Изнемогващи семейни мами

  • 2 668
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Та за какво иде реч...

Прочетох нейде си как една мама изнемогва с домакинството и с 2те си деца... та ме прихвана едно и аз не знам какво. Представете си, тя с мъж в къщи (сиреч, не е сама) ама видите ли, изнемогва.
А ние какво да кажем? А? Като изнемогваме и какво? А изнемогваме ли дори?

Малко тъпо е туй де... ама ми стана смешно... та вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 863
В общи линии хората отдавна са казали, че човек знае две и двеста:)
Ако си съвсем честна, няма ли да си спомниш време, в което още беше с мъжа си, и си била недоволна? И после като останеш сама СЕ ОКАЗВА , чЕ И САМА СЕ СПРАВЯш ПЕРФЕКТНО? Просто на човек му се сменя гледната точка... Може в случая да е една от онези жени, които макар и омъжени в действителност са сами. За съжаление аз мисля, че много от  омъжените жени, особено в БГ са такива. Понякога като чета в семейния форум и искрено се чудя, абе аз с тия хора на една планета ли живея???То едни отговорни мъже, то помощ в  домакинството, гледане на деца... просто не  е за вярване.
Искам да кажа, че брака сам по себе си, не казва дали жената наистина не изнемогва, нали?
А и свят  широк -хора различни... Някоя може да изнемогва, че днес не е дошла детегледачката и й се  наложило САМА ДА СИ ГЛЕДА ЕДИН ДЕН ДЕЦАТА, например....Имам една приятелка- майка й основно гледа децата и само ела да чуеш за какво иде реч ако тя един ден си ги е гледала сама- тя е ужасно изморена,  просто е съсипана...и не може повече така #2gunfire Веднъж ми омръзна й й казах, че нещо не е оцелила пред кого да се оплаква- аз не съм спала една цяла нощ от 1.5 насам:)))
С две думи, ние може да си гледаме сами децата, но бъди сигурна, че има и много "щастливо" омъжени жени, които наистина изнемогват....Абе хич не съм ясна днес,  исках да кажа, че не сме мярка за труден живот, има много по лоши неща, които могат да се случат на човек... е поне аз мисля така newsm78

# 2
  • Мнения: 3 634
То и аз не знам от къф зор пуснах таз тема, но съм много ядосана на майка си и май това е причината.
Ама бързо ми кипва като някой с мъж или някоя без деца почнат да ми се оплакват за това онова... И като я пусках темата ми беше кипнало точно от нещо такова.
Инак Jali, мерси за отговора... накара ме да се замисля отново за някой неща.

# 3
  • Мнения: 843
   Охх, то  много си зависи и от мъжа, не само от наличието му.
    Един Пухльо може доста да "натежи". Представи си един  мърморещ като стара свекърва, злояд като бебе, претенциозен като принц, разхвърлян и мърляв като тийнейджър,и пр. и пр. заплатата на когото стига само за неговия си свят...
   /" екстрите "като побийване и попийване + футбол, прескачам:-)/

    Нищо чудно да се окаже, че тази жена с 2-те деца, може да и е по- комфортно сама. По- гладно, но по- спокойно.
    Опитала съм и от 2-те "манджи" Синът си, след 5-тата му годинка отгледах сама. Около 13 години. Не броя постоянната си връзка без брак ,около 10 годин... все едно си гледах второ дете. / все пак беше по- добър от гореописаното/

 малко офф : Щом за 10 години не ми хрумна да родя от него или да подпиша с
него... ясно е.  Само ме е яд , че толкова късно се разделихме.

  Всъщност самотата е временно състояние. Важното е стъпките на предишния да заглъхнат, за да можеш да тръгнеш по нови..Simple Smile)

# 4
  • Мнения: 197
Ако бях в България, щях да изнемогвам. Дори и със съпруг.
Добре, че не съм. Тука, колкото и да изнемогвам, от глад няма да умра.

Това лято имах възможност да пратя детето за 3м в България. Разбира се, пратих я с портмонето. Откъде пари татко да я издържа? Confused Колко семейни майки могат да пратят детето си в чужбина за три месеца, плащайки самолетния билет и пълен пансион?

Абе, не може и сравнение да става. Всичко зависи от обстоятелствата.
Майка ми работеше доскоро в цех за обувки в едно село за 130 лв. Да, НА МЕСЕЦ!!! Close
Семейна е, а изнемогва. Какво да си говорим повече? #Cussing out

# 5
  • Мнения: 3 634
Кини, нямах предвид парично изнемогване...

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФ наистина майкати е едно дърто маг..ре ма просто ми иде да я удуша, щото тя трябва от ЛИЧЕН опит да знае какво ти е и през какво мина... Но уви май на нея не й пука особено  Twisted Evil Как не е пратила брати ти пак да го погледаш, щото ти е малко работат и току виж си смогнала да се оправиш!

Както и да е няма да говоря за нея щото току виж кажа нещо дето ще те обиди или щеу трябва да го модерираш  Mr. Green

А за това да си омъжен и да имаш мъж до себе си  - са две различни неща, а той да може да ти помогне - това вече е трето нещо! МОя сие малко мързелив и готован, но пък и като работи 12ч шест дни - ами като се върне наистина си е съсипан.... И аз си тегля каиша както преди да живеем заедно, та и повече, щото тогава мама и тати готвеха, а сега готвя аз и то по две яденета заради детето и него..... НЕ СЕ ОПЛАКВАМ! Само да не си го помислиш - казвам ти какво е, защото той наистина тия първи три дни когато е дневна като се прибере след 14 часа /щото 2 ч губи в пътува натам и обратно/ има сили да поиграе с детето - и то за удоволствие на детето! Следващите 3 дни кагота е нощна няма сили и за това. Първия ден от почивката като се върне в 10ч - спи до вечерта и ако стане преди 8ч е супер. Другите два дни все пак може евентуално ако не се е съсипал да помогне. Такова е нашето ежедневие.
Аз пера, простирам, чистя, готвя винаги по две - супа и второ, пазарувам ако не съм успяла в почивката му. Оправям и всеки проблем който възникне с него и апартамената-домакинството, щото той е неорганизиран и не се справя - т.е. като има проблем го хващам и водя с колата и бебето да свършим неговата работа... Това си е мой проблем  - да съм гледала  Wink.
Така, че възможно е евентуално ако тая жена е с три реални, а не две деца - да изнемогва  Mr. Green

А на теб МОФ - успех, горе главата и дано си получиш мъжО дето го заслужаваш!

# 7
  • Мнения: 3 634
Наде, тя дърта да беше и проблеми нямаше да има. Ама видиш ли, сетила се е, че е още млада а баби са тез от по на 50 и на горе години.
Ще й дойде акъла в главата един ден... ама аз брат си повече тук няма да го взема.

Ама туй горното е ОФФ темата... и няма да модерирам, ни съ бой Hug

# 8
  • Мнения: 197
Кини, нямах предвид парично изнемогване...

Съжалявам, неправилно съм разбрала... Confused

Пак си зависи от обстоятелствата, де...
Зависи дали работи или не. Ако работи и има 2 деца + мъж (който много често на практика се явява трето дете...), може и да й е по-зле от на нас. Защо? Защото:
1. трябва да готви задължително всеки ден, а аз примерно минавам понякога и без готвено, като съм сама с детето,
2. трябва да обръща внимание на 3-ма, а пък аз, примерно, само на 1 човек.
3. прането е двойно по размер (ако сравняваме със самотна мама с 1 дете, де!)
4. други (кой каквото се сети)

Разбира се, това при условие, че тя РАБОТИ. Ако не работи... тогава тези задължения се явяват като работа, а след работа, разбира се, има и свободно време.
Така го виждам аз...

# 9
  • Мнения: 4 212
Моф4е, Моф4е, мила  Hug хора всякакави, зависи от гледната то4ка.  Някои мрънкат комар да ги охапе, други 4ервата им се вла4ат и казват "добре съм"..................вярвай ми един ден ще дойде деня, в който ще му отпуснеш края и ще се наслаждаваш  до дупка на живота. Ти и сега го правиш, имаш 2 прекрасни деца  Hug, но ще дойде момента  на купона, запомни ми думите сеньорита  Flutter Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 9 990
Имам една позната,която е с малко дете и бебе,омъжена,но мъж и работи в чужбина.Та като я гледам-шапка и свалям.Щото няма и роднини наблизо да и помагат.
Аз понякога може да съм от изнемогващите,щото ходя на работа/която е доста далече от мястото,където живеем и обикновено се прибираме по тъмно,влача се по миризливия софийски транспорт с няколко прекачвания с дете/,после ме чака къщната работа,която всяка домакиня знае-край няма/ама не мога и кочинката да оставя/.Обикновено мъж ми се прибира мнооооого след като съм заспала,за събота и неделя-въобще не коментирам.Та излиза,че съм омъжена жена без мъж.Виждаме се сутрин,когато отиваме на работа.Та може да ми се е случило да помрънкам малко.Иначе в една друга тема съм писала,че обичам вкъщи да ми е уютно,та затова гледам и да е пооправено и главно за това не мрънкам,а и мъж ми го култивирах може би-той е от "чистите"-не е нужно да вървя и след него.На база,че почти не се виждаме за малко да се разпадне брака ни,но осъзнах и аз някои неща,та спрях и на тази тема да мърморя.
Иначе,не отричам,че има жени,които яко ме изнервят,особено с изказване-моя много късно се прибира-работи до 5.30,не може ли по цял ден да сме си заедно?
МОФ,предполагам подобно изказване те е жегнало,ама има наистина семейни,които изнемогват в един или друг смисъл.

# 11
  • Мнения: X
Ама наистина, много добре знаеш за какво става дума, няма нужда тука да се изказваме. Наистина явно в момента си била афектирана, предполагам на всички ни е ясно, че
хора всякакави, зависи от гледната то4ка. Някои мрънкат комар да ги охапе, други 4ервата им се вла4ат и казват "добре съм"
Ама ми се струва че ние не сме от първите нали? Аз преди години бях много зле финансово, като започнахме да изплащаме жилището.. помрънквах си наистина, но аз си знам как съм я карала, а ония ми ти приятелки като се почне - едната пари нямала, другата ... 1, второ, трето, аман ми беше да им слушам оплакванките. Сега обаче не смеят да се оплакват.
Та наистина на моменти е дразнещо.
Също така не е без значение, че те може би наистина домакинстват за трима.... като включиш готвенето, прането, чистенето след мъжа /в моя случай ходещ с обувки из къщи..примерно/.. и то си става чиста робия. И като включиш Надето дето каза, моя беше същия, бачка втори смени, нощни смени, все изморен, все няма време за нищо, уж сметки плащаше ама постоянно трябваше да му се напомня.... та как да не изнемогват мацките, бе изнемогват си, няма майтап. Сега като съм сама /верно няма го бебето още/ но дом. ми работа е точно на 1/2на на преди... Така че мъжо явно си е бил тежест. Отделно и нервите дет ти ги сервира вечер/или сутрин ..../.
няма ли да си спомниш време, в което още беше с мъжа си, и си била недоволна? И после като останеш сама СЕ ОКАЗВА , чЕ И САМА СЕ СПРАВЯш ПЕРФЕКТНО? Просто на човек му се сменя гледната точка... . За съжаление аз мисля, че много от омъжените жени, особено в БГ са такива. Понякога като чета в семейния форум и искрено се чудя, абе аз с тия хора на една планета ли живея???То едни отговорни мъже, то помощ в домакинството, гледане на деца... просто не е за вярване.
С две думи, ние може да си гледаме сами децата, но бъди сигурна, че има и много "щастливо" омъжени жени, които наистина изнемогват....Абе хич не съм ясна днес, исках да кажа, че не сме мярка за труден живот, има много по лоши неща, които могат да се случат на човек... е поне аз мисля така newsm78
Тези отговорните мъже ... ами незнам... сигурно ги има, ама като процент от цялото надали надхвърлят 5... просто жените им мрат да се похвалят. А да не говорим, че кой им знай другите кусури...
Та така, можем наистина да се радваме, че сме здрави, че децата и родителите ни са здрави, че я си представи.... не ща да го казвам.
Ама ти не говориш за такива сериозни проблеми, а говориш за лиглите, аз те разбирам. Те си ги има и винаги ще си ги има.

# 12
  • Мнения: 9 990
  WinkТочно така!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Подкрепям повечето мами писали по-горе. Това, че някой е семеен не означава, че получава помощ от половинката си. Много често се случва точно обратното просто на мама й се налага да гледа още едно дете, но с огромната разлика, че на него не може да се скара, да го накаже и т.н., а напротив длъжна е да изпълнява прищевките му, да готви в по-често, защото яденето свършва много по-бързо, да пере повече, да глади повече и т.н. Слава богу моята половинка е в графата мъже, които активно помагат в къщи. Сами си гледаме детето, намаме помощ от баби, лели и т.н. но понеже мога да разчитам на него се справям. Приятелката ми обаче е надарена със съпруг, който описах по-горе - готован. Като капак на всичко тя работи на 3 места - преподава в държавно училище, има часове и в частно училище и на всичко това се занимава и с частен бизнес. Меко казано при нас е весело. Отделно всичко в къщи е на нейните ръце, няма чистачка и детегледачка, защото татито не иска. Вярно помага й с детето до толкова да го вземе от детска градина, но само това. Е, не се е оплакала. Като магарето, което товариш все повече и повече и то само леко огъва краката, но продължава да носи товара.
Вярно е, че има и мами, които мрънкат за глупости, в това спор няма. Имам една приятелка, която живее в Бургас и по подобен повод си говорихме с нея. Та тя се чудеше на своя колежка, която има винаги на разположение по една баба - била майка й , била свекърва й, които много се грижат за детето,  но тя вечно мрънкала, че й дошло до гуша от постоянната ангажираност с него и нито минута почивка.  Каза ми, че и тя е сама в Бургас, но през ваканциите може да разчита на майка си, която е учителка и почива тогава и съответно с драго сърце се грижи за детето. И се сещала за мен, която освен от съпруга си не мога да разчитам на друга помощ за отглеждането на детето и направо й ставало смешно като слушала оплакваниците на въпросната госпожа. Но в крайна сметка кой както намерил, някои хора просто обичат да се оплакват според мен.

# 14
Та за какво иде реч...

Прочетох нейде си как една мама изнемогва с домакинството и с 2те си деца... та ме прихвана едно и аз не знам какво. Представете си, тя с мъж в къщи (сиреч, не е сама) ама видите ли, изнемогва.
А ние какво да кажем? А? Като изнемогваме и какво? А изнемогваме ли дори?

Малко тъпо е туй де... ама ми стана смешно... та вие какво мислите?
ako jena smuj do neq iznemogva moga da i razkaja kak se gledat v momenta 3 deca na 18,16,i 6mesecno bebe s 130 lv. maicinstvo +detski  Hug

Общи условия

Активация на акаунт