Момичета,помагайте с информация и съвети!

  • 660
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 703
Здравейте,момичета!С моето слънчице се кърмим трудно-зърната ми са плоски и ги захапва трудно и постоянно ги изпуска.Отделно и кърмата ми не стига и се дохранваме.Цедя се нонстоп и за сега има някакво увеличение,но Тони трудно яде от гърдите ми.Яд ме е много,че му е трудно,но упорствам ,всеки път го слагам и на гърдата,и после го дохранвам с шише-ако съм изцедила достатъчно,разбира се,иначе с яд му давам Фризолак.Помагайте със съвети!Сигурно и някоя от вас е имала такива проблеми-плоски зърна и недостатъчно кърма.Какво да правя?

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Първо - честито бебче! Чудесно е, че имаш желание да кърмиш - това е най-важната предпоставка за успешно кърмене. Ето ти линкове към няколко теми в които сме обсъждали плоските зърна , ако дадеш търсене на "плоски зърна" ще откриеш и още.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12503.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21285.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33325.0
А също и да прочетеш тази статия:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=605

Помпата не е толкова ефективна като бебето, пък и зависи доколко си хванала "цаката" на помпенето за това колко ще изцедиш. Не бързай да си слагаш етикети за малко кърма. Също, даването на мляко с шише затруднява бебето да се научи да суче. Бих ти препоръчала ако има нужда от добавка, да се пробваш да му даваш с малка чашка, пипета или спринцовка. Ето линк към информацията за хранененто с чашка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24244.0

Успех и пиши как върви, тук във форума ще намериш винаги подкрепа.

Последна редакция: пн, 17 окт 2005, 21:59 от summer

# 2
  • Мнения: 3 550
За да го улесниш, можеш да си купиш силиконови зърна. За няколко дена ще свикне да бозае и после ще ги махнеш. Ако възнамеряваш да кърмиш, по-добре спри добавката веднага. Бебето ти е още малко и няма да е трудно да се научи да суче от теб. Сега с шишето се обърква между зърното и биберона и проблемът най-вероятно ще се задълбочи. Малките са хитри и бързо ще схване, че от шишето е по-лесно и съвсем ще ти откаже гърдите.
Нещата са в твои ръце и ако имаш желание, ще се справиш. Забрави за режими на 3 часа, вода със захар, нощни паузи и подобни съвети, които вероятно ти е дала педиатърката. Храни на поискване, без да ограничаваш  времето, което бебето прекарва на гърдата и колкото често поиска.
Успех и ни дръж в течение!

# 3
  • Мнения: 30
И при нас беше абсолютно същото.Аз пробвах със селиконови зърна,но не стана.
Докато се учехме с беба да сучем от тези дупки наречени зърна-млякото спря.И така почнах цедене от втората седмица като в началото не излизаше нищо.После с по 5гр се качваше всеки ден и така до днес.Да отбележа че нашето двуседмично кърмене беше сапътствано от много рев и глад защото тя всъщност не се наяждаше изобщо и върна 300гр от теглото си

# 4
  • София
  • Мнения: 6 246
Привет и от мен! Честито бебче!  1stroller Аз съм също с плоски зърна и първите близо три месеца кърмих само със силиконови накрайници (на Чико е по-мек, но огромен; авентския - малкия номер - е по-твърдичък, но по-малък). Слагай силикона и когато захапе го махаш (той изтегля зърното) и му даваш на бебо така да суче. Ако захапе - супер! Ако не може или е много гладно и нервничи - пак слагаш силикона и се кърмите с него. Така продължавай, докато в един момент се науче да засуква на голо. Имаше и една техника на Хофман май се казваше, ще потърся линк към нея. Значи аз както ти писах по-горе кърмих близо три месеца само със силикона, нямаше ли го, просто не можех да си накърмя бебето. Бях пробвала без него, но само двамата се изнервяхме ужасно. Виж тук историята ми, ако искаш, за да не се повтарям. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37014.0
Ако искаш ми пиши и на лични.
Успех и казвай как се справяте!
П.П. Внимавай, че силиконовите накрайници ужасно разраняват плоските зърна като ги изтеглят; мажи се редовно с някакво кремче.

# 5
# 6
  • Мнения: 703
Момичета,благодаря ви за подкрепата и съветите!За сега положението още не е в релси,но с всеки ден като че ли се подобрява.Кърмата ми се поувеличи,държа го и на гърдата,колкото да се ядосва и да тръгва да реве и може и да свикне/Дай Боже!/.През останалото време се цедя,но изцеденото не стига и за през нощта,и тогава сме на ад. мляко.Уффф!Така си мечтая да го махна!Сега се питам-не яде ли много моето детенце?Верно-роди се едричко-4050г,но яде всеки път по 110-120г и се храни по 8 пъти на ден?Така ли трябва да е или всяко детенце си е индивидуално?

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да ти е жив и здрав лакомника Grinning
Не се притеснявай - точно това е нормалния ритъм за толкова малко бебе - 8 хранения за денонощие са супер.Дръж го на гърдата на всяко хранене,включително през нощта - и ако даваш на всяко хранене добавка,е разумно да опиташ постепенно да я махнеш.Сутрин обикновено има най-много мляко и гърдите преливат - опитай тогава да минете без добавка.И не спазвай интервали,давай винаги,когато изглежда гладен,още преди да се е разплакал - тогава ще е и по-сговорчив и по-лесно ще приеме гърдата.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 246
Е, какво съвпадение. И моят юнак се роди 4,050 кг.  Hug

# 9
  • Мнения: 2 242
Ето на кратце малко от моя скромен опит, по въпроса с не-достатъчното кърма (не съм от късмтелкийките и ми се налагаше постоянно да се боря първите 3 месеца):
- най-бързо и безотказно количеството се регулираше от самото кърмене – слагах на гърда при вяка възможност (особено по време на кризите на растежа);
- режим преди кърмене: първо си хапвах (поне малко) и пиех по 1 чаша вода;
- храни, които ми помагаха за лактацията: 2 яйца (2пъти седмично), лук, сурови бадеми, чай Хип за кърмачки, копър, свински пържоли (ефекта е поразителен Mr. Green), овче кисело мляко;
- пиех по 2-3литра течности на ден;
- първите 1-2месеца, ако не си дремнех поне 30мин през деня, веднага имаше резултат Sad;
- в моменти на паника (че бебата гладува или че нямаш кърма) е добре да имаш подкрепата на успешно кърмила майка – форума е незаменим в това отношение – не се притеснявай да искаш подкрепа или информация.

Миии друго не се сещам newsm78. Целувки на Тони и махай Фризолака Laughing !

# 10
  • Мнения: 3 926
Миии друго не се сещам newsm78. Целувки на Тони и махай Фризолака Laughing !
Не е Фризолак, НАН е Grinning  Wink И аз това й казах. И само се навъртам в тяхната тема, дано се привържат към този форум и да влизат тук. То моето е от желание да споделя егоизма си Wink Като кърмя и ми е хубаво искам цееелият свят да е така Heart Eyes И все повтарям на мъжа ми колко ги е ощетил Господ като им е отнел възможността да изживеят бременността и кърменето...  Heart Eyes и множествените оргазми Mr. Green

# 11
  • Мнения: 703
Асинка,ти ме разби с тия оргазми!
Мамчета,благодаря ви за подкрепата и съветите!Дано наистина скоро се похваля,че не давам адаптирано!

Общи условия

Активация на акаунт