Дебитна карта - има ли значение от коя банка е?

  • 30 265
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 323
Много години си стоях у дома и никога не съм имала таквоз чудо. Сега, след като започнах работа ми се налага да извадя такава bowuu (ще ми дават пари там yesyes). Та, питането ми е - има ли различни условия в различните институции? Мъж ми от години използва една и съща и няма впечатления - нито добри, нито лоши. Има ли изобщо някаква разлика?

# 1
  • Мнения: 72
Има разлика в това, дали ти начисляват такса за всяко теглене, например, както може би и някаква за обслужване на сметката. Имала съм от няколко банки карти, честно казано не съм усетила разликата - касае се за твърде малки суми. Нека по - компетентните да се изкажат с информация къде е по - изгодно.

# 2
  • Мнения: 4 916
Ами за мен има значение дотолкова, че някои банки не разрешават международни разплащания, т.е. по интернет, за някои от дебитните карти. Иначе условията им са сходни.

# 3
  • Мнения: 9 990
А след като ще ти превеждат заплатата там-няма ли служебно да ти я издадат-колегите ти с какви карти са?Ние например-всички-сме към една банка, тя ни обслужва.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
А след като ще ти превеждат заплатата там-няма ли служебно да ти я издадат-колегите ти с какви карти са?Ние например-всички-сме към една банка, тя ни обслужва.
И при нас е така, не можем да си избираме банка Rolling Eyes

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Има разлика, разбира се. Всяка банка си има условия, малко или много по-различни от тези на останалите банки. Зависи и какъв вид дебитна карта ще е, защото и тук има няколко вида. Има разлики в таксите, дали може да се ползва само в България или и за международни разплащания, има разлика в лихвите, които се начисляват по сметката, която стои зад дебитната карта - това са първите разлики, които ми идват наум. Обаче обикновено фирмата сключва договор с някоя банка и всички служители са задължени да си извадят карти точно в тази банка по силата на този договор / или да им ги извадят служебно - това зависи от договора/ и няма никакво значение какви точно условия предлага банката - имаш карта там и толкова.

# 6
  • Мнения: 3 323
Обаче обикновено фирмата сключва договор с някоя банка и всички служители са задължени да си извадят карти точно в тази банка по силата на този договор / или да им ги извадят служебно - това зависи от договора/ и няма никакво значение какви точно условия предлага банката - имаш карта там и толкова.

Да, уж така беше когато започнах, но няколко месеца вече счетоводителите се моткат и ми писна да ходя до другия край на града за заплата. С шефа се разбрахме да си открия сметка и да му дам номера да ми превеждат там парите - затова пуснах темата, щото хич, ама хич не съм наясно.

Ще е грубо ли, да помоля да цитирате вашите банки от които сте доволни? Или май няма значение?

# 7
  • Мнения: 2 023
А след като ще ти превеждат заплатата там-няма ли служебно да ти я издадат-колегите ти с какви карти са?Ние например-всички-сме към една банка, тя ни обслужва.

И при нас е така.
От службата ни издадоха, на всички служители е от една и съща банка. Тегля само от банкомати на банката-издател, защото не ми взема 0.75лв. такса при транзакция. Е, ако съм в друг град и не знам къде са банкоматите,  тегля от където ми падне.

# 8
  • Мнения: 4 916
... Ще е грубо ли, да помоля да цитирате вашите банки от които сте доволни? Или май няма значение?


Експресбанк - доволна съм.
Нашето счетоводство има сключени договори с няколко банки, така че просто си дадох сметката, не ми се наложи да откривам нова.

# 9
  • Мнения: 3 323
Благодаря!   bouquet

# 10
  • Мнения: 6 992
Аз с прокредит.
Не знам какви са ми условията,вадиха ми я от първата работа, както обясниха по-горе - фирмата имаше сключен договор.
Знам само, че мога да плащам през интернет с нея и нямам такса за теглене от какъвто и да е банкомат.
После обаче съм била в 3 различни фирми, никоя друга не е искала да си правя нова карта, приемали са си тая сметка и това е.

# 11
  • Мнения: 1
Какво значение има от коя банка ще е картата?! Важното е да е пълна или по-културно казано: да се зарежда редовно Peace

# 12
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз съм доволна от Булбанк и ПИБ, Райфайзен също стават, но дават много ниска лихва на парите, ако смяташ да държиш там някакви, защото повечето хора веднага си изтеглат всичко и си го харчат. Аз си извадих първата дебитна карта преди повече от 10 години след един обир у нас, когато за малко не ми взеха току-що получената заплата и парите на съседите / бях касиер на блока/ - та сега си държа всичко, което не харча на момента по деб.карта, а лихвата поне ми покрива таксите по използването и. Питай за има ли такса, ако теглиш от банкомат на същата банка, за таксите на теглене от чужд банкомат, има ли интернет банкиране и какви са таксите за него, дали може да я ползваш в чужбина / ако ти трябва де / и за лихвите. Може би ще ти е най-изгодно, ако се огледаш какви банкомати и клонове на банки има около работата ти и/или дома ти и да си избереш една от тези банки.
Еовин, ти си късметлийка - само един път ми приеха извадена вече карта, 4-5 пъти след това ме караха да си вадя нова, и то всеки път от различна банка, та ми се наложи да закрия три карти, че почнах да забравям къде имам пари и къде - не, а и белот можех да играя вече.
Мария85, страшно полезно мнение - спор няма.

# 13
  • Мнения: 722
Моята карта е от ДСК. Първата ми е и не съм натрупала достатъчно впечатление все още.
Все пак бих дала друг съвет. Ако мислиш, че трябва да теглиш кредит в скоро време (дано не се налага на никой де  Praynig) някои банки искат превод на заплата при тях. Помисли и за това нещо, за да не се наложи след някакъв период от време да откриваш нова сметка.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз имам на ОББ, нямам оплаквания, освен едно.
Оказа се, че не можеш да я регистрираш в e-pay, което си е тъпо.

# 15
  • Мнения: 3 323
Благодаря на всички - утре ще се разходя по близките клонове!
  bouquet

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз ли неЩо не съм в 4ас или в България издават абсурдни дебитни карти?
За какви лихви по дебитни карти говорите?И какво зна4и да се пълни дебитната карта?

# 17
  • Мнения: 433
Аз ли неЩо не съм в 4ас или в България издават абсурдни дебитни карти?
За какви лихви по дебитни карти говорите?И какво зна4и да се пълни дебитната карта?

Лихви има, макар и минимални - зависи дали  сметката се води депозитна или разплашателна и има някакви почти символични лихви за депозит. Е, някъде може да не са съвсем символични, особено ако се държат по-забележими суми в нея.
Да се пълни означава да се захранва с пари - нали е дебитна, а не кредитна  карта - харчиш само това, което вече си внесъл по нея. "Пълнене" е просто жаргонен израз.

Пешеходке, според мен важно е да имаш наблизо клон на банката, към която ще правиш дебитна карта. И все пак да можеш да я регистрираш в е-рау - иначе куп благини на този вид карти няма да използваш. Включи си и интернет банкиране, може да влезеш в сайтовете на няколко банки и да разгледаш конкретните им страници коя ти се вижда най-удобна.

Аз от 1998 г имам на ПИБ и съм нямала особени поводи да искам да сменям банката.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз съм към ЦКБ. Доволна съм. Не мога да кажа колко е лихвата, дори не знаех, че има такава, докато не видях някакъв странен приход в месечното си извлечение Mr. Green Служебно по тази сметка ми издадоха две карти - Маестро и Виза електрон.

# 19
  • София
  • Мнения: 749
Голди, а защо ти издадоха 2 карти? Те са към една сметка, предполагам? Казаха ли ти каква е разликата? И кога коя да ползваш?

Иначе аз избрах банката си на чисто териториален принцип - На ъгъла на блока ми имат клон, а в Мол-а наблизо има клон на същата банка, работещ в събота и неделя. Имам Маестро дебитна и МастерКард кредитна - нямам никакви оплаквания. Основно плащам с картите си, а когато ми се наложи да тегля, гледам да е на АТМ на същата банка, за да не плащам такса. Банката има много банкомати, така че това не е трудно.

Маестро-то по принцип върви без такси в ePay - това му е плюс.

# 20
  • Мнения: 49
Аз имам на ОББ, нямам оплаквания, освен едно.
Оказа се, че не можеш да я регистрираш в e-pay, което си е тъпо.
Точно затова не ги харесвам  на ОББ . Наложи се да си направя от друг издател, за да мога да плащам през интернет / e - pay /.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 392
Само ПИБ! Peace

Райшайзе и Пиреус взимат някакви тъпи такси за всичко.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 513
Може ли някой по-запознат да обясни каква карта е по-добре - Маестро или Виза Електрон?  newsm78 (ама като за индианци моля)
Точно разглеждам картите на ПИБ и се чудя каква да е. Ще се развеждам с ОББ, заради невъзможността да се правят плащания в нета.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 392
Може ли някой по-запознат да обясни каква карта е по-добре - Маестро или Виза Електрон?  newsm78 (ама като за индианци моля)
Точно разглеждам картите на ПИБ и се чудя каква да е. Ще се развеждам с ОББ, заради невъзможността да се правят плащания в нета.

За плащания в нета - баш Виза Електрон!

# 24
  • Мнения: 1 671
Виза Електрон става за плащания в нета, не във всички сайтове обаче.
Аз съм привърженика на Виза Електрон - там осчетоводяването на парите става моментално, докато за картите Маестро, които са към Борика, това се случва няколко пъти на ден.
Освен това Виза Електрон може да се върже към спестовна сметка с доста добра доходност - например 4% лихва на годишна база. Няма да казвам в коя банка - да не е реклама.
Като цяло управлението на парите е много по-лесно.
Освен таксите при теглене от банкомат се поинтересувайте и за годишните такси за обслужване- дали има такива, както и за минималния неснижаем остатък по сметката.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ваня, към една сметка са Peace Първо, като започвах работа преди 7 години, ми дадоха Маестро. По-късно ни издадоха и Виза електрон към същите сметки. Сега подновяват и двете автоматично. Аз ползвам визата, понеже пазарувам доста по интернет. Маестрото е в мъжа ми, ако се наложи да тегли той. Така сме си разпределили и неговите карти Mr. Green За мен единственото предимство на маестрото е, че можеш да изтеглиш по-голяма сума на пос терминала в банката, отколкото с визата.

# 26
  • София
  • Мнения: 749
Виза Електрон става за плащания в нета, не във всички сайтове обаче.
Аз съм привърженика на Виза Електрон - там осчетоводяването на парите става моментално, докато за картите Маестро, които са към Борика, това се случва няколко пъти на ден.
Освен това Виза Електрон може да се върже към спестовна сметка с доста добра доходност - например 4% лихва на годишна база. Няма да казвам в коя банка - да не е реклама.
Като цяло управлението на парите е много по-лесно.
Освен таксите при теглене от банкомат се поинтересувайте и за годишните такси за обслужване- дали има такива, както и за минималния неснижаем остатък по сметката.


Всички детайли, които си изредила (осчетоводяването, лихвата, плащанията в нет-а) зависят от банката-издател на картата.
Аз имам Маестро на ДСК (допълнителна към картата на мъжа ми за заплата) - осчетоводяването е мигновено, плащанията в нет-а са възможни, има даже и допълнителен секретен код за интернет. Лихвата обаче не я знам...не че има много голямо значение, де, защото общо взето каквото влезе, излиза в рамките на месеца. Така че 2-3-4% годишна лихва е все тая.
А за мен най-безопасния вариант за плащания в нет-а е виртуална карта (напълно е безплатна), по която да прехвърлям от дебитната само сумите, които искам да платя в момента преди плащането. Аз имам виртуална Мастер - не, че много я ползвам  Crazy
Да не говорим, че Виза и Мастер се приемат навсякъде, за Електронката не е съвсем сигурно.

П.С. Не е реклама на ДСК  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 38 392
Моля ви, кажете ми кога пристигат тия пусти извлечения по карти на ПИБ, че се побърках да чакам тоя код за ПейПал!

# 28
  • Мнения: 6 992
Дилянка, ако имаш клон наблизо, можеш да отидеш да попиташ там, те ще го видят в системата.

# 29
  • Мнения: 5 178
Eдна елементарна сметка ми показа следното ..
милото по принуда има карта в БулБанк - месечна такса 3 лв, лихва по наличните суми по ниска и от ОЛП, такса за теглене от банкомат на друга банка 1,20
моя милост имаше карта в Пощенска такса 1,50 на месец, обаче да не ти се налага да теглиш по-голяма сума на каса... дерат кожи и губиш цялата обедна почивка в чакане на касата им.
сега имам на ЦКБ - такса на месец 0 лв, лихвата е 3% на год база, най-високата такса за теглене от терминал е 0,60, от техен терминал е 0.20
Новата им Виза е и с Чип и с лента, става и за чужбинско ..,упробвано е така да се каже.
Двете карти за нас са удобство, защото едната е в мен, другата в мъжът ми и така всеки има достъп до сметката на всеки Peace

# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
И аз съм доволна от ЦКБ Peace
Всичко, написано от КОТЕ е точно така  Peace

# 31
  • Мнения: 2 759
                               http://banks.dir.bg/2010/06/07/news6521719.html

# 32
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
ПИБ
Можеш да си следиш и тразакциите по интернет без да има нужда да си вадиш ел. подпис.
Ако ти се наложи да внесеш пари или да прехвърлиш по друга сметка, не те карат да пишеш платежни.

# 33
  • Мнения: 1 849
На Първа инвестициона банка Интернет банкирането им е под всякаква критика.
На всичкото отгоре направиха номер на мъжът ми и в петък са му привели парите по друга сметка не по тази която е искал, въпреки, че е подал на служителя картата. Та ни оставиха без пари събота и неделя...Сметките са открити от бившата му работа и винаги сме имали разправии с тях. В понеделник ще ходи да ги закрива.
Не сме имали проблеми с Про кредит банк. И заеми сме вземали от тях и фирмената ми сметка беше там. Изключително коректни. Били са ми клиенти и аз техен и не мога да се оплача. Интернет банкирането им е на високо ниво.
Препоръчвам и МК Юнион банк.
Имам лоши впечатления от Експрес банк.
Трябва да се следи дали и картата дава възможност за кредит овърдрафт. (някаква част от заплатата която ти превеждат по нея)

# 34
  • Мнения: 2 229
Според мен, важното е да нямаш месечна такса и да е безплатно тегленето (поне от техен) банкомат. Peace

Може ли някой по-запознат да обясни каква карта е по-добре - Маестро или Виза Електрон?  newsm78 (ама като за индианци моля)
Точно разглеждам картите на ПИБ и се чудя каква да е. Ще се развеждам с ОББ, заради невъзможността да се правят плащания в нета.

Виза електрон, с Маестро на мнооооого места не можеш да плащаш. С моята Виза съм нямала никакви проблеми, плащала съм онлайн навсякъде, докато с Маестро където съм пробвала, никога не я приемат. ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 175
И аз съм доволна от ЦКБ. Имам левова и еврова картова сметка и двете карти са VISA Electron с чип, с които плащам навсякъде в чужбина, без никакви такси /става въпрос за пазаруване през ПОС терминал, а не теглене от банкомат/. Доволна съм от електронното банкиране и от обслужването в клоновете им..

Картите Maestro според мен са напълно излишни, стават само за теглене от банкомат и не се приемат за разплащания в нета.

# 36
  • Мнения: 2 759
Според мен, важното е да нямаш месечна такса и да е безплатно тегленето (поне от техен) банкомат. Peace 
                               Има ли в момента такива?

# 37
  • Мнения: 5 178
ЦКБ-то нямат месечна такса, а таксите за теглене от терминал са 20ст от техен и 60 ст. от чужд. Таксата е и 20ст при теглене от ПОС в клон на банката
На фона на Булбанкските половин и едно евро (собствен и чужд банкомат) са си ниски, а ако вземеш та се излъжеш да теглиш от ПОС в клон 3 лв + 1% от сумата и суми над 3 хил. лв с предварителна заявка..Банка на годината няма що

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Аз пък не исках да е Виза новата ми карта и за това ходих специално до банката, че иначе пак такава щяха да ми преиздадат. Като плащах с Виза - та през Е-рау, всеки път ми взимаше такса - все едно съм с кредитна карта, а не с дебитна, отделно, че валидността й е 1г., а не 2. Маестро-то гледам, че важи за интернет пазаруване (поне в някои сайтове), но мен не ме е грее това. Предпочитам в Е-рау да съм ОК, защото само така плащаме сметки.

Банката е БПБ, доволна съм. Както писах в друга тема, обадиха ми се специално, че те са ми блокирали картата, защото според тях съм я ползвала от съмнителен банкомат и мислят, че данните ми са сканирани. Разбра се, че въпросния банкомат наистина е съмнителен и съм им благодарна. Няколко дена по-късно отидох, за да си взема новата карта.

# 39
  • Мнения: 685
С мъжа ми сме на Про Кредит от няколко години. Те предлагат два варианта за дебитните карти. Можеш да заплатиш 4лв на месец и всички тегления и плащания са ти безплатни или, ако почти не теглиш си без такса, а си плащаш само като я ползваш. Аз до преди няколко месеца не плащах дори и тези 4лв защото бях под 25години. Ето тук можеш да погледнеш http://www.procreditbank.bg/main/bg/private.php?here=56

Последна редакция: пн, 12 юли 2010, 22:29 от bebo4ko

# 40
  • Мнения: 2 229
Според мен, важното е да нямаш месечна такса и да е безплатно тегленето (поне от техен) банкомат. Peace 
                               Има ли в момента такива?

Моята е такава - Виза Електрон към ДСК, но всъщност съм студентка, сигурно има значение. Embarassed

# 41
  • Мнения: 11
Аз имам към ОББ и съм доволна. До преди година имах и към ПИБ - е няма такъв зор докато я закрия тая карта... подадох молба, всичко точно, казаха ми, че след 40 дни ще е спряна картата, прибраха ми картата, изтеглих си всички пари от сметката, дадоха ми документ, че ми е закрита сметката и аз си живея спокойно... Нямаше и да разбера, че още имам сметка към тях ако не ми беше потрябвала друга информация и видях, че имам задължения към тях за обслужване на сметката... Айде после зор пак докато я закрия, защото междувременно картата ми изтекла естествено, те я подновили, та трябваше да ходя да си взема от централата им новата карта (въпреки всичките ми настоявания девойките от кварталния клон не пожелаха да ми пуснат молба да пристигне при тях), пък в централата се обяснявах защо не си нося старата пластика (как да я нося като те ми взеха като закрих сметката)... разгеле, най-накрая закрих тъпата сметка. Лично аз повече с тях не искам да се разправям за нищо.
Мъжът ми обаче е много доволен от ПИБ, при тях му превеждат заплатата, така че може и аз да съм невероятен карък просто, който е попаднал на смотани служители...

# 42
  • Мнения: 2 759
Аз имам към ОББ и съм доволна. До преди година имах и към ПИБ - е няма такъв зор докато я закрия тая карта...
                        Вероятно проблемът се е получил като са ти дали парите от сметката. Аз закрих няколко тази година, и винаги ти прибират картата, а за парите и същинското закриване те карат да отидеш пак след определен период (14-30 дни). Тогава ти дават и парите. Когато имаш да прибираш пари не забравяш  Twisted Evil.

# 43
  • Мнения: 7 640
аз съм страшно недоволна от V-Pay картите, през почти никой банкомат не мога да платя сметка, да не говорим, че лемитът за дневно теглене от банкомат е много висок и неснижаем.
И си извадих Маестро- пак е с чип.

# 44
  • Мнения: 5 178
V-pay e поредната глупост на Булбанк, пазете се от тази банка ужасно високи такси и постоянно вдигане на таксите

# 45
  • Мнения: 9
Аз съм с ДСК и съм мн. доволна, доста ниска е такста за теглене от техен банкомат, което ме устройва.

# 46
  • Мнения: 34
един глас т мен за ПИБ-а  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 16
На Първа инвестициона банка Интернет банкирането им е под всякаква критика.
На всичкото отгоре направиха номер на мъжът ми и в петък са му привели парите по друга сметка не по тази която е искал, въпреки, че е подал на служителя картата. Та ни оставиха без пари събота и неделя...Сметките са открити от бившата му работа и винаги сме имали разправии с тях. В понеделник ще ходи да ги закрива.
Не сме имали проблеми с Про кредит банк. И заеми сме вземали от тях и фирмената ми сметка беше там. Изключително коректни. Били са ми клиенти и аз техен и не мога да се оплача. Интернет банкирането им е на високо ниво.
Препоръчвам и МК Юнион банк.
Имам лоши впечатления от Експрес банк.
Трябва да се следи дали и картата дава възможност за кредит овърдрафт. (някаква част от заплатата която ти превеждат по нея)

А моля моля. Интернет банкирането на ПИБ си е екстра. Преди време беше много зле, но сега е много удобно, можеш даже да видиш транзакциите по кредитна карта преди да се отразят в сметката. Другите имат ли я тази екстра?

# 48
  • София
  • Мнения: 4 232
Имат я! Това "екстра" ли се води?

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
В ОББ при издаване на дебитна карта те застраховат и годишната такса е 29 лв. Но не казват. И щеш нещеш си прецакан с тия пари. Вярно, застраховка е, но би трябвало да е по желание, а не "ако мине".
http://www.ubb-alico.bg/bg/product/zashtita-na-kartodarzhatelya-11.html

# 50
  • Мнения: 134
Има разлика от банка до банка...проучи въпроса....Аз ползвам от ОББ но нямам никакви впечатления за сега тегля всичко на веднъж и така,пък и аз като теб не работя от доста време.Не са ми плащали заплата та каму ли в карта ама сега си извадих

# 51
  • Мнения: 2 759
Имат я! Това "екстра" ли се води?
                          'Екстра' в смисъл 'чудесно'.

                          ОББ за какво точно те застраховат  Thinking?

# 52
  • София
  • Мнения: 4 232
Викито, постът ми беше свързан с последния въпрос от мнението на Чубака! И ОББ едва ли застраховат времето за отразяване транзакциите по карти Simple Smile
П.П. Впрочем аз съм фен на застраховките.

# 53
  • Мнения: 2 759
В ОББ при издаване на дебитна карта те застраховат и годишната такса е 29 лв. Но не казват...
                             Горното имах предвид, но не уточних (понеже ме домързя да цитирам).

# 54
  • Мнения: 5 178
Тука една таксичка... незаконна, но сладка! - материал на МОИТЕ ПАРИ и PRO BG

http://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/Advices/tuka-edna-taksic … b0a2c82d8704cc71/

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
В ОББ при издаване на дебитна карта те застраховат и годишната такса е 29 лв. Но не казват. И щеш нещеш си прецакан с тия пари. Вярно, застраховка е, но би трябвало да е по желание, а не "ако мине".
http://www.ubb-alico.bg/bg/product/zashtita-na-kartodarzhatelya-11.html
Е как така ?! Мен културно си ме попитаха искам ли, не искам ли застраховка, дадоха ми да се подпиша.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
В ОББ при издаване на дебитна карта те застраховат и годишната такса е 29 лв. Но не казват. И щеш нещеш си прецакан с тия пари. Вярно, застраховка е, но би трябвало да е по желание, а не "ако мине".
http://www.ubb-alico.bg/bg/product/zashtita-na-kartodarzhatelya-11.html
Е как така ?! Мен културно си ме попитаха искам ли, не искам ли застраховка, дадоха ми да се подпиша.
Ами мен пропуснаха да ме попитат, аз пък пропуснах да прочета и така  Mr. Green
После като споделих с познати, имаше и други неинформирани. Явно действат на принципа "Ако мине". Пък ние като не четем, кой ни е крив Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 17 546
Напоследък ми направи впечатление когато двама колеги изпищяха, че са им източили по 400 лв от картите, в които им превеждат заплатите, че и двамата са с дебитни на ОББ. Освен това при подаване на жалбите по повод това, са им отговорили, че ще им възстановят стотина от тези 400 лв! Как тана, не можаха да ми обяснят.   Thinking
За мен лично тази банка е супер обсебваща и не пуска клиентите си, когато решат да се преместят от нея. Има куп разправии и главоболия, и трябва да се ходи до офис 15 пъти докато си свършат всичката работа, която би следвало да приключат от раз при отказ от услугите им.

От години съм с дебитна и кредитна на ДСК, и съм си много доволна. Peace

# 58
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Аз съм към ЦКБ. Доволна съм. Не мога да кажа колко е лихвата, дори не знаех, че има такава, докато не видях някакъв странен приход в месечното си извлечение Mr. Green Служебно по тази сметка ми издадоха две карти - Маестро и Виза електрон.
И аз подкрепям за ЦКБ. Нямам обяснение защо банката издава по две карти, но не мога да закрия само едната ,трябва и двете.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.

# 60
  • Мнения: 4 916
Оспорвала съм плащания за много по-малки суми. Върнаха ми ги. За "Експресбанк" става въпрос.

# 61
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Напоследък ми направи впечатление когато двама колеги изпищяха, че са им източили по 400 лв от картите, в които им превеждат заплатите, че и двамата са с дебитни на ОББ. Освен това при подаване на жалбите по повод това, са им отговорили, че ще им възстановят стотина от тези 400 лв! Как така, не можаха да ми обяснят.   Thinking
За мен лично тази банка е супер обсебваща и не пуска клиентите си, когато решат да се преместят от нея. Има куп разправии и главоболия, и трябва да се ходи до офис 15 пъти докато си свършат всичката работа, която би следвало да приключат от раз при отказ от услугите им.

 Peace
И аз съм от ужилените,  само че с кредитна карта  на тази банка. Изключително недоволна съм, от нея като цяло а и таксите са и доста високи. Naughty

# 62
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Оспорвала съм плащания за много по-малки суми. Върнаха ми ги. За "Експресбанк" става въпрос.
Хм, явно са по коректни от тази банка, но пробвай в ОББ да видиш, нито пари, нито вина у тях ще намериш.

# 63
  • Мнения: 17 546
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.
Ами в случая става въпрос за 400 лв! Thinking

# 64
  • Мнения: 2 759
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.
Ами в случая става въпрос за 400 лв! Thinking
                               Така де, разликата между 300 и 400 е 100 лв.

# 65
  • Мнения: 17 546
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.
Ами в случая става въпрос за 400 лв! Thinking
                               Така де, разликата между 300 и 400 е 100 лв.
Ми аз не го разбрах баш така. newsm78 В смисъл, че ако са ти гепили сума над 300 лв имаш претенции за връщане и трябва да ти ги върнат, а не че връщат разликата от 300 нагоре. То на едно теглене за деня можеш да изтеглиш 400 лв. Мнооого удобно така - суми над 300 Mr. Green Ба си наглеците! Sick

# 66
  • Мнения: 301
Не прочетох коментари за СиБанк, та да споделя личен опит - НЕ НЕ НЕ!!! Никой да не се лъже натам. Налага ми се (от работодател) да получавам заплатата си в тази банка и съм ужасно недоволна  ooooh! Няма да влизам в подробности, само ще кажа, че ако забравя да си изтегля парите, малко след като са ми ги превели, после в извлечението си намирам тегления, които не съм извършвала. Става въпрос за малки суми (10-20лв), но куриозното е, че е теглено в град, в който аз никога не съм стъпвала  #Cussing out За да пуснеш жалба дължиш предварително 25лв. Ясно е, че за 10лв няма да платя 25  #2gunfire

Скоро имаше по някоя телевизия репортаж за таксите за теглене от банкомат, които средно стигат до 0.90лв  #Crazy Така че си е важно да ЧЕТЕШ и ПИТАШ, а не само да подписваш  Peace

# 67
  • Мнения: 2 759
...Скоро имаше по някоя телевизия репортаж за таксите за теглене от банкомат, които средно стигат до 0.90лв  #Crazy Така че си е важно да ЧЕТЕШ и ПИТАШ, а не само да подписваш  Peace[/color]
                             Аз като подписвах таксите бяха други, но сега са ми вдигнати. И да питаш все тая, защото винаги могат да ти ги направят колкото решат без да те уведомяват. Следя си сметките редовно и оттам разбрах, както и от някаква статия. И в банката питах, защото се зачудих защо толкова много ми взимат банкоматите (вече). Иначе 0.90 ми се вижда малко за 'средно'. Някои взимат доста повече.

# 68
  • Мнения: 5 178
Относно възстановяването на  източени и суми  бях чела  някъде  , че банките възстановяват суми над 300 лв.Само над тази сума можело да предявяваме претенции. Дано да греша.

Toгава банките учтиво да помолят крадците от сметките, да теглят само по 250 лв по няколко пъти за да не увътрат банката  #Cussing out

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Ето какво намерих в  Моите  пари:
Съгласно Закон за платежните услуги и платежните системи банката изплаща щети над 300 лв., а до тази сума са за сметка на клиента (чл. 58 ал.1). За да изплати неправомерно усвоената сума обаче следва да се докаже, че наистина клиентът няма вина – не е дал картата на свой близък, например. Доказването на такова нещо обаче се оказва нелека задача. Тук се появява Помирителната комисия за платежни спорове.  Първата стъпка е да насочите възражението си към банката, към които имате претенция. В нормалния случай натоварените със задачата служители трябва да Ви отговорят в рамките на седем дни. Ако не сте получили отговор или не сте удовлетворен от отговора, следващата стъпка е да се обърнете към Помирителната комисия за платежни спорове. Към Помирителната комисия отправяйте писмено възражение в свободен текст, като посочите трите си имена, ЕГН и адрес. Възражението трябва да съдържа и адреса на банката/лицето, срещу което се подава възражението, изложение на фактите и какво точно искате. След като разгледа всичко необходимо, до един месец Комисията ще ви представи помирително предложение.....;

Надяваме се, че информацията ще Ви бъде от полза.

# 70
  • Мнения: 301
                             Аз като подписвах таксите бяха други, но сега са ми вдигнати. И да питаш все тая, защото винаги могат да ти ги направят колкото решат без да те уведомяват. Следя си сметките редовно и оттам разбрах, както и от някаква статия. И в банката питах, защото се зачудих защо толкова много ми взимат банкоматите (вече). Иначе 0.90 ми се вижда малко за 'средно'. Някои взимат доста повече.

Относно четенето, написах го заради това:
Ами мен пропуснаха да ме попитат, аз пък пропуснах да прочета и така  Mr. Green
После като споделих с познати, имаше и други неинформирани. Явно действат на принципа "Ако мине". Пък ние като не четем, кой ни е крив Crossing Arms

А средно се получава, защото както някой споделят - има и 0.20лв такса за теглене. Така че една такса от 2лв за теглене усреднена с другата от 0.20лв прави 0.90лв  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 2 759
...Така че една такса от 2лв за теглене усреднена с другата от 0.20лв прави 0.90лв  Mr. Green[/color]
                        Така е, но мисля че няма вече такси под 0.50-0.60 лв. Дано има, но четох че всички банки са вдигнали таксите.
                        Да вземат да вдигнат направо от 300 на 400 - то повече и не могат да ти изтеглят наведнъж  Rage. И направо да закрият гореспоменатата комисия. Какви са тия цигански номера: за 10 лв, за 200 лв... На всичко отгоре знам от познати, че банката се бори със зъби и нокти да не ти даде никакви пари... Възстановяват в крайна сметка някакви, но са големи заяждания, че сам си виновен че са те обрали...

# 72
  • Мнения: 4 916
Ето текста от закона:

Чл. 58. (1) Разпоредбата на чл. 57 не се прилага и платецът понася загубите, свързани с всички неразрешени платежни операции, произтичащи от използването на изгубен, откраднат или незаконно присвоен платежен инструмент, когато платецът не е успял да запази персонализираните защитни характеристики на инструмента, до максимален размер, договорен между доставчика на платежни услуги и ползвателя, но не повече от 300 лв.

# 73
  • Мнения: 17 546
Много ли съм тъпа, що ли, ама така е увъртолен тоя член, та нищУ не разбрах! Thinking
Начи аз имам вина, че са им толко тъпи устройствата за теглене на пари, та всеки, сглобил самоделно в мазето си някакво устройство, с което магнитната им лента не представлява препятствие за всеки, който е над три годишен, е напълно невинен за разлика от мен!? Освен това пак моя е вината, че са ми грабнали чантата от колата, докато сменявам гумата, която преди това учтиво са ми срязали?(в случая чантата на мъжа ми)
Бах ти и наглеците! ooooh! #2gunfire

Последна редакция: вт, 31 авг 2010, 00:06 от Бижy

# 74
  • Мнения: 2 759
                        Едни познати имаха пуснато смс известяване при теглене. В един момент получават смс без да теглят  Shocked. Отиват до първия банкомат и слагат оригиналната карта за да регистрират местонахождението си един вид. Спряха веднага картата. После се разправяха се с банката, и доказаха че не са виновни.

# 75
  • Мнения: 301
                        Едни познати имаха пуснато смс известяване при теглене. В един момент получават смс без да теглят  Shocked. Отиват до първия банкомат и слагат оригиналната карта за да регистрират местонахождението си един вид. Спряха веднага картата. После се разправяха се с банката, и доказаха че не са виновни.

Доста умно са постъпили  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 749
                        Едни познати имаха пуснато смс известяване при теглене. В един момент получават смс без да теглят  Shocked. Отиват до първия банкомат и слагат оригиналната карта за да регистрират местонахождението си един вид. Спряха веднага картата. После се разправяха се с банката, и доказаха че не са виновни.

Доста умно са постъпили  Peace

По-добре е веднага да си семнят ПИН-а. "Копието" веднага спира да работи  Peace
Същото ще посъветвам и потребителката с проблемната карта от СИБанк. Дето някой й теглел по 10-15 лв.

# 77
  • Мнения: 45
На Първа инвестициона банка Интернет банкирането им е под всякаква критика.
На всичкото отгоре направиха номер на мъжът ми и в петък са му привели парите по друга сметка не по тази която е искал, въпреки, че е подал на служителя картата. Та ни оставиха без пари събота и неделя...Сметките са открити от бившата му работа и винаги сме имали разправии с тях. В понеделник ще ходи да ги закрива.
Не сме имали проблеми с Про кредит банк. И заеми сме вземали от тях и фирмената ми сметка беше там. Изключително коректни. Били са ми клиенти и аз техен и не мога да се оплача. Интернет банкирането им е на високо ниво.
Препоръчвам и МК Юнион банк.
Имам лоши впечатления от Експрес банк.
Трябва да се следи дали и картата дава възможност за кредит овърдрафт. (някаква част от заплатата която ти превеждат по нея)

А моля моля. Интернет банкирането на ПИБ си е екстра. Преди време беше много зле, но сега е много удобно, можеш даже да видиш транзакциите по кредитна карта преди да се отразят в сметката. Другите имат ли я тази екстра?

Имам я тази екстра, за мен е много удобно, защото така мога да си направя последна проверка. Иначе и аз си спомням като имаше някакви проблемчета с електронното банкиране, но това беше преди 4-5 години. Иначе по темата, със сигурност има значение от къде ти е дебитната карта. За мен много е важно да получавам добро отношение и служителите да са усмихнати. Разбира се и други фактори ми влияят. А сега пък много съм се навила да си взема на мастър кард една безконтактна карта. ПИБ ги предлага. Пазаруваш и само доближаваш картата до ПОС терминала и те таксува без да въвеждаш ПИН. Не знам защо така съм се навила, не е само защото просто съм впечатлена от някаква нова технология, ами и ще бъде много удобно. Плащаш и бягаш. Докато се интересувах прочетох че спестявало чакането по опашките с 40%. Разбира се това в идеалния случай, когато всички са с такава карта.

# 78
  • Мнения: 1 354
Предполагам има значение в коя банка .
В Про Кредит банк няма абсолютно никакви такси, поддръжки за лица под 25 г.
Голям плюс е сносното интернет банкиране,което също е безплатно.
В ЦКБ - над 30 лв.някъде дават минимално олихвяване.
Минус тук е интернет банкирането-искат елекртонен подпис(което си е разход и занимавка).
Най-"тъпата" банка за мен е Райфайзен банк.Всякакви такси,даже вече май е 3 лв.,ако друг човек ти захранва сметката  Shocked

Аз в дебитна карта не държа големи суми- само когато плащам битови сметки или пазарувам по нет слагам пари.
Иначе си има спестовни депозити,които държа да нямат карта и да няма разплащателна сметка по тях
Успех Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 229
Повдигам темата, защото се чудя каква карта да си извадя (ще си получавам заплатата там), в момента имам Виза Електрон ISIC на ДСК, но скоро няма да съм студентка и трябва да мина на друга карта... при Виза Електрон на ДСК, таксите са 1,15 на месец за обслужване на сметката и 20ст при теглене от банкомат, няма такса за преиздаване, никъде не намирам дали справка за състоянието на сметката се таксува или не?  newsm78 https://dskbank.bg/repository/documents/DSK%20Bank%20tariff%20individuals.pdf?

Дали това е най-изгодно или да си отрия карта в ПИБ? http://www.fibank.bg/bg/page/108/tab/111

Досега са ми приемали навсякъде картата онлайн за плащания, регистрирана ми е в ПейПал, искам и с новата да е така.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 16:59 от foxie

# 80
  • Мнения: 2 229
Май се спрях на ПИБ, зашото нямат почти никакви такси, но четох в една тема от 2008, че чиповете правели проблем - още ли е така?

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 513
Досега проблем с чип на картата не съм имала. Ползвам я вече 2 години.
Моята е с такса 0.30 лв. на месец. Само смс известяването им е платено, удържат
по 10 ст. за смс.

# 82
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Аз също не съм имала проблеми с чип карта на ПИБ.
Нито при интернет пазруване, нито при ползване в чужбина.

# 83
  • Мнения: 722
А за тази карта на ПИБ мога ли да си следя транзакциите от Интернет? Как става? От банката ли трябва да си взема парола или аз сама си правя рег. в сайта им /на ДСК ми дадоха плик с потр. име и парола/?
Ако си подам заявление от сайта им за издаване на дебитна карта ще ми вземат ли някаква такса? И след колко време да ходя да си я взема?

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 09:43 от dinora1605

# 84
  • Мнения: 2 229
Досега проблем с чип на картата не съм имала. Ползвам я вече 2 години.
Моята е с такса 0.30 лв. на месец. Само смс известяването им е платено, удържат
по 10 ст. за смс.

Аз също не съм имала проблеми с чип карта на ПИБ.
Нито при интернет пазруване, нито при ползване в чужбина.

Супер! Hug

А за тази карта на ПИБ мога ли да си следя транзакциите от Интернет? Как става? От банката ли трябва да си взема парола или аз сама си правя рег. в сайта им /на ДСК ми дадоха плик с потр. име и парола/?
Ако си подам заявление от сайта им за издаване на дебитна карта ще ми вземат ли някаква такса? И след колко време да ходя да си я взема?


Доколкото четох, можеш от тук https://my.fibank.bg/ с регистрация, мисля, че ти си я правиш. А картата, предполагам е същото като на място - след 3 дни за София, и 5 за страната, но все пак нека някой, който има да каже. Simple Smile

А пък аз един друг въпрос - ще ми трябва IBAN-а на сметката, веднага ли ще ми я направят и ще могат да ми го дадат, или като си взимам картата?  Blush

# 85
  • Мнения: 722
Благодаря за отговора, Фокси!!! По твоя въпрос- би трябвало веднага да ти дадат номера- нали щом ти правят карта, трябва да има и номер. Аз утре ще ходя на място в банката да си подам заявление, за да мога да си задам въпросите директно към тях.
А не разбрах защо трябва да си сменяш картата, Фокси? Моята също е на ДСК, дадоха ми я като се дипломирах в гимназията /вече съм на 22години/. Върши ми прекрасна работа, но не успях да си я верифицирам и затова ми трябва друга карта. Иначе тази от ДСК ще си я ползвам.

# 86
  • Мнения: 2 229
Благодаря за отговора, Фокси!!! По твоя въпрос- би трябвало веднага да ти дадат номера- нали щом ти правят карта, трябва да има и номер. Аз утре ще ходя на място в банката да си подам заявление, за да мога да си задам въпросите директно към тях.
А не разбрах защо трябва да си сменяш картата, Фокси? Моята също е на ДСК, дадоха ми я като се дипломирах в гимназията /вече съм на 22години/. Върши ми прекрасна работа, но не успях да си я верифицирам и затова ми трябва друга карта. Иначе тази от ДСК ще си я ползвам.

Да, и аз отивам утре, много е удобно, че работят до 7, иначе нямаше да имам време. Simple Smile А сменям тази в ДСК, защото картата ми е ISIC, която е с преференции за студенти, без никакви такси, но изтича септември и вече няма да имам право на такава, като завършвам.  Tired Ще трябва да си направя обикновена Виза Електрон, а условията като проучвах вчера, са по-кофти от в ПИБ. Simple Smile

# 87
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
относно fibank - ти си правиш регистрацията, но трябва да посетиш офис на ПИБ, за да ти направят активация.
IBAN  се взима при отриване на сметката. Картата по-късно Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 229
относно fibank - ти си правиш регистрацията, но трябва да посетиш офис на ПИБ, за да ти направят активация.
IBAN  се взима при отриване на сметката. Картата по-късно Simple Smile

Супер, значи и аз ще го имам предвид за фибанк!   bouquet

# 89
  • Мнения: 596
Благодаря за отговора, Фокси!!! По твоя въпрос- би трябвало веднага да ти дадат номера- нали щом ти правят карта, трябва да има и номер. Аз утре ще ходя на място в банката да си подам заявление, за да мога да си задам въпросите директно към тях.
А не разбрах защо трябва да си сменяш картата, Фокси? Моята също е на ДСК, дадоха ми я като се дипломирах в гимназията /вече съм на 22години/. Върши ми прекрасна работа, но не успях да си я верифицирам и затова ми трябва друга карта. Иначе тази от ДСК ще си я ползвам.

Да, и аз отивам утре, много е удобно, че работят до 7, иначе нямаше да имам време. Simple Smile А сменям тази в ДСК, защото картата ми е ISIC, която е с преференции за студенти, без никакви такси, но изтича септември и вече няма да имам право на такава, като завършвам.  Tired Ще трябва да си направя обикновена Виза Електрон, а условията като проучвах вчера, са по-кофти от в ПИБ. Simple Smile

foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?

# 90
  • Мнения: 2 229
foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?

Ох, честно казано нямам идея, УНСС работят с ДСК и нямаме избор - откриваме си сметки там, за да получаваме стипендии - при ISIC Visa Electron няма никакви такси - месечни, за теглене, за проверка на сметката; всяка година се дават 5 лева за смяна на стикера, за да важат студентските намаления, и на 2 години се сменя самата карта май пак 5лв струва. В началото не помня за издаването дали не искаха 10-15.  newsm78 Тук можеш да прочетеш: http://isic.bg/viewcard.php?w=4 Пише, че става и за студенти в чуждестранни университети, така че ще върши работа, супер е картата, и в чужбина има намаления по разни музеи и други, в сайта пише. Simple Smile
За други банки не знам какви са условията за студенти.  Confused

# 91
  • Мнения: 596
Благодаря Hug,ще попрочета малко,за да се информирам,даже утре ще им звънна да питам директно.

Аз ползвам ПИБ и там ще питам да ми предложат изгодни оферти за дебитна,ако имат,разбира се и ще сравня.

# 92
  • Мнения: 1 536
Някой може ли да ми каже,колко време се чака за издаването на нова дебитна карта?
Има ли възможност да стане моментално или поне на другия ден?

# 93
  • Мнения: 3 321
Някой може ли да ми каже,колко време се чака за издаването на нова дебитна карта?
Има ли възможност да стане моментално или поне на другия ден?
Пластиката се изработва в БОРИКА в София. Ако си в София с експресна поръчка, която се заплаща, става за другия ден. Но моментално няма как да стане.

# 94
  • Мнения: 2 229
Благодаря Hug,ще попрочета малко,за да се информирам,даже утре ще им звънна да питам директно.

Аз ползвам ПИБ и там ще питам да ми предложат изгодни оферти за дебитна,ако имат,разбира се и ще сравня.

Сега се сетих, че то за чужбина ще има сигурно такса при теглене от банкомат, но не знам каква е, така че да, най-добре да провериш. Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 536
Мерси   bouquet  ,а експресната услуга на каква цена е и само Борика ли я предлага?

# 96
  • Мнения: 1 536
Благодаря Hug,ще попрочета малко,за да се информирам,даже утре ще им звънна да питам директно.

Аз ползвам ПИБ и там ще питам да ми предложат изгодни оферти за дебитна,ако имат,разбира се и ще сравня.

Сега се сетих, че то за чужбина ще има сигурно такса при теглене от банкомат, но не знам каква е, така че да, най-добре да провериш. Simple Smile
Преди около месец изтеглих от банкомат в България,със издадена карта от  Гърция(същата банка) и ....200 лв изтеглени +36 лева такса за изтеглянето Rolling Eyes  Представям си от друг банкомат ако бях теглила....

# 97
  • Мнения: 722
Аз гледах за някакви такси от рода на 3-5лв + някакви % от сумата. Не обърнах внимание обаче колко бяха %.

# 98
  • Мнения: 87
За тегленето в чужбина всяка банка си има такси. Аз по стечение на обстоятелствата (служебни) имам карта на Булбанк. При една от смените (беше изтекъл срока на предишната) ми бяха сбъркали името при изписването на латиница. Та по тоя повод ги поразпитах къде и как мога да я ползвам, ако не сменим името. Та тогава разбрах, че в чужбина, ако тегля от банкомат на някоя от банките в Уникредит Булбанк (7-8 са май на брой в групата) няма никаква такса Simple Smile. От банкомати на други банки е няколко евро. За всичко, което върви като такси и лихви към картата, гледайте в тарифата на банката. Нещо важно, което едва ли някой се сеща да пита за картите, е дали при блокиране може на каса да се тегли от картовата сметка. Е, с обикновената дебитна на Булбанк се оказа, че не може newsm78. Трябваше да се включа в някаква допълнителна програма, разбира се срещу месечна такса #2gunfire, за да ползвам тая екстра (не че ми се е налагало да си блокирам картата, ама знае ли човек). Друга екстра е, че вече мога да превеждам пари към други сметки от картовата сметка и таксите ми са много по-малки. Също така ми отпадна таксата за теглене от банкомати в БГ, независимо на коя банка са. Преди беше 98 ст.

# 99
  • Мнения: 5 178
Maia, за сметка на това имаш ли Унико - имаш такса ако плащаш на пос терминал в магазин 20 ст
И да не ти се налага да теглиш от каса от тази сметка 3 лв + 1% от сумата #Crazy

# 100
  • Мнения: 13 222
Цитат на: . Simple Smile
[/quote

foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?
Ако ще се ползва картата в Англия да се теглят пари е важно да видиш какви са таксите за теглене там и с кои карти няма проблеми с теглене в Англия зависи за какво ще я ползваш
А това е най-евтиния начин да си пращате пари-тук се зарежда сметката, там се тегли с картата.

# 101
  • Мнения: 722
Идвам да докладвам.
 Ходих до банката /ПИБ/. Подадох си заявление за дебитна карта /Виза електрон/. Плаща се такса от 1лв за откриване на сметка. Искат само лична карта. За СМС известяване трябва да се подаде отделно заявление /аз не исках такова и не съм подавала/. Направиха ми и регистрация в сайта им. Дадоха ми лист с номера на сметката. След 3 дни трябва да отида да си взема готовата карта. Ми, това е  Grinning

# 102
  • Мнения: 2 229
И аз ходих до ПИБ. Питат ме имам ли сметка при тях, аз - не.
Те - имате.  Shocked
Излязла на минус, открита 2007ма от гимназията ми без да съм подписвала нищо, ако някой ми обясни как имат право да го правят това?!?!  ooooh!
Ще ги питам като отида да си взема картата, покрих си минуса и ще ми направят нова към същеструващата сметка, нямам думи.  Tired

# 103
  • Мнения: 722
Фокси, точно днес в темата за "Въпроси всякакви" се обсъждаше темата за банките и данните от личните карти. Съжалявам, че ти се е случило! Дано поне този минус, който си покривала е бил нищожно малък!

# 104
  • Мнения: 2 229
Фокси, точно днес в темата за "Въпроси всякакви" се обсъждаше темата за банките и данните от личните карти. Съжалявам, че ти се е случило! Дано поне този минус, който си покривала е бил нищожно малък!

15 лева, здраве да е, но как не ги е срам, не знам в случая тъпата ми гимназия ли е по-виновна, помня тези карти как ги раздаваха като бонбонки на завършването, но не съм предполагала, че са обвързващи по какъвто и да било начин, половината хора не си ги взеха и не разбраха, че има такива изобщо, колко ли са си ги закрили навреме?
И в други гимназии разбрах, че са раздавали...  Tired

# 105
  • Мнения: 722
При нас бяха на ДСК картите. Ако си с отлична диплома бяха заредени с 10лв  Flutter
 А тези 15 лв казаха ли ти от какво са? Месечни такси или нещо друго?

# 106
  • Мнения: 2 229
При нас бяха на ДСК картите. Ако си с отлична диплома бяха заредени с 10лв  Flutter
 А тези 15 лв казаха ли ти от какво са? Месечни такси или нещо друго?

А на вас казаха ли ви нещо или просто ви раздадоха пликовете? Ума не ми побира как имам карта и банкова сметка без да съм се съгласявала... А мрънках на УНСС, че ни задължават да имаме сметки в ДСК, те поне ни уведомяват.  Crazy
15 лв май месечни такси, за 4 години събрали са се  Laughing Даже бяха 10, но ми искаха още 5 за преиздаване май, не знам, исках да си платя бързо и да се махна  Joy

# 107
  • Мнения: 722
Не, нищо не ни казаха. Не са ни искали и лични карти. Просто като ми даваха дипломата си получих и дебитната карта. Казаха ми, че трябва да си я активирам /с ходене до ДСК/ и това е. Не са ме питали искам или не.
 

# 108
  • Мнения: 596
Цитат на: . Simple Smile
[/quote

foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?
Ако ще се ползва картата в Англия да се теглят пари е важно да видиш какви са таксите за теглене там и с кои карти няма проблеми с теглене в Англия зависи за какво ще я ползваш
А това е най-евтиния начин да си пращате пари-тук се зарежда сметката, там се тегли с картата.

zari65  благодаря  bouquet,но тези дни съм претрупана с ангажименти и нямам време дори да отида на място да ми обяснят всичко,мисля утре да се пробвам по телефона само да чуя какво могат да ми предложат като условия.

Общи условия

Активация на акаунт