обрив!!!

  • 540
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
Здравейте!Днес имаме ново 20.    Трябва ми вашия съвет и мнение защото пак съм доста изплашена и ядосана от норвежките лекари.
Значи преди 10 дена му биха тройната ваксина на Вики против морбили,заушка и рубеола.Преди 3 дни вдигна доста температура(Не съм мерила точно защото ми казаха че може да вдигне от ваксината и не се притесних)давах паръцетамол.Доста топъл беше та си мисля към 38 може да е била.(пиша била защото тази вечер спадна) Вчера забелязах 5-6 пъпчици на различни места по тялото,бузките,ръцете,корема.Днес пъпките са много повече предимно на корем,гръб,лице.По-малко но има и на крачета,пъчички. Апетита му се влоши от 3-4 дена,кашля по малко и са му зачервени ръбчетата на клепачите(няма гурли) Пъпките са розови с дямерър 1-2 мм.Не са грапави.Все повече излизат. Той плаче повече и се вижда че не му е добре(Не е съвсем отпаднал,движи се,играе,пие вода доста..)
Има подути лимфни възли долу ниско на вратлето от ляво му е доста по голям но това сигурно защото от много месеци наред той си е малко подут.
Той хрема си има постоянно така че не знам дали се е задълбочила(има малко кървави секрети от носа)...
Всичките тези симптоми ми говорят или за морбили или рубеола но лекаря не е на това мнение.Сега се връщаме от спешното и там след 1 и 1/2 часа чакане да ни приемат доктора погледна и отсече инфекция!!!Ама каква инфекция,къде...нищо не разбрах.Добре само че прегледа ушите и гърлото и каза че са добре.Дори не ме пита колко е била температурата.Нищо не ни изписа съответно(До сега от 4-5 посещения на спешното нито веднъж не са н изписвали лекарства или лечение)щяло да си мине до седмица.Аз не мога да се съглася че не е някаква шарка това и искам да питам и вас какво мислите,лекари,родители с дечица прекарали,морбили или рубеола да пишат какво мислят и трябва ли да се притеснявам.Какво лечение са ви назначили(или се назначава)при тези болести?знам че рубеолата не изисква някакво особенно лечение но морбили ???
А каква е тази инфекция дето ми я разправя педиатъра и няма ли лечение според вас с нещо на тази инфекция???
Не съм сменяла храни или козметика и не ми прелича на алергия с тази температура!
Тук просто са под всякаква критика лекарите им и не мога да разчитам на тях и вече и не им вярвам на "компетентното"мнение.Помагаите моля!!!   

Ето link качила съм няколко снимки(макар и не много ясни)да видите как изглежда обрива:
http://community.webshots.com/user/tati_mama

# 1
  • София
  • Мнения: 384
Здравей.Не знам дали ще мога да ти помогна,но исках да ти кажа,че когато големият ми син беше малък и му правиха тази ваксина,имаше същите симптоми.
Тогава лекарката ми каза,че това е нормално.То нали принципа на ваксините е такъв-вкарав малка част от вирусите в тялото и то започва да се бори с тях и така си изгражда имунитет.
Така че то е като да преболедува тези болести,но в много по-лек вариант.
Мисля,че трябва само да му даваш нещо за температурата,ако е висока и всичко ще премине от самосебе си след няколко дни.
Успех!

# 2
  • Мнения: 216
Здравей, така както ми описваш нещата са ми много познати. Ние няколко дни бяхме с температура, но много висока, къде ли не ходихме - в  пирогов, в педиатрична болница. Накрая се появиха такива пъпчици, като при вас само, че на гръбчето и на коремчето чак до вратето и гушката. Педито ни изпрати в инфекциозна болница със съмнение за рубеола. Там попаднахме на една лекарка, която от визитката разбрах, че е с педиатрична специалност, прегледа ни жената наи-обстойно и заключи - ентеро вирусна инфекция и категорично отхвърли съмненията за рубеола. Аз тъкмо се зарадвах, че ще си изкараме шарката, но не! И понеже ни предстои ваксината за шарките, но ако детето беше изкарало рубеола тогава няма да ни я бият и схемата на ваксините се сменя, лекарката написа диагнозата на гърба на направлението с което ни изпрати педито и се подписа, че това не е рубеола, а просто вирусна инфекция която минава и избива през кожата. Така че не се притеснявай, мойе би е нещо сходно. Даже педито ни беше изписала антибиотик, който пихме в продължение на три дни, но лекарката в инфекциозна ми каза да го спираме, защото няма смисъл от антибиотик при вирусни инфекции, а само при бактериални.

# 3
  • Мнения: 2 978
Незнам дали е инфекция, но мен лекарката ме предупреди, че около 10 дена след тази инжекция можело да има поява на пъпки.

За Т също ме предупреди, но за нея ми каза, че ако се появи, ще е веднага.

Накратко...производителите на тази инжекция предупреждавали за тези пъпчици...

Дано му мине бързо Praynig

# 4
  • Мнения: 590
Благодаря ви мили майчета за успокоителните отговори!Дано наистина е само от ваксината макар че лекаря ми каза че не е реакция от ваксината.Аз питах нормално ли е да се получи такава реакция от нея но не ми каза че е.Каза инфекция.Е добрата новина е че вече няма температура и пъпките намаляват дано скоро изчезнат.Не знам, всъщност при рубеола/морбили колко време се задържат пъпките?
За температура след ваксината казаха и то една седмица след ваксинирането че ще се появи.Паръцетамол давах само като имаше темп.и така.Дано се е оправил каквото  да е било.
Исках да чуя отговори от мами с дечица прекарали някоя от шарките как протича и колко време са пъпките но нищи!
Здраве само на всички желая!!!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт