Нормално ли е 3а 4 месечно бебе???

  • 1 786
  • 8
  •   1
Отговори
*

Последна редакция: ср, 14 сеп 2005, 23:45 от Marta

# 1
  • Мнения: 826
Мисля,4е си е съвсем нормално бебето,колко се роди?
Сигурна ли си за размера на глави4ката?Много ми се струват 58см. Confused На близнаците глави4ката в 4м. им е била по 41см.,ама те се родиха дребни и може затова да е така............
А ето и другите размери(те бяха на смесено хранене):
Алекс: 5.500 кг  ; 63см.                              
Влади: 6250кг    ; 68см.

# 2
  • София
  • Мнения: 572
Не се тревожи.Всяко дете си е индивидуално.Важното е да е здраво и да се чувства добре.Кари на последната консултация беше 5.300 и 62см.Като манекенка е Grinning .И аз се притеснявах като гледах другите бебета какви тумбачета имат, а моята една дълга,но детето се чувства добре и спрях да се притеснявам.Ние сме на Аптамил и вече ядем плодови пюренца Laughing .Радвай се на детенцето си и не се тревожи за глупости  Wink !!!Целувки от нас!

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не се тревожи, всяко бебче наддава индивидуално. А и щом в консултацията не са ти обърнали внимание, значи нямаш основание за тревога. Важното е да е добре, ръста и е идеален за възрастта, малко е по-слабичка, но нали е девойка, ще е финна Grinning По принцип момиченцата наддават по-малко, не се притеснявай.
За сокчетата давай само ябълка първоначално, морковите са по-гадни и моят син не ги долюбваше. А спането след имунизацията - може това да е реакцията към ваксината. Моят син  не вдига температура или нещо друго, просто е по-сънлив през деня на имунизацията. Днес не мокри мястото на имунизацията  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 655
Цитат
Забравих да питам=`мога ли да я къпя (нещо ми се мотае и3 главата, че се съблюдаваха ра3ни неща, ама от въ3растта.... в3ех да 3абравям)

защо да не можеш да я къпеш? До сега не си ли по правила? Знам че в някои западни държави отричат къпането на бебетата, практикуват само почистване с мокри кърпички. Моят съвет е - къпи бебчето, след баня се чувстват толкова блаженно, кожичката им порозовява, абе изобщо голям кеф им е.

# 5
  • Мнения: 4 414
на нас ни казаха в деня на имунизацията да не я къпем...причината е, че може да вдигне малко температура и ако я къпеш има опастност от претопляне...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Svetla1
Цитат
Забравих да питам=`мога ли да я къпя (нещо ми се мотае и3 главата, че се съблюдаваха ра3ни неща, ама от въ3растта.... в3ех да 3абравям)

защо да не можеш да я къпеш? До сега не си ли по правила? Знам че в някои западни държави отричат къпането на бебетата, практикуват само почистване с мокри кърпички. Моят съвет е - къпи бебчето, след баня се чувстват толкова блаженно, кожичката им порозовява, абе изобщо голям кеф им е.


Никой не отрича, че къпането е много приятно, но след имунизация не трябва да се къпе най-вече, за да не се намокри мястото на поставяне на инжекцията, а не толкова заради опасността от претопляне.

# 7
  • Мнения: 3 927
я да те успоя и аз.

моята бебка макар че качи доста през 2-я и 3-я месец, на 4 мес и 10 дни беше 6000 и 64 см.  и тя изглежда слаба, защото дръпна много на см, а по-малко ма килограми.

след имунизация са възможни какви ли не реакции. след ДТК бебка спа почти 24 ч. и също не я къпахме в деня на имунизацията - не трябва да се мокри мястото!!!

не знам какво те консултират швабските педиатри, но ежедневната баня освен, че е кеф за бебка и нас, мисля, че е повече от задължителна. не мога да я сложа да спи, след като цял ден се е плюла, потила, прашила по "чистите" ни български улици.......поне вие в германия нямате толкова прах и мръсотия!

# 8
  • Мнения: 3 927
ох, искам да те УСПОКОЯ, а не успоя Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт