Котешка тения

  • 37 262
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
 Здравейте, не можах да намеря много по темата тук и изобщо в интернет, затова си позволявам да пусна отделна тема с въпроса: "Що е то котешка тения и какви са последствията от нея за един детски организъм?". Майка ми има котка, която се оказа с тения и много се притеснявам за сина си (6години) и последствията при евентуалното му разболяване. Следобед ще ходим при личния лекар, чийто отговор обаче ме притесни още повече - "Не съм имал такъв случай, посъветвайте се с ветеринарите!!!!" Не схващам - нали синът ми е човече, не животно и би трябвало той да се "грижи" за здравето му, а не ветеринарите.... Както и да е.... Моля, ако някой има повече информация да я сподели! Доколкото успях да науча не е опасна както кучешката, но нищо повече. Прочетох също както за кръвни , така и за фекални изследвания, което също ме обърква... С една дума - ПОМОЩ!
 
Благодаря предварително за информацията!

# 1
  • загубено
  • Мнения: 6 447
На първо търсене в Гугъл излиза това:
http://www.google.gr/search?client=opera&rls=en&q=%D0%BA … tf-8&oe=utf-8

Разгледай ,но заведи детето на лекар.
И направете необходимите изследвания.
Успех и стискам палци да няма нищо Peace


А ,и този лекар който те праща на ветеринар го смени!!
Думи нямам,до къде стига лекарската глупост.
Все пак говорим за дете,не кон .
Успех още веднъж!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Така първо да те успокоя.Наскоро и аз изпаднах в същата ситуация и говорих и с ветеринар и с личния доктор.Ветеринарят ми обясни,че не е безопасна,НО много трудно се хваща.Значи самите яйца на тенията се развиват в червата на бълхите,демек детето трябва да лапне бълха.Нали се сещаш,че бълха току така не можеш да хванеш,че камо ли да я лапнеш.
Инкубационния период на тенията е около 2 седмици,изчакваш ги и пускаш едно чревно изследване за твое спокойствие.
Сигурнасъм,че всичко е наред при вас Simple Smile

# 3
  • Мнения: 41
Благодаря за бързите отговори! А котката няма бълхи, но "яйцата" сме ги виждали няколко пъти на мястото, на което спи.... Две седмици са минали със сигурност, интересно обаче специално ли трябва да се търси или биха я видяли и без да я търсят? Искаха ни в детската градина фекална проба миналата седмица - ако там нищо не е излезнало, да пускам ли нова?
Благодаря още веднъж! Надявам се всичко да е наред!

# 4
  • Мнения: 0
О, мами!
Каква дискусия, а? Дано пишат и по-грамотни в областта от нас потребители на сайта!
Поздрави и до утре! Котката понесе добре лекарството и си легна да спи. Сега и аз ще лчфам. Чао!

# 5
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Така първо да те успокоя.Наскоро и аз изпаднах в същата ситуация и говорих и с ветеринар и с личния доктор.Ветеринарят ми обясни,че не е безопасна,НО много трудно се хваща.Значи самите яйца на тенията се развиват в червата на бълхите,демек детето трябва да лапне бълха.Нали се сещаш,че бълха току така не можеш да хванеш,че камо ли да я лапнеш.
Инкубационния период на тенията е около 2 седмици,изчакваш ги и пускаш едно чревно изследване за твое спокойствие.
Сигурнасъм,че всичко е наред при вас Simple Smile
   Peace

Не се притеснявай, много рядко се хваща. Ние никога не сме имали а сме гледали по няколко котки, които излизаха навън и редовно имаха бълхи. Малките деца я хващат най-лесно навън лапайки каквото им попадне. Лекува се.

Общи условия

Активация на акаунт