УЖАС, не мога да я захраня

  • 900
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Не мога да захраня Катрин. От 22.07 тъпо и упорито се опитвам да й дам сок от ябълки. Дам й 1-2 дни и започва ужасно акане в искрящо зелено. Спирам сока и акито става нормално. Изчаквам няколко дни, пробвам пак и резултат е същия. Иначе започвам да увеличавам всеки ден с  5мл. Сега пак ще изчакам няколко дни и ще опитам с моркови. Макар, че съм много навита да я оставя на кърма до 5-6- месец. В събота съм на консултация и ще се "пазаря" с педиатърката да я захраня по-късно

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Недей да мъчиш бебето и себе си! Ясно ти показва, че не му е добре със сока!
Спокойно можеш да караш само на кърма, както смяташ до 5-6 месец и ще е най-добре за бебето.
И не се пазари с лекарката, а прави това което смяташ, че е най-добро за бебето ти!
поздрави и успехи!

# 2
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Evjeni
Не мога да захраня Катрин. От 22.07 тъпо и упорито се опитвам да й дам сок от ябълки. Дам й 1-2 дни и започва ужасно акане в искрящо зелено. Спирам сока и акито става нормално. Изчаквам няколко дни, пробвам пак и резултат е същия. Иначе започвам да увеличавам всеки ден с  5мл. Сега пак ще изчакам няколко дни и ще опитам с моркови. Макар, че съм много навита да я оставя на кърма до 5-6- месец. В събота съм на консултация и ще се "пазаря" с педиатърката да я захраня по-късно


Ама изобщо не се пазари с педиатърката - просто си я захранвяй, когато ти си решиш. Нашата педиатърка сумтя предния път, че не съм почнала соковете, но аз твърдо казах, че ще захранвам по-късно. Вчера обаче на консултацията като ме пита давам ли вече сок - аз просто й казах, че давам, за да не спорим пак за кое е полезно и вредно за детето ми.

Още повече щом реагира така на сока - абе изобщо не й давай, има време после цял живот да яде и пие всичко.

# 3
  • Мнения: 2 006
Здравей и от мен,ли4но аз мисля 4е бебока о6те не е готов да приема друга храна.Съжелявам само не разбрах ,колко е голям Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Явно наистина бебо не е готов за нещо ново, не бързай.
А за акито - то наистина се променя като започнеш да захранваш, така че ако не е рядко не се притеснявай. Започва и цвета и миризмата да си променя и е напълно нормално.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Закъде бързаш? Бебето ти е едва на 3м и 1с. Няма по-добро от кърмата за него. Храни си го с майчино мляко!!! Вместо да го мъчиш и да му насилваш храносмилателната система, прочети горе темата "Международна седмица на кърменето" и дай копие на лекарката си. Без да искам да я обидя или да започвам диспут, но това е мнение на цялата Световна Здравна Организация, Уницеф, WABA и ЛА Лече лигата. Може би толкова хора след толкова изследвания и проучвания имат право?
И все пак, това е твоето бебе и само ти можеш да решаваш кое е най-добро за него.

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От сокчето могат и колики да се получат, така че ако ще опитваш пак, изчакай поне 2 седмици и започни пак с 1-2 ч.л. Успех  thumbsup

# 7
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям вси4ки майки! Няма за къде да бързаш!
И нас така лекарката много ни юркаше, "айде сега сокове, айде другия месец пюрета, после жълтък" и т.н. Аз се опитах да говоря с нея, занесох и материали на Световната здравна организация, на УНИЦЕФ, на Американската академия по педиатрия - навсякъде се препоръ4ваше бебето да е само на кърма до 6 месеца, а намерих и дори и преведох статия за това, колко ВРЕДНО е даването на сокове преди 6 месеца. И знаеш ли какъв беше резултатът? НИКАКЪВ! Той народът си го е казал: Едно си баба знае, едно си бае... Никого не искам да обиждам, ама да 4етеш НАУ4НИ ДАННИ, а не мои някакви измислици, и единствено да кажеш: "Те наистина там така си гледат бебетата, ама там е разли4но..."  Shocked И кое му е разли4ното, бебтата, майките, кърмата ли...
Така 4е според мен, прави си, каквото ти си знаеш, спазвай препоръките на тези организации, ползата от които е потвърдена 4рез проу4вания през последните 30 години, и не слушай нашите лекари, които захранват по схема от преди 35 години и не възприемат 4уждо  мнение и опит, щото са капацитети по вси4ко, без да 4етат и да се образоват допълнително...
 Close Извинявайте, май стана много разпалено, Embarassed  ама много ме ядосват такива лекари....

# 8
  • Мнения: 1 341
благодаря за отговорите. Една моя приятелка се върна от Германия и там изрично им казват "Ако бебето е на крма - захранване след навършен 6-и месец, ако е на изкуствено мляко - след навършен5-и"
На съпруга ми едни клиенти имат бебе в 5-и месец. Живеят в USA. Говорихме ис тях. Отговора бе абсолютно същия
Аз си реших категорично. При положение, че Катрин надава по 1200-1400 на месец само то кърмата ми, защо да я захранвам толкова рано???

# 9
  • Мнения: 1 517
Цитат на: A.A.M.Belev
о6те не е готов да приема друга Съжелявам само не разбрах ,колко е голям Embarassed




виж лентичката Laughing

# 10
  • Мнения: 1 341
Вчера бях на консултация. Педиатърката ми каза, че Катрин е с много чувствителен стомах и да не я мъча със сокове. Без да й казвам предложи да е на кърма до края на четвъртия месец. Някалка пъти й повторих за захранване чак след навършен 6-и месец, но явно я е страх толкова много време да изчаква. Въпреки това, ще я захраня тогава

# 11
  • София
  • Мнения: 3 847
Мисля, че решението ти за захранване е правилно. Дано само бабите не те сюркат.

Общи условия

Активация на акаунт