по колко ml frizolak яде бебе на 11 дена?

  • 7 903
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
здравейте!кажете нормално ли е да давам на бебо по 60 мл на хранене -той е на 11 дена и го храня на 3 часа с 6 нощна почивка,но всяка нощ се буди и хленчи-дали да не го храня и през ноща?забравих да кажа че се роди 3 кг изписаха го 2650 и нз дали сега има 3 кг.давайте съвети плс
много благодарности..

Последна редакция: вт, 18 окт 2005, 16:41 от Vivi

# 1
  • Мнения: 5 790
Моята бебка се роди почти 4 кг. и още на 5-тия ден в родилното й даваха по 60 грама на 3 часа. Тя обаче нощно време не се будеше и не ядеше. А щом иска през нощта - не го мъчи - има да качва килограми - давай му на човека, той сам ще си откаже нощното хранене, когато вече не му е необходимо.
А мойто педи каза, че за мл на адаптираното мляко 110 + месеца. Т.е - на 1 месец - 120 грама, 2 месеца - 130 и т.н.
Не знам колко е права, някоя друга мама също да каже, но ние така се храним досега.

# 2
  • Мнения: 53
Според мен това е малко като количество, а и като режим не е много удачно - нощем щом бебето иска, ти му давай, не го оставяй гладно - понякога то може да иска да се успокоява просто. Струва ми се, че и интервалът от три часа е доста, но аз нямам опит с изкуствено хранене и не знам. Най-добре да ти отговорят майки, които хранят бебетата си с адаптирано мляко - по-добре е да си пуснеш темата в Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата.

# 3
  • Мнения: 1 555
Прави на бебчето по 90 мл и виж колко ще изпие, виж и какво пише на кутията на млякото, а нощното хранене трябва да си го има поне докато навърши 1 месец и чак тогава ако не се откаже само ще трябва да му го махнеш ти !!! Но не се притеснявай давай на бебенцето да хапва повечко, нали храната прави борбата  Party Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 299
Прави на бебчето по 90 мл и виж колко ще изпие, виж и какво пише на кутията на млякото, а нощното хранене трябва да си го има поне докато навърши 1 месец и чак тогава ако не се откаже само ще трябва да му го махнеш ти !!! Но не се притеснявай давай на бебенцето да хапва повечко, нали храната прави борбата  Party Simple Smile

И аз бих казала същото, не се притеснявай за нощното хранене и не е редно да лишаваш детето от него - то само ще се откаже, и пак зависи от него кога. Има деца , които и след годинката продължават да се хранят през ноща.

# 5
  • Мнения: 46 488
Храни на поискване, никога не ме е притеснявало това, че бебето ми ще яде посред нощ, изчаках сама да се откаже и имай предвид, че бебетата не ядат еднакво количество на всяко хранене!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 511
По 60 мл пиеше и Тано на тази възраст,като стана на 2 месеца увеличих на 90 мл! Но ако не му стига-давай в повече!!!
Прочети и какво пише на опаковката!
Ние едва изтраяхме с този Фризолак...все беше гладно детето! Първо кърма,след това довършваше с Фризолак и едва ,едва издържаше 2.30 часа! Като стана на 3 месеца започнах да му давам кисело мляко да видиш какво сито и спокойно дете имах... Heart Eyes

Между другото до скоро се хранехме и през ноща,така че не мъчи детето и му дай да манджори  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7 803
и нас ни изписаха горе долу на вашето тегло аз давах колкото поискат но ми скара док че ги прехранвам  Embarassed каза по 70/80 мл това беше преди 2 седмици едната ми яде през нощта другата не  newsm78 ма ще взема да я пробвам вече да и го махна  Praynig

# 8
  • Мнения: 53
По 60 мл пиеше и Тано на тази възраст,като стана на 2 месеца увеличих на 90 мл! Но ако не му стига-давай в повече!!!
Прочети и какво пише на опаковката!
Ние едва изтраяхме с този Фризолак...все беше гладно детето! Първо кърма,след това довършваше с Фризолак и едва ,едва издържаше 2.30 часа! Като стана на 3 месеца започнах да му давам кисело мляко да видиш какво сито и спокойно дете имах... Heart Eyes

Между другото до скоро се хранехме и през ноща,така че не мъчи детето и му дай да манджори  Mr. Green
Предимствата на адаптираното мляко пред киселото са всеизвестни - по-засищащо, обогатено с витамини и минерали, и вероятността от алергии е снижена до минимум. Препоръчва се въвеждане на кисело мляко най-рано в 8-ми месец, а най-добре след годинката. Наистина много бебета го предпочитат, но от здравословна гледна точка в 21 век то е абсолютно неоправдано за 3-месечно бебе с още неусъвършенствана храносмилателна система.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 511
gincheto,

моето дете се чувстваше добре с киселото мляко!!!
Много добре са ми известни здравословните гледни точки на 21 век и техните оправдания,но това беше Моят избор за Моето дете  Heart Eyes
Не се появиха алергенни реакций,нямаше повръщане и отхвърляне на млякото от организма на детето и продължих да го храня така! Кърма и кисело мляко...
Е,аз съм противник на адаптираното мляко и какво да се върна в 19 век ли???

# 10
  • Мнения: 7 640
едната ми яде през нощта другата не  newsm78 ма ще взема да я пробвам вече да и го махна  Praynig
и при нас има нещо подобно-едното бебе се буди, а другото не. Обаче храня и двете, з-то спящото се буди след около час примерно, режимът им отива по дяволите, аз лудвам тотално.
На 11 дни бебето яде около 60-70 млАМ, питай педиатъра и виж какво пише на кутията.

# 11
  • Мнения: 46 488
gwendolin_k, разбира се, че избора за киселото мляко е твой! Но искам да те попитам кое те накара да му го дадеш? Сигурно има някаква причина да дадеш храна, която не е приспособена за дете на 3 месеца? Ако имаш желание- отговори ми  Wink
 По въпроса за реакциите, какво значи реакция? Ако след години /не дай си Боже/ детето има проблем с бъбреците, ще го свържеш ли с киселото мляко?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 511
Никол,
естествено,че ще ти отговоря! Peace
Както вече писах по-горе,адаптираното мляко не засищаше глада на Тано и 3 месеца беше голям зор,едва издържаше два часа и половина и вече беше гладен!Това ме подтикна към киселото мляко!
А наистина по въпроса за реакциите...когато киселото мляко не може да се усвои от организма, първата реакция е повръщане!Ако въпреки всичко след повръщането се продължи такова хранене-се получават дразнещи (сърбежни) обриви по меките части на тялото-гънки,коремче!
Мисля,че това разискване не е по темата и ако имаш още въпроси-пиши ми на лични!
Поздрави...  bouquet

# 13
  • Мнения: 46 488
OFF! Да, наистина не е по темата,а и вече има тема за киселото мляко Grinning

А по темата: на 3 месеца детето ти нормално е огладнявало на 2.5 часа  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 8 275
здравейте!кажете нормално ли е да давам на бебо по 60 мл на хранене -той е на 11 дена и го храня на 3 часа с 6 нощна почивка,но всяка нощ се буди и хленчи-дали да не го храня и през ноща?забравих да кажа че се роди 3 кг изписаха го 2650 и нз дали сега има 3 кг.давайте съвети плс
много благодарности..


В книгите пише ("Детски болести" за мед.сестри и "Отглеждане на бебето...и т.н.")
Млякото е 1/7 от теглото разпределено на броя хранения(общо течностите са 1/6 от теглото), т.е. при 3 кг бебе ~430 мл мляко значи 70 мл при 6 хранения..., но това е приблизително може бебока да ги изпие и да иска още, но може и да не иска всичко... (може и да яде различно количество при различните хранения)... както има един "любим" израз за брашното в готварските рецепи "КОЛКОТО ПОЕМЕ" Simple Smile е това в кръга на майтапа ... колкото и да изядеше моя бебо аз все се притеснявах, че е малко (даже му правих принудително 7 хранене, т.к. на 2 месеца ядеше по 50-60 мл на хранене, вместо 90мл... да компенсирам малко). Ако решиш направи му 3 дозички и виж колко "ще поеме", но да внимавай, че може и да го прехраниш, да не му разшириш коремчето... Виж как ще е на консултацията с надаването (първите 2 м. се ходи през 2 седмици т,е. 4 пъти)

Относно храненето през нощта .
Ние до 20тия ден пиехме по малко кърма около 10-20 гр. на ядене Sad....+60 мл фризолак. Та и нашия бебо правеше така нощно време и аз съгласно инструкцията на АГ лекартата ми не давах мляко а вода. Така се мъчихме по два часа ..дръпне вода заспи после пак и като казах на педиатърката тя ми каза "Значи е гладен храни го и нощно време" ... после бебо постепенно отказа храненнето в 12 през нощта. Хранехме се в 9 поле се будеше около 3-4 и зависи от това намествахме останалите хранения ... както казват "бебето щете научи" (преди побеснявах при този израз, т.к. много ме съмняваше, че ще разбера какво точно ме учи Simple Smile ) успех на мама и бебо

Последна редакция: пт, 21 окт 2005, 18:21 от Desem

Общи условия

Активация на акаунт