zdraveite

  • 478
  • 6
  •   1
Отговори
Zdraveite! Az sam nai-novia 4len na foruma. Kazvam se Antonia i sam ot Sofia. Beb4eto mi - Simona e na 4 mes. Predstoi ni da se zahranvame s kasha. Lekarkata ni savetva da zapo4nem s mle4na bezglutenova orizova kasha. Koja marka bihte ni prepora4ali?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре дошли на теб и бебе Симона Grinning
Ние започнахме с безмлечната оризова на Блевит,но дребната не я одобри особено.
В Библиотеката ето тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 можеш да намериш много статии и информация за захранването,включително как се прави домашна оризова каша и защо е добре захранването да започне към 6-тия месец Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 603
Здравей, наистина, както е казала Хедра колкото повече кърмиш по-добре. Незнам защо си решила да захранваш сега, при мен се наложи, защото почвам работа и обедното кърмене ми е проблем и захраних с морков, смесен с кърма 1:1. Една лъжичка след кърмене, като увеличавах всеки ден с по1 или 2. Престанах да кърмя на обяд едва в началото на месеца и пюрето е около 200мл. Голяма мъка беше, тъй като и след пюрето бебо искаше да цока. Ако можеш отложи момента Hug

# 3
  • Мнения: 303
 Stop И според мен изчакай поне до към 6мес. Дъщеря ми още не е яла каша Wink Дадох й няколко пъти към 6тия мес,но тя си предпочиташе кърмене. Педката ми е супер и ми каза: " Не мога да те карам да даваш брашнена каша, ако имаш кърма! Кърмете се максимално до към 1год поне". Послушах я и съм й ужасно благодарна Hug

# 4
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Добре дошла при нас Tonini   Hug

Аз съм захранила с безмлечня оризова каша на Блевит, смесена със съвсем малко кърма за по-познат вкус.
А защо педиатърката ти препоръчва млечна каша? Нали кърмиш и така бебето си получава млечния компонент  newsm78

БТВ в този форум още не съм попаднала на мама коята дава млечна каша /предполагама това има смилъс само ако се замества изцяло 1 кърмене/ и се питам какво е млякото в млечните каши - адаптирано или обикновено сухо мляко  newsm78
Tonini извини ме че ти разводнявам темата   bouquet


# 5
  • Мнения: 249
Аз захраних на около 6м и половина с домашна каша от кафяв ориз. После въведох царевица, елда, просо. Пробвала съм я и с готови каши  на Нестле, Блевит и Хумана, но... не ги приемаше с охота. Явно са й по - сладникави... Но нито една от кашите не е била МЛЕЧНА . Млякото си го приема направо от гърдата.
УСПЕХ!

# 6
  • Мнения: 30
Здравей и от мен.Аз давам от един месец оризова на нестле примесена с карма,а за разнообразие я смесвам с различни домашни плодови пюрета.Аз също не виждам смисъла в млечните каши щом има кърма.Кашата е единствената храна която купувам от магазин,а всичко друго е домашно.Бих я приготвяла у дома но в нашия прекрасен град нямаме диетични магазини и разнообразие от зърнени култури които да и предлагам. И кашите без захар са ми проблем.Ох извинявай,че отнесох

Общи условия

Активация на акаунт