Дете и куче? Дайте съвет!

  • 1 164
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
уффф, от половин час пиша и трия, защото не знам как да започна! Имаме и куче и бебе и непрекъснато чувам съвети, че трябва да махнем кучето, защото има рискове ... това го знам, но не знам как да постъпя, защото много сме свикнали с него. Винаги има риск!- казвам аз и получавам отговор: " Винаги има и едно на хиляда да е, ако е на твоето откъде ще си сигурна, и как ще си простиш ако се случи?! Какви родители сте вие?!" ....и след това започвам да плача. Плача всеки път като стане дума и така вече 5 месеца. Скоро детето ще започне да ходи насам - натам с проходилка ... ще пипа всичко и ще слага в устата.. риска ще е още по -голям. Не мога да го опазя от всичко... не знам какво да правя!

# 1
  • Мнения: 2 550
Ми аз гледам детето с три кучета и заек. За сега кучетата не влизат пи бебето, но когато то почне да хвърчи с проходилката няма как да го опазя. Не се притеснявам обаче. Кучетата са чисти и ваксинирани и много добри. Нито ще съм първата, нито последната, която гледа бебе и кучета, не си го слагам на сърцето, а и не искам да гледам саксийно дете.  Flutter

Последна редакция: сб, 15 окт 2005, 21:45 от Марчето

# 2
  • София
  • Мнения: 896
Ние сме с три деца/е двете са си големи вече - на 18 и 20г., но третото е на 3г.6м./ и с три кучета. Две немски овчарки и един пекинез. Отгоре на всичко и един котарак. Вярно, че за хигиената отива доста труд, но се свиква. Нямаме проблеми с животните.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз гледам зайек в аквариум  в хола и на другия край има пак аквариум с костенурка и сом. Заекът миришел, заекът му фърчали космите, заекът блъскал с купичките... Костенурката често не мога да й сменя водата, понеже нямам време да мисля къде да й сложа по-голяма къща с нов вибратор, а стария сдаде багажа и забравям да купя, та жабясва на втория ден и ме тормозят, че в тая вода се завъждали миркоби и бацили и летяли, детето ги вдишвало.. Изобщо фантазиите на околните са болнави и хич не ги взимам присърце. Не казвам, че си измислят, обаче не са обективни. Колкото мога се старая и се грижа за животните си, на Мая явно й понася близостта им, отгоре на това страшно им се радва, което е превъзходно за животнолюбител като мен.
А куче или котка ако имахме у дома, щеше да е страхотно. Обаче няма да се справя с такова нещо, затова играем с животните на бабите. Мая беше на 8 месеца като яздеше бабиния котарак. Heart Eyes
Щом животината е ваксинирана и се грижите добре за хигиената й, за мен няма проблем. Аз съм с двата крака за домашно животно и бебе. Много добре им се отразява контактът помежду им.  Crazy
Ух, да имаше сега един влажен кочешки нос, тип "мляко с какао" да го нагуша!  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 771
Това и аз съм го чувала. Но не изгонихме кучето.

# 5
  • Мнения: 229
Откакто съм родена ,винаги съм живяла с кучета  Heart Eyes. Мисля ,че няма никакъв проблем, ако кучето е добро и здраво. Освен това, за децата е голяма радост да си имат домашен любимец  Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 3 146
искаш съвет - гледай си кучето и детето заедно и не се връзвай на разни глупости.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако пуснеш търсачката ,сигурно има 100 такива теми.Новороденото бебе и50кг. дългокосместо куче бяха от първият ден в апартяментя заедно.Педито каза,че няма проблем.Не слушай как ти промивай мозъка и си гледай двамата домашни любимци Wink

# 8
  • Мнения: 221
От една страна мисля, че е по- добре че ги гледам заедно, чела съм, че по този начин се укрепва имунната система на детето. Това, което ми пречи най-много е, че моите родители и родителите на съпруга ми са много против и винаги ми разказват ужасни случаи, което много ме депресира и винаги завършват: "Какви родители сте! Вие си решавате кое е по- важно за вас. Дори и да се разболее детето от нещо на улицата ние ще обвиним вас, защото оставяте кучето." Това е целият проблем. Затова съм толкова объркана. Моля, ако можете ми пратете материали за плюсовете и минусите на домашния любимец.

# 9
  • Мнения: 2 755
Ние също имаме куче и малко дете. Когато кучето е чисто, обезпаразитено, ваксинирано и когато хигиената у вас е добра, не виждам смисъл да гониш кучето. Не обръщай внимание на глупавите забележки на околните. Реши ли човек да се прави забележки, винаги ще намери - днес за кучето, утре за режима на детето, вдругиден за гърнето и т.н.

# 10
  • Мнения: 815
още като четох първия ти постинг по темата ми звучеше като бъркане на баби и дядовци- моя съвет е - гледай си кучето и им се наложи, че ти си майката и решаваш какво да правиш- а кучето може да го ограничиш да ходи само в 1 стая- сестра ми има огромна немска овчарка и тя обитава само коридора- детето й е на 3 години и не само, че не се страхува от кучето, но е напълно здраво и обича животните- това според мен са по- добрите хора Wink Ние нямаме куче по единствената причина, че няма кой да го разхожда-мен не ми се обикаля с песа  Embarassed иначе обожавам кучетата- майка ми има болонка и малкия многоа й се радва

Общи условия

Активация на акаунт