Към активно кърмещите мами - кога дадохте за първи път водичка?

  • 1 114
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
От няколко дена сериозно съм се задълбочила в натрупване на инфо относно кърменето на бебчовците.Виждам,че се намират доста и горещи почитателки на този начин на хранене.Споделете моля,от кога започнахте да давате и водичка и в какви количества. Ако е възможно и в скоби на темата - кога разнообразихте кърменето с други продукти - пюренца,сокчета и т.н.
Много Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 455
Sorry,но не съобразих,че е по-добре темата да е в кърмене и захранване.

# 2
  • Мнения: 337
Здравейте, аз в момента не съм от активно кърмещите, но имам опит с първото дете. Вода от самото начало съм му давала, по точно му давах шипкова вода но без захар. Мисля, че след 20-я ден започнах да му давам първоначално по 10-20 грама сок от моркови, след това започнах да го смесвам с ябълки, но всичко зависи и от Вашия бебчо. Моя първи бебчо не искаше в никакъв случай сладки неща.Misc Baby Bottle

# 3
  • Мнения: 3 550
Давах водичка с лъжичка за изплакване на устата, щом се прибрахме от болницата. Жабчето я плюеше с голяма отврата. Пропи вода за няколко дни в големите августовски горещини (на около 5 месечна възраст). Сега отново не иска.
Пюрета започнах да давам, щом на върши 6 месеца. Дотогава беше изцяло на кърма. Сокче не смятам да давам скоро.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
В началото давах вода, както педиатърката препоръчваше, докато на 40 дена не се оказа, че бебето не е наддало нищо - само си е пълнила корема с подсладена вода, празни калории вместо майчино мляко. После започнах да чета повече за кърменето и разбрах, че подходът ми не е бил правилен. Започнах да кърмя повече и по-често, махнах захарта от водата и тя спря да я пие. Аз спрях да предлагам, тъй като в кърмата има повече от достатъчно вода. Когато я захраних на 6 навършени месеца, пак започнах да предлагам вода, но тъй като тя сучеше на всяко ядене, приемаше явно достатъчно течности и не уважаваше водата. Вода пропи всъщност на 11 месеца, когато вече започна да пие от чаша като големите. Сега пие вода нормално, на 2г 3м.

# 5
  • Мнения: 2 807
Дани пиеше вода от самото начало, наддаваше много добре, но беше на кърма (изцедена, защото не искаше да суче) само 3 месеца.

На Ивето предложих водичка през втория месец от живота й, не й хареса, не й харесва и досега. Пробвам я от време на време, но отказва. Не я насилвам.
До този момент е пробвала само още два различни вкуса - сок от грозде и сок от круши.
За първи път й дадох сокче малко след като навърши 6 месеца.

Успех във всяко твое начинание!  Hug

# 6
  • Мнения: 2 467
Жанета е на 2 месеца и 13 дни и не давам нито вода, нито сокчеат и чайчета. Дори устата след кърмене не изплаквам (не сме имали досега млечица). Кърмата и стига и задоволява нуждите и засега. Мисля да караме така до 6-я месец, стига да има млекце. Засега качваме по килограм на месец и по 6 сантиметра  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 609
Вода и даваха още в болницата и в къщи продължих да и давам известно време,но после почнаха ужасните колики и минахме на чайче/то пак си е вода де/-никога не ми е отказвала Wink

# 8
  • Мнения: 314
Докато бебчето е изцяло на кърма обикновено не е необходимо да му се дава допълнително вода, освен разбира се ако по някаква причина няма опасност от обезводняване.
Ние започнахме с каша и зеленчукови пюренца в съвсем малки дози на 5 месечна възраст, а малко по-късно въведохме и плодови пюренца, като всяко хранене завършвахме с кърмене. Плодови сокове не съм предлагала.

# 9
  • Мнения: 1 107
Още в болницата ме караха да го наливам с вода, за да му минела жълтеницата  #2gunfire, докато не отидох при шефката-педиатърка да я питам и тя каза - давай само кърма!
Оттогава не му давам вода, ще започна да му предлагам от седмия месец, пък ако иска - ще пие. Пюрета и т.н. - също от седмия месец. Сок може би по-късно.

# 10
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Давах още в началото, но неохотно защото все повръщаше и не ми се искаше излино да му раздувам коремчето. Обаче колкото расте, толкова захитрява и не ще вода и товае  Naughty В най-големите жеги изкара само на кърма. Сега много рядко се сещам да му предлагам шишито, но вече имам съмнение че не знае какво да прави с биберона - бута го с език на ляво и на дясно, хили ми се и си мисли че си играем, докато ..... един ден се сетих, това беше скоро че му предлагам вода с биберон за новородени /1 дупка/  ooooh! Купих биберон за бебе над 6 месеца, но опита ми да предлагам вода отново претърпя фиаско. Отскоро се захранваме и си мисля че ще трябва да започне да пие вода, но с тези шишета незнам как ще стане, май ще пробвам с неразливаща се чашка  Thinking Както и да е не съм се разтревожила особено  Wink А сокове не давам и не мисля да давам скоро. Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 771
Вода предлагах, но детенце не пиеше. Опитвала съм се да изплаквам устата след сучене, но веднага я изплюваше. От скоро пие по малко, около веднъж на две седмици. Сокове не давам и няма да давам в близко бъдеще. Започнах да зхранвам  на 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 1 896
В началото пробвах да давам вода по съвет на една педиатърка, дето вече не ходим при нея, обаче бебето ми възмутено я отказваше, дори със захар. После разбрах, че не му е нужна и спрях. И лятото големите жеги ги изкарахме на цица. "Пийва" единствено от играчките си докато се къпе, защото сега това му е любимият момент от деня и страшно се забавлява, смуче мокрия маркуч на душа и т.н. Но с биберона нищо не прави, а като пробвам да му дам вода с лъжичка, опитва и после не ще. Явно трябва да е сапунка, за да му хареса Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 154
Вода и чай за коликите давах само в началото (1 мес.), но непрекъснато повръщаше и спрях . Смятам пак да пробвам след като захраня на 6 месеца. А сокчетата ще бъдат след годинката, а до тогава ще ги пийва от мама (тати всяка сутрин приготвя едни бъркочи в момента сме на ябълки, моркови, червено цвекло, грейпфрут, сурова тиква, пиперки и всичко това заедно  Sick  ... е пие се). 

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изобщо не съм предлагала,докато не стана на 6 месеца и не започнах да включвам в менюто и друго освен кърма.Тогава предложих направо от чашка - справя се съвършено успешно с техниката,но вода не пиеше,докато не започна да приема малко по-солидни количества пюре и каша - т.е. понякога докато яде иска да пийне 1-2 глътки вода,явно й идват гъстички.През останалото време си суче и вода не пие - т.е. не й се събират повече от 20-тина мл вода на денонощие,а е на 10 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт