За ритниците на бебо - кога спи?

  • 1 355
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Здравейте,
от една - две седмици бебо страшно ме рита, нощем се будя от ритници и денем продължава в същия дух Grinning
Питам се кога спи!?
Не би ли трябвало бебето да спи през по- голямата част от денонощието!?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Simple Smile Не знам кога спи, но докато бях бременна и моят ме риташе страшно много. Аз пиех лекарства, защото имах контракции, а той като ме шутираше и ми тръгваше нова контракция - ужас  Simple Smile Няма ден, няма нощ, само ритници, в 3 през нощта беше особено активен! На мен ми помагаше като ям, като се натъпча се усмиряваше и кротваше, хич не ми се ядеше, но нагъвах заради него, накрая само като видех храна и ми се подгаждаше... Пробвай, не знам дали на теб ще ти помотне, иначе съм си галела корема, говорела съм му, пеела съм - нищо не помагаше. В интерес на истината и сега е страшно активен с краката, само шутове раздава  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 200
Цитат на: PetiaK
Simple Smile Не знам кога спи, но докато бях бременна и моят ме риташе страшно много. Аз пиех лекарства, защото имах контракции, а той като ме шутираше и ми тръгваше нова контракция - ужас  Simple Smile Няма ден, няма нощ, само ритници, в 3 през нощта беше особено активен! На мен ми помагаше като ям, като се натъпча се усмиряваше и кротваше, хич не ми се ядеше, но нагъвах заради него, накрая само като видех храна и ми се подгаждаше... Пробвай, не знам дали на теб ще ти помотне, иначе съм си галела корема, говорела съм му, пеела съм - нищо не помагаше. В интерес на истината и сега е страшно активен с краката, само шутове раздава  Simple Smile


Мен такъв глад ме гони, че ям по 5-6 пъти на ден и отделно си хапвам разни други неща, не съм забелязала да се успокоява, ама ще се загледам пак  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 592
На мен ми помага само разхождането. Хайде през деня както и да е, рита ме, но като стане неудъжимо обикалям апартамента или излизам навън ( стига де не е много горещо).
Обаче вечер започва към десет и като се хоризонтирам няма спиране, а и много контракции предизвиква.
 ooooh! Въртя се само от едната страна на другата, ставам обикалям, пак лягам и накрая заспивам.
А мъжът ми казва, че го вижда как продължава да рита и когато спя, но аз сигурно съм толкова изморена, че вече не усещам Sleeping
Дано някой сподели и друго средство за приспиване на бебо Praynig

# 4
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: evpraksia
Здравейте,
от една - две седмици бебо страшно ме рита, нощем се будя от ритници и денем продължава в същия дух Grinning
Питам се кога спи!?
Не би ли трябвало бебето да спи през по- голямата част от денонощието!?


И при мен е абсолютно същото, а вечер направо си танцува:)
Ако се натъпча- много ми се опъва корема, и не върши работа-става ми по-зле, не смея да се разхождам- някак си ми е притеснено -само стоя и не мърдам:)
 Проблема го решавам частично- като разтривам леко корема с ръка- бебе сякаш усеща и се успокоява(повечето пъти;))

# 5
  • Мнения: 426
АЗ СИ МИСЛЯ ,ЧЕ ДОРИ ИДА СПИ  ПАК РИТА.АКТИВНИТЕ ДВИЖЕНИЯ НА БЕБЧО СА  ДОБЪР ПРИЗНАК ЗА ЖИЗНЕНОСТА МУ.ПЪК ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ СЕ УСИЛВАТ М-У 22Г.СИ 38Г.С
НАСЛАЖДАВАЙ СЕ НА ТЕЗИ МОМЕНТИ ,БЕЗ ПРИТЕСНЕНИЕ.СИГУРНА СЪМ ,ЧЕ СЛЕД НЯКОЛКО МЕСЕЦА ЩЕ ТИ ЛИПСВАТ.  surpriseuuНИЕ СИ ОБЩУВАМЕ НЕВЕРБАЛНО И В ТОВА ИМА ТАКАВА МАГИЯ.   action032

# 6
  • Мнения: 61
Цитат на: evpraksia
Здравейте,
от една - две седмици бебо страшно ме рита, нощем се будя от ритници и денем продължава в същия дух Grinning
Питам се кога спи!?
Не би ли трябвало бебето да спи през по- голямата част от денонощието!?


И ние бяхме така.Няма лек - освен да се родите! Последните седмици съм умолявала доктора да даде някакво приспивателно - разбира се, че нищо не ми даде. И сега 13 години по-късно мога да ти кажа, че синът ми си е същия - не се спира. Ужас! Сега бебка вътре в мен е много по-спокойно, днес  дори на запаси трабваше да я будим, че да порита малко. Дано и като се роди да е така спокойна, макар това да е относително! Няма как ще трябва да се понасяте! Леко и успех!

# 7
  • Мнения: 2 529
Знам едно чудесно средство за контакт с бебето, докато е още в корема на мама, което обаче не е сигурно дали действа успокояващо за ритниците Wink  Wink  Wink Но може и да подейства...
Купете си някоя музикална играчка (аз взех едно плюшено цвете на Chicco, което свири като му се издърпва една връвчица, не е на батерии), чиято мелодия ви е приятна и си я слагайте на корема или близо до него. Може да не ми повярвате, но синът ми сега се успокоява от мелодията на цветето, дори когато плаче много силно Grinning

# 8
  • Мнения: 4 242
Да си кажа и аз- няма почивка братче, и така не от две седмици а от месец. Понякога ме боли като натъртен целия корем, а освен това имам операция от пъпна херния и там мястото е много чувствително та на моменти си мисля че ще ми се продъни коремчето Shocked  А в малкото моменти когато кротува все ще вземе да ме засърби тумбата и стискам докато мога  Wink  ама като не издържа и се почеша елате да видите какво става- събуждаме се и шутове здравооооо Shocked  Да ми е живо и здраво съкровището, нека ме рита та да го усещам всеки миг и да не забравям колко съм щастлива че го има Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 9
  • Мнения: 1 704
Цитат на: rali4ka


 Проблема го решавам частично- като разтривам леко корема с ръка- бебе сякаш усеща и се успокоява(повечето пъти;))


при мен тоя номер не работи  Confused  където си сложа ръката и моментално получавам ритник или поредица от такива  Laughing  Laughing като я подместя от другата страна и почва отново да ме цели все едно му се пречкам да си плува на спокойствие  Laughing
мислите ли, че има връзка между това колко са активни бебоците докато са в корема и след като се родят..?! може би настоящите мами имат повече наблюдения..

# 10
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Мери
Да си кажа и аз- няма почивка братче, и така не от две седмици а от месец. Понякога ме боли като натъртен целия корем, а освен това имам операция от пъпна херния и там мястото е много чувствително та на моменти си мисля че ще ми се продъни коремчето Shocked  А в малкото моменти когато кротува все ще вземе да ме засърби тумбата и стискам докато мога  Wink  ама като не издържа и се почеша елате да видите какво става- събуждаме се и шутове здравооооо Shocked  Да ми е живо и здраво съкровището, нека ме рита та да го усещам всеки миг и да не забравям колко съм щастлива че го има Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation


И аз имам операция от апандицит, и на мен там мястото ми е най-чувствително, а белега и така се е разтегнал..... Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 592
Цитат на: kiki27
Знам едно чудесно средство за контакт с бебето, докато е още в корема на мама, което обаче не е сигурно дали действа успокояващо за ритниците Wink  Wink  Wink Но може и да подейства...
Купете си някоя музикална играчка (аз взех едно плюшено цвете на Chicco, което свири като му се издърпва една връвчица, не е на батерии), чиято мелодия ви е приятна и си я слагайте на корема или близо до него. Може да не ми повярвате, но синът ми сега се успокоява от мелодията на цветето, дори когато плаче много силно Grinning


Това с музикалната играчка и аз го практикувам  Simple Smile
Обаче бебо веднага се размърдва като му я пусна.
Надявам се като се роди да му действа обратно и да го успокоява  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 522
а мен питате ли ме с 2 чифта ръце и крака  Laughing . и моите г-ци са много шавливи особено вечер и като се нахраня ( шефът ми казва, че се бият за храната) Twisted Evil .
най-обичат - сладоледче, плодове и дюнери - аз май само това ям де  Embarassed  Embarassed  Embarassed  и като си сложа ръката на корема ми отговарят - хи хи

# 13
  • Мнения: 4 965
И при мен ритниците са х 2, но май му намерих цаката - пия повече вода и през деня гледам да съм предимно седнала, вместо легнала (изглежда тогава са по-притиснати и нямат пространство за движение).
Когато много се разбеснеят, си притискам корема с 2 ръце (сякаш ги гушкам) и те се успокояват. Ако съм легнала, веднага сменям позата, което обаче има само временен успех.
Успех имам и с музикална играчка или тиха музика (особено Шаде - на нея май дори заспиват).
Отскоро открих и още нещо - остават ми около 10-тина дни до раждането - колкото по-тясно им става на бебетата, толкова по-слабо се усещат ритничетата им (ако си сложа ръката или си гледам корема, наистина се вижда как мърдат постоянно, но все по-рядко и по-слабо ги усещам като болка или разпъване - дори понякога усещането за по-силни шутчета ми липсва - какво ли ще е след раждането  Stuck Out Tongue ).

Общи условия

Активация на акаунт