За домашните пюрета...

  • 449
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Имам проблем Thinking На Дани му правя супа и си я хапва без проблем, но домашните пюрета не ги иска. Дали е разумно да му слагам малко сол в тях за да имат някакъв вкус? Супата е без сол, само зеленчуци и фиде. Пюрето е със същите зеленчуци като супата само че прибавям краве масло и ориз. Направо не знам какво да направя за да прояде домашни пюрета newsm78

# 1
  • Мнения: 4 629
Аз на твое място сол не бих слагала. Бих махнала ориза и малслото от пюрето и бих добавила ябълка, круша, моркови или тиква , за да е по-сладко

# 2
  • Мнения: 1 089
слагам по много маааааалко сол и подправки (копър, магданоз, чубрица)

# 3
  • Мнения: 5 299
И моята беба много се мръщи на домашните пюрета, сега малко и хванах цаката и в пюрето преобладават тиква и моркови - така е по-сладко и не добавям нищо

# 4
  • Мнения: 514
Подправки и аз слагам. Дани не обича тиква. Купешките пюрета ги яде. Гледам че в тях има съвсем малко сол newsm78

# 5
  • Мнения: 827
Аз по принцип съм чела в рецептите за домашните пюрета, че се слага мъничко сол и щипка захар. Винаги така ги правя на моя Дани.

# 6
  • Мнения: 514
Аз по принцип съм чела в рецептите за домашните пюрета, че се слага мъничко сол и щипка захар. Винаги така ги правя на моя Дани.

Колко сол слагаш? Аз гледам да я избягвам захарта. А искам да прояде домашни пюрета защото вече трябва да минем на по-едро смляна храна, а не пасирана. Пюретата които му купувам са пасирани, а нали трябва да се учи да преглъща по-едри парченца. Ама и аз едно го обясних Embarassed

# 7
  • Мнения: 827
Слагам съвсем мъничко, за едно бурканче може би ръсвам само веднъж- два пъти със солницата. Аз също му пасирам на по-едро храната, вече свикна така да я яде.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз наблягам на по-сладките зеленчуци, а картофа го смесвам с плод.

Общи условия

Активация на акаунт