Лечение и профилактика на ангини. Тонзилотрен

  • 82 380
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 299
Много Ви благодаря!

# 61
  • Мнения: 32
Здравейте,сина ми е на 3 години и половина,в началото не месеце се разболя от гнойна ангина,изписаха му Клацид и след едноседмичен прием се оказа,че отново има налепи.След иследване на гърлен секрет му назначиха лечение с Панцеф,и днес му беше последния прием,но му тече секрет отзат на гърлото,граса му пресипна и има кашлица с отхрачване.
Между другото,втори месец сме на лечение със Сингулар и Еириус.
Мога ли да започна профилактично лечение с Тонзилотрен?

# 62
  • Мнения: 98
Здравейте,
Има  значение  какъм  микроорганизъм  се  изолира  от  гърления  секрет.
Най-вероятно  е  Стрептокок, затова  колегата  е  назначил  втори  антибиотик.
По  принцип  ако  нямаме  клинична  картина  и  не  се  изолира Стрептокок  аз  много  рядко  прибягвам към  лечението  на гнойни  ангини с антибиотик.
За  профилактика  на  вашето  дете Тонзилотрена  ще  има  много  добър ефект - 3 пъти по 1 табл. за  3  месеца.
С  оглед, факта, че  има  и  алергични  прояви  може  да  се  добави Поумон хистамин 30 сн - един път  на  ден  по  5 гран.
С  поздрави д-р МАРИО Янакиев

# 63
  • Мнения: 32
Много ви  благодаря,д-р Янакиев!
А Поумон хистамин-а,колко време се приема?
И малко извън темата-днес кашлицата му доста се засили,появи се и хрема,много киха, прилича на алергия.Възможно ли е да е алергична реакция слад антибиотиците?

Последна редакция: пн, 19 юли 2010, 15:22 от Tsvetkova

# 64
  • Мнения: 32
Вече има и леко повишена температура Sad,сигорно е настинка!

# 65
  • Мнения: 98
Поумон хистамина  се  приема  3  месеца.
Щом като  имате  кашлица  и  температура, то  най-вероятно  се  касае  за  инфекция - ако  се  повишава  температурата - лекар.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 66
  • Мнения: 32
Здравейте,д-р Янакиев,отново!
От сутринта сина ми е с температура,червено гърло,подута дясна сливица с малко налеп на нея.Лекарката ни е отпуска и отсъства от града и незнам какво да го правя.Четох из форума мнения за Белла Донна ,Ангин хил и Меркуриус солубилус ,на кой от  продуктите да се спра,ако са подходящи за нашия случай?
Предварително благодаря!

Пропуснах да кажа,че втора седмица му давам Тонзилотрен в комбинация с Изопринозин,изписани от лекарката му.

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 15:14 от Tsvetkova

# 67
  • Мнения: 98
Здравейте,
Продължете  с  Тонзилотрена  и  Изопренозина.
До  колкото  мога  да  се  ориентирам   най-добро  за  повлияване  на  вашата  гнойна  ангина  е  редуването  на  Хепар  сулфур  15 сн  с  Меркуриус  солубилис 9 сн  през  4 часа  по  5  гран.
Разбира се  състоянието  трябва  да  се  следи  от  лекар.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 68
  • Мнения: 48
здр.дъщеричката ми е на 2 год. от 2 дни започна да кашля,почнах да и давам мукоплант и капки в носа,температура вдига само през ноща-37,6,след преглед лекарката ми каза силно зачервено гърло-веднага антиб.днес започнах с тонзилотрен таблетки,какво друго да давам,неискам антиб.мерси предварително

# 69
  • Мнения: 34
здр.дъщеричката ми е на 2 год. от 2 дни започна да кашля,почнах да и давам мукоплант и капки в носа,температура вдига само през ноща-37,6,след преглед лекарката ми каза силно зачервено гърло-веднага антиб.днес започнах с тонзилотрен таблетки,какво друго да давам,неискам антиб.мерси предварително

Извинете, че не можех да отговоря навреме. Как се разви ситуацията при вас?

# 70
  • Мнения: 1 251
А защо препарата от 7 лева и нещо стана изведнъж 9 лева и нещо?  newsm78

# 71
  • Мнения: 34
А защо препарата от 7 лева и нещо стана изведнъж 9 лева и нещо?  newsm78

Поради нарастване на производствените разходи в Германия преди повече от година и половина, съответно последва регистрационен процес и тази ситуация се отрази реално в България едва сега.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 691
Здравейте,
Синът ми на 1 г  прекара ангина чрез курс с АБ Цефзир за 10 дена. Днес е 11-тия ден и дъгите му още са червени-надолу гърлото е спокойно-само дъгите. Мога ли да давам Тонзилотрен и как-няма тем и др симптоми но се притеснявам да не го повтори. Лекарката при която ходим за хомеопатично лечение е в отпуска 1 сед в чужбина и незнам сега какво да правя

# 73
  • Мнения: 34
Здравейте,
Синът ми на 1 г  прекара ангина чрез курс с АБ Цефзир за 10 дена. Днес е 11-тия ден и дъгите му още са червени-надолу гърлото е спокойно-само дъгите. Мога ли да давам Тонзилотрен и как-няма тем и др симптоми но се притеснявам да не го повтори. Лекарката при която ходим за хомеопатично лечение е в отпуска 1 сед в чужбина и незнам сега какво да правя

Дозата за вашето дете е 3 пъти по 1 таблетка. Давайте му го 10 дена. До тогава всичко ще се възстанови - и гърлото и имунната система.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 691
10х много-започвам веднага

Общи условия

Активация на акаунт