Затопляте ли "манджите" на децата?

  • 970
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Днес като ме е обхванала една муза да пииитам,та знае ли се  Mr. Green
Искам да споделите как си хапват манджите вашите сладури?Имам предвид пюретата най-вече!
Моят син ги яде почти студени  #Crazy.Не ще и не ще ако са стоплени!
Ей на ,купих 1-2 от тези като манджички на Семпер и според мен трябва да се затолят като за голям човек.Да,ама не!Не ще ги стоплени,а почти студени ги иска,да не кажа и съвсем студени ( в смисъл на стайна температура).Пускам ги за около 10 сек. в микровълновата колкото да се отвърнат (както казваше баба ми) и така ги яде. При вас как е??

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, затоплям ги, но по-малко отколкото бих ги затоплила за мен, примерно. Иво ги харесва по-умерено топли. Студена храна недолюбва хич-освен ако не е сладолед.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И моята дъщеря не иска топла храна. Пюретата на стайна температура. Ако са от хладилника и ги топля, плюе първите няколко лъжички, докато се поизстуди папуто. Тя млякото си го пие така, водата не бива да е топла, иначе пищи до небесата Grinning

# 3
  • Мнения: 46 437
Не затоплям. Давам на стайна, имало е само студени дни, в които не сме отоплявали и тогава съм врътвала с микровълновата  Laughing Тя си го избра, от новородена ми отказваше затоплено мляко. Колко усилия полагах да й го притопля нощем, а тя чакаше да изстине и тогава го пиеше, диване  Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 3 537
Затоплям малко на микровълновата WinkНякъде бях чела,че като е затоплена храната бо лесно се усвоява и смила от стомаха/улеснява се работото на стомаха/,това се отнася и за нас възрастните Wink

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не затоплям пюретата. Давам ги със стайна температура. Единствено, ако е останало от обед примерно плодово пюре и съм го сложила в хладилник, тогава го врътвам в микровълновата за няколко секунди.

# 6
  • Мнения: 1 704

Затоплям точно колкото да се отвърнат в микровелето 20-30 сек при положение че са извадени от хладилника, иначе давам със стайна температура...
 newsm78 само дето от няколко дни стайната температура в кухнята ми се доближава до тая на хладилника  ooooh! та взех и тях да притоплям и манджите и водата, че иначе направо са ледени  Rolling Eyes   

# 7
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Затопляла съм само, ако са от хладилника, става въпрос, когато беше малка и ядеше мляко и пюрета.  Сега вече, като порасна и затоплям манджичките.

# 8
  • София
  • Мнения: 748
затоплям всичко,дори и плодовите пюрета.аз така ги предпочитам манджите.а моят не отказва нищо-нито топло,нито студено.

# 9
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Млякото го пиеше на стайна температура. Зеленчуковите и плодовите пюрета също така. Месните пробвах да ги затоплям малко, но тя им се мръщеше и затова спрях да ги топля. Сега храната на кухнята я хапва затоплена, но много слабо.

# 10
  • Мнения: 1 613
Пюретата ги давам направо, без да ги затоплям.
Замразените манджи ги размразявам на микровелето, чакам малко да изстинат и ги давам топли.
Млякото ако не е топло не го пие.

# 11
  • Мнения: 1 639
Затолям ги . Студени не ги иска , а и аз не искам студени да й ги давам . Лятото ги  давам на стайна   температура   Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Затоплям ги доста при това,иначе не ги яде.Даже ми се струва,че са врели за нея,но тя си ги лапа и млякото го пие много топло.

# 13
  • Мнения: 8 505
Докато беше на пюрета-на стайна температура.Ако са били в хладилника-изкарвах ги от него час-два преди хранене.Откакто започна да яде супи и манджи,понася ги хладки към топли.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 440
Затоплям само основните ястия . Всички , кремове , млека и други екстри си ги хапва директно от хладилника  . За това последното майка ми и свеки са в ужас , ама смеят ли да ми се опрат  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт