях..Но постоянно го тормоЗи и мене най ве4е с врели некипели прикаЗки..А моя приятел е много страхлив и не сме да им каже ни6о по напреки,просто си мъл4и..Как можело да ми носи паzарските торби,а на майка си никога не бил гио носил?била съм го превърнала в мъж под 4ехъл..Не иЗдържам ве4е ...Винаги когато ходя там се натоварвам.Тоzи 4овек съсипва живота ми,а ако продалжи така 6е съсипе връЗката ми..Посъветвайте ме какво да правя...От раzговори и дискусии с него няма файда,zав4ера опитах,върнах се раЗтреперана,все съм аz zа него при4ината да съм го скарала със семейството му..

# 1
  • Мнения: 4 212
Местете се в друг град, колкото по дале4, толкова по добре. Ми време е синът им да е самостоятелен и да си създаде семейство. Няма цял живот да е тяхна собственост, аз така го разбирам. Ще свикнат, къде ще ходят. Като сте дале4 по рядко ще ви се бъркат в живота.
Хора всякакви, понякога не можеш да избираш.

# 2
  • Мнения: 5 183
О, боже. Зна4и и в немско ги има такива... аз си мислех 4е там отношениата между децата и родителите след една определена възраст са по-дистанцирани. Явно съм се заблудила. Тук например, масово младежите след 21 се отделят на квартира и само гостуват на родителите си веднъж-два пъти седми4но.

# 3
  • Мнения: 3 423
Направо не ми вярват очите.
Ти zа Германия ли говориш?
И въпросните ти свекъри истински немци ли са?
Или само са получили паспорт, а всъщност са турци?
Това направо не е истина. Аz съм от сума ти години тук
и досега не съм виждала мъж, дето да не помага на жена си,
а що се отнася до домакинстване, то готвенето по двойки
си е национален спорт. Същото се отнася и до гледането на деца.
Даже zабеляzвам, че и някои българи се поочовечват в Германия,
zащото просто битът го налага. Ако все пак е истина написаното,
не си ли говорите двамцата кое и как може да се промени.
Или поне кажи на неговите, че това ви товари връzката,
немците поне раzбират от тахелес, не раzчитай на намеци.

# 4
  • Мнения: 1 238
О, боже. Зна4и и в немско ги има такива... аз си мислех 4е там отношениата между децата и родителите след една определена възраст са по-дистанцирани. Явно съм се заблудила. Тук например, масово младежите след 21 се отделят на квартира и само гостуват на родителите си веднъж-два пъти седми4но.

И в Дания е така. Направо се изумих като прочетох това. Значи и такива германци имало...
Незнам и аз какво да те посъветвам освен това да се изместите по-далечко, ако той иска разбира се. Иначе не ти остава нищо друго освен да търпиш ако много го обичаш.
Мойта свеки пък е обратната. Не си дава мнението за нищо и не се бърка в нищо. Даже трябва с ченгел да и вадя думите от устата...

# 5
  • Мнения: 1 238
Направо не ми вярват очите.
Ти zа Германия ли говориш?
И въпросните ти свекъри истински немци ли са?
Или само са получили паспорт, а всъщност са турци?
Това направо не е истина. Аz съм от сума ти години тук
и досега не съм виждала мъж, дето да не помага на жена си,
а що се отнася до домакинстване, то готвенето по двойки
си е национален спорт. Същото се отнася и до гледането на деца.
Даже zабеляzвам, че и някои българи се поочовечват в Германия,
zащото просто битът го налага. Ако все пак е истина написаното,
не си ли говорите двамцата кое и как може да се промени.
Или поне кажи на неговите, че това ви товари връzката,
немците поне раzбират от тахелес, не раzчитай на намеци.
И на мене много странно ми се вижда наистина. Германците и датчаните малко си приличат като манталитет. Тук даже често съм виждала жената да бачка, а мъжът да седи в къщи и да гледа децата. Даже някои съм чувала да се шегуват че жените са мъже, а мъжете са жени. Просто няма такава подялба на домакинската работа- всичко се върши заедно...А иначе преди 50 години сигурно е било така, както казва Зоненшайн...

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Наистина странно, но не непоправимо според мен.
И моят понякога е странен, пуска странни коментари, но цялото семейство си го знае, че се е метнал на майка си (прословутата опърничава баба, за която съм споменавала вече) и затова и престанах да се чудя и трогвам.

Евентуален подход: споделяш открито с половинката тревогите си, питаш го него за възможно решение, той най-добре познава баща си и възможен начин да се избегнат бъдещи ядове.
Ако не е крайно наложително, ограничи твоите контакти със свекъра, в края на краищата си с твоя любим, а не с баща му.
Забрави за всякакви намеци, бъди директна,(дори някой да се обиди)  иначе никой няма да разбере какво искаш.

# 7
  • Мнения: 3 880
Игноририрай го и намалете срещите до минимум, ако можете да се преместите и на по-далечко още по добре, но друг начин май няма. Няма да можеш да го превъзпиташ (свекъра), той явно си е такъв. Такива хора ги има навсякъде (това във връзка с учудването на някои мами, че това се случва в Германия Wink), гадното става, когато ги имаш в семейството си, както в твоят случай.
Аз на твое място не бих се разправяла с неговите родители, а също и не бих вземала под влияние думите им. Те явно още не могат да свикнат с мисълта, че детето им е порастнало и си има свой живот (някои цял живот не свикват с тази мисъл, но си мислех, че това е специалитет на свекървите Laughing). Той единствено дете ли им е?
И моите свекита са германци и в началото на брака ни, докато живеехме при тях усещах една такава нотка на ревност от страна на свекървата, но сега след толкова години с по-зрял акъл Wink си мисля, че наистина може да й е било трудно на жената и да й е трябвало време да свикне с новата ситуация, ние я сварихме малко психически неподготвена Laughing Laughing. Но при вас пък е минало доста време, досега трябваше да са свикнали вече. Откакто живеем на далеч , първо 120, сега 250 км (отдалечаваме се бавно, неусетно почти Mr. Green) по-хубава от мен няма Simple Smile
Абе гледайте вие да сте добре и не си разваляйте връзката заради такива дразнители.
Успех и не се ядосвай

# 8
  • Мнения: 32
Аz и приятеля ми живеем в града,а родителите му иЗвън града..Но моя приятел има с ба6а си семеен биЗнес и ба6а му си патува всеки ден от гръда до селото..Това оЗна4ава има контакти с ба6а си непрекъснато..Аz на всеки 3 месеца ходя,но май както отива работата е добре да спра да ходя иЗоб6о..Майка му е под сянката на ба6а му.Тя няма думата,който пла6а той поръ4ва муЗиката..
АЗ все о6е следвам..Моя свеки всеки път ме пита колко о6е 6е съм у4ела,кога 6е по4вам да правя пари....КаЗа ми,4е е сигурен,4е като имаме деца 6е съм ги настроела против него,както съм направила със сина им..Сигурен бил,4е децата 6е са zа Коледа все в България,zа6тото аz командвам..Ло6ото zа него е ,4е аz съм доминантната в на6ата връzка,това оЗна4ава,4е моя приятел е по пасивен и 4е аz водя връЗката..А моя свеки не може да си прости това,4е сина му слу6а ве4е мене,а не него..4е той е на zаден план..И така аz провалих сина им,промених го в ло6ата посока...

# 9
  • Мнения: 1 238
Аz и приятеля ми живеем в града,а родителите му иЗвън града..Но моя приятел има с ба6а си семеен биЗнес и ба6а му си патува всеки ден от гръда до селото..Това оЗна4ава има контакти с ба6а си непрекъснато..Аz на всеки 3 месеца ходя,но май както отива работата е добре да спра да ходя иЗоб6о..Майка му е под сянката на ба6а му.Тя няма думата,който пла6а той поръ4ва муЗиката..
АЗ все о6е следвам..Моя свеки всеки път ме пита колко о6е 6е съм у4ела,кога 6е по4вам да правя пари....КаЗа ми,4е е сигурен,4е като имаме деца 6е съм ги настроела против него,както съм направила със сина им..Сигурен бил,4е децата 6е са zа Коледа все в България,zа6тото аz командвам..Ло6ото zа него е ,4е аz съм доминантната в на6ата връzка,това оЗна4ава,4е моя приятел е по пасивен и 4е аz водя връЗката..А моя свеки не може да си прости това,4е сина му слу6а ве4е мене,а не него..4е той е на zаден план..И така аz провалих сина им,промених го в ло6ата посока...
Ае стига бе! Е гати!
 Close Close Close Close Close Close :

# 10
  • Мнения: 32
Моми4ета просто не можете да си преставите какъв ГАД е newsm45

Всеки път ми предлага да се преместим при тях да живеем..А това никога няма да стане NaughtyТой е толкова подъл и гаден..Постоянно пуска уж майтапи,но ирони4ни от типа, какво толкоЗ имате в България,едно море....Или ти сега като иЗлиЗа6 4есто с приятеля ти на кино,ресторант4е..много ти е хубаво,ама май преди не си правила така?
Аz междувременно у4а и работя и той като ходих ме пита колко пари съм иЗкарвала??КаЗах,4е ен го zасяга..Това си е моя работа..Пита ме,какво съм пла6ала аz от об6ите ни сметки с приятеля ми...КаЗах,4е не го zасяга..УЖАСЕН Е..Каzа ми,4е си мислел,4е съм по умна,отколкото било иЗляЗло.. Blush

# 11
  • Мнения: 32
КаЗах му да ме остави намира.Не желая да го виждам,не желая да раЗговарям пове4е с него.КаЗах му,4е ако един ден се раЗделим със сина му,тои 6е е виновен..Той каЗа,6ом си 4аст от семейството 6е ме вижда6..нали един ден 6е стана дядо на децата ти..А аz по български му,с моята огромна емоция,така се раЗвихрих и малко на висок тон говорех..Та тои каzа после на приятеля ми,4е с мен не можело да се говори нормално,4е съм се държала нелепо и съм правела само т newsm78еатри..

# 12
  • Мнения: 1 238
Моми4ета просто не можете да си преставите какъв ГАД е newsm45

Всеки път ми предлага да се преместим при тях да живеем..А това никога няма да стане NaughtyТой е толкова подъл и гаден..Постоянно пуска уж майтапи,но ирони4ни от типа, какво толкоЗ имате в България,едно море....Или ти сега като иЗлиЗа6 4есто с приятеля ти на кино,ресторант4е..много ти е хубаво,ама май преди не си правила така?
Аz междувременно у4а и работя и той като ходих ме пита колко пари съм иЗкарвала??КаЗах,4е ен го zасяга..Това си е моя работа..Пита ме,какво съм пла6ала аz от об6ите ни сметки с приятеля ми...КаЗах,4е не го zасяга..УЖАСЕН Е..Каzа ми,4е си мислел,4е съм по умна,отколкото било иЗляЗло.. Blush

Верно ли са германци или някакви 2 ра генерация германци? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Аз за таквоз чудо за пръв път чувам...

# 13
  • Мнения: 7 605
Аz и приятеля ми живеем в града,а родителите му иЗвън града..Но моя приятел има с ба6а си семеен биЗнес и ба6а му си патува всеки ден от гръда до селото..Това оЗна4ава има контакти с ба6а си непрекъснато..Аz на всеки 3 месеца ходя,но май както отива работата е добре да спра да ходя иЗоб6о..Майка му е под сянката на ба6а му.Тя няма думата,който пла6а той поръ4ва муЗиката..
АЗ все о6е следвам..Моя свеки всеки път ме пита колко о6е 6е съм у4ела,кога 6е по4вам да правя пари....КаЗа ми,4е е сигурен,4е като имаме деца 6е съм ги настроела против него,както съм направила със сина им..Сигурен бил,4е децата 6е са zа Коледа все в България,zа6тото аz командвам..Ло6ото zа него е ,4е аz съм доминантната в на6ата връzка,това оЗна4ава,4е моя приятел е по пасивен и 4е аz водя връЗката..А моя свеки не може да си прости това,4е сина му слу6а ве4е мене,а не него..4е той е на zаден план..И така аz провалих сина им,промених го в ло6ата посока...

До болка поzнато, само 4е при мен проблемът е сверкървата, свекъра е под 4ехъла й и не смее да се намесва. И те са немци, но според мен това няма zна4ение, тъпи хора има навсякъде....

Аz 4 години се мъ4их да съм в добри отноШения но се откаzах. За 30тия ми ден ден даже не ми 4еститиха, и то zаШто? ЗаШтото като се обадила в БГ съм каzала Ало като вдигнах телефона а не си каzах името както го правят те  Rolling Eyes Това zа мен беШе върхът и zаявих на мъжа ми (женени сме а тя не дойде нито на подписването в Германия, ни на сватбата в БГ) 4е пове4е не желая да контактувам с тях. Сега ми е доста по спокойно. Тя ако иска да си търси 4ерна овца хека, но беz мен. Колкото по малко zнае zа мен, толкова по малко има да zлодейства, а аz съм си много по спокойна сега. Та съвета ми към тебе е да прекратиШ контакта със свекито (само ти, не и приятеля ти), на сила хубост не става а той явно няма намерение да сте в добри отноШения. Много жалко, но те губят и един ден Ште го осъzнаят.

# 14
  • Мнения: 32
Аz и приятеля ми живеем в града,а родителите му иЗвън града..Но моя приятел има с ба6а си семеен биЗнес и ба6а му си патува всеки ден от гръда до селото..Това оЗна4ава има контакти с ба6а си непрекъснато..Аz на всеки 3 месеца ходя,но май както отива работата е добре да спра да ходя иЗоб6о..Майка му е под сянката на ба6а му.Тя няма думата,който пла6а той поръ4ва муЗиката..
АЗ все о6е следвам..Моя свеки всеки път ме пита колко о6е 6е съм у4ела,кога 6е по4вам да правя пари....КаЗа ми,4е е сигурен,4е като имаме деца 6е съм ги настроела против него,както съм направила със сина им..Сигурен бил,4е децата 6е са zа Коледа все в България,zа6тото аz командвам..Ло6ото zа него е ,4е аz съм доминантната в на6ата връzка,това оЗна4ава,4е моя приятел е по пасивен и 4е аz водя връЗката..А моя свеки не може да си прости това,4е сина му слу6а ве4е мене,а не него..4е той е на zаден план..И така аz провалих сина им,промених го в ло6ата посока...

До болка поzнато, само 4е при мен проблемът е сверкървата, свекъра е под 4ехъла й и не смее да се намесва. И те са немци, но според мен това няма zна4ение, тъпи хора има навсякъде....

Аz 4 години се мъ4их да съм в добри отноШения но се откаzах. За 30тия ми ден ден даже не ми 4еститиха, и то zаШто? ЗаШтото като се обадила в БГ съм каzала Ало като вдигнах телефона а не си каzах името както го правят те  Rolling Eyes Това zа мен беШе върхът и zаявих на мъжа ми (женени сме а тя не дойде нито на подписването в Германия, ни на сватбата в БГ) 4е пове4е не желая да контактувам с тях. Сега ми е доста по спокойно. Тя ако иска да си търси 4ерна овца хека, но беz мен. Колкото по малко zнае zа мен, толкова по малко има да zлодейства, а аz съм си много по спокойна сега. Та съвета ми към тебе е да прекратиШ контакта със свекито (само ти, не и приятеля ти), на сила хубост не става а той явно няма намерение да сте в добри отноШения. Много жалко, но те губят и един ден Ште го осъzнаят.



Ние с приятеля ми сме сгодени от таЗи година.Те съ6о не присъстваха на годежа ни в България.КаЗаха,4е не са били желани от нас..Което си е и вярно.Аz от тях ни6о добро не съм видяла и няма и да видя.ТаЗи ирония,това подценяване,4е си българка,това ве4но присмиване.До тук.. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт