Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 9

  • 52 760
  • 738
  •   1
Отговори
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пролет иде

Пролет иде, иде вече
зимата е надалече.
Никнат първите цветя
предвестници на пролетта.

Никне първото кокиче,
засмяно като момиче.
Носят птичките вестта,
че дошла е пролетта.



Това е стихче на едно 8 годишно детенце, с което ви поздравявам и нека изпълним цялата тема само с хубави новини, пролетни емоции и слънчеви усмивки!

Астма, информация за заболяването, странични ефекти от лекарствата - обща тема
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 3
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 5
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 6
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 7
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 8

Благодарение на всички тук, и систематизацията на gergandi е събрана много ценна информация. Дано помогнем така на всички попаднали тук!

Пулмолози

д-р Анни Куфарджиева,
МЦ Дженерали Закрила
гр. София, бул. Дондуков 79-81.
тел.: (02) 942 07 00 – регистратура за записване на часове, работи и със ЗК, и частно
личен телефон – 0898 88 18 49
четни дати – сутрин
нечетни - следобед
http://www.generali.bg/main/bg/medical_centre.php

д-р Филчев
V Градска болница
тел.: 0887 30 00 74

д-р Василка Илиева
Национална Кардиологична Болница (ІІІ-та градска болница, София)
тел.: (02) 92717165
работно време: до 16.00 ч.

УНГ

д-р Огнян Попов
Военно Медицинска Академия
тел.: 0888 84 31 95.

д-р Френгов,
Транспортна болница
тел.: 0888 37 09 60

д-р Николай Улевинов
Детска клиника по белодробни болести към МА
гр. София, ул. Здраве 2
сл. тел.: (02) 923 04 29
мобилен: 0888 20 83 43

доц. Тодоров
ИСУЛ
тел.: (02) 9432 426.
частен кабинет: гр. София, ул. Димитър Хаджикоцев 102
тел.: (02) 865 10 71

д-р Първолетка Кирилова
гр. София, ул. Позитано 10 (3 ет)
тел.: (02) 980 33 82
четни - сутрин
нечетни - следобед

Алерголози

д-р Албена Бъчварова
МЦ Детско Здраве
гр. София, ул. Ами Буе 27
тел.: (02) 952 42 97; 952 57 37
понеделник - петък - 7:30 - 20:00
събота - неделя - 9:00-15:00

д-р Иванова
Трета градска болница (входът е откъм ДКЦ-то, това е централният вход)
етаж 2, кабинет по алергология
понеделник и сряда е следобед от 15,30 - до 19,30
вторник и четвъртък е сутрин от 8 до 1
тел.: 0887 43 50 10

д-р Мустаков(частен кабинет)
гр. София, бул. Прага 14
тел.: (02) 952 59 40
..........................................
Служебен адрес на Мустаков
Детско-юношески кабинет
Клиника по-алергология МБАЛ"Александровска
гр. София, бул. Св.Георги Софийски 1
тел.: (02) 92 30 231
e-mail cabinet@mustakov.com
www.mustakov.com

Алерголог-пулмолог

д-р Кисьова (дъщерята!)
Клиника по пулмология и алергология в "Св.Марина" (терапията)
преглежда в МЦ "Кисьови"
гр. Варна, ул. Габрово 43А
тел.: (052) 63 18 88

Дерматолози

д-р Албена Ангелова
29-та поликлиника
ул. Георги Измирлиев 8
тел.: 0899 41 91 81

Ревматолози

доц. Върбанова
(преглежда като педиатър на общо основание в Детски медицински център, ул. Гурко)
тел.: (052) 61 11 16

Хомеопати

д-р Мария Влахова (на Lucky Plam)
Поликлиника Младост
гр. София, жк. Младост 1, зад блок 43, до 125 училище
тел.: 0888 90 81 21

ТЕЛК и астмата

За София
1. Взима се направление от личния лекар за явяване на ТЕЛК комисия.

2. С направлението се отива на ул. Иларион Макариополски 10 (пряка на бул. Христо Ботев, след ул. Цар Симеон и преди ул. Кирил и Методий). Попълва се молба за явяване на ТЕЛК и се дава личната карта на единия от родителите. Получава се входящ номер за молбата. Служителите  заверяват протокола от лекуващия лекар и личната карта на пациента и го записват в картотеката. След проверка изпращат документите в съответната ТЕЛК.

3. До 14 дни на адреса по личната карта на родителя (ако изрично не е посочено друго) се получава писмо от СТЕЛК в което са описани датата на явяване на комисия и исканите документи:

- ненадписан пощенски плик с марка
- епикризи от престой в болница - копия
- етапна епикриза от наблюдаващия лекар или диспансер - копия
- диспансерно досие или амбулаторни листи за проведени прегледи, консултации при специалисти - копия
- кръвна картина, РУЕ, урина. Изследванията трябва да са направени в рамките на 1 седмица преди явяването - оригинал
- ренгенография на бели дробове - не по стара от 6 месеца преди прегледа
- цялата налична документация за придружаващи заболявания - копия
- рецептурна книжка - оригинал
- акт за раждане на детето - копие
- лична карта на единия от родителите

4. В уречения ден с цялата документация се отива на ул. Веслец 55 (пряка на бул. Сливница, преди Лъвов мост)

5. Прегледа протича по следната процедура. Първо ви взимат всички документи и казват кое по ред е детето. След това ви извикват в кабинета. Разпитват как е започнало заболяването, как протичат пристъпите, какви лекарства и в какви дози взима и ако нещо друго ги интересува. Преслушват детето и ви пускат да си ходите. При нас прегледа протече в рамките на 5 минути.
След това ви казват кога да отидете да си вземете решението за процент ТЕЛК.
Необходими са 50 и над 50 % за да има полза от ТЕЛК решението.
В този случай, с решението се отива в съответните социални служби по адресна регистрация, след 14 дневен срок, подават се молби и се получават двойни детски, помощи по чл. 43. Подава се молба и за социална оценка на детето, на базата на която се отпускат допълнително пари за диетично хранене и лекарства, транспорт, обучение, но те са по преценка на соц. служител.

За Бургас
Документи се подават в Първа поликлиника на ул. „Стефан Стамболов” № 73. Това е Окръжна болница. В подземния етаж преди лабораторията на вратата пише „Картотека”. Работното време е от 10 до 12 часа.
След това се чака писмото, с което се назначава дата на комисията, и в него се посочват допълнителните документи, които да се носят. (На мен ми искаха амбулаторни листи и епикризи за периода от подаването на първоначалните документи до деня на комисията, кръвна картина и диференциална кръвна картина, амбулаторна карта на детето и рецептурната му книжка).
Комисията е в Туб-диспансера на ул. „Гурко” – Белодробна  болница в района на Трета поликлиника – Ет. 1, каб. 1.
След като се вземе решението, се изчаква 10 дни и се отива отново в Картотеката в Окръжна болница и там се подпечатва. След това се правят няколко копия и се отива в Общината по местоживеене в „Отдела за закрила на детето”.
„Отделът за закрила на детето” се намира точно до у-ще „Братя Миладинови” (ниска зеленикава сграда). Там се попълва една молба и една анкета, според тях ще преценят каква допълнителна помощ да отпуснат – за пътни, за балнеолечение, за обучение. Носи се и копие от решението, копие от акта за раждане и лична карта на майката за справка. Същите документи се носят след това в Общината по местоживеене, където се попълват два вида молби – за детските и за месечната помощ.

За други градове ще очакваме допълнение.

Други

Болница Тоукуда София
Линк към педиатрията и всички специалисти http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&dId=7
тел. (02) 40 34 000 - централна регистратура
       (02) 40 34 948 - регистратура педиатрия за записване   на часове и информация.
Кабинети: (02) 40 34 139; 40 34 143; 40 3 4 142
(изрично доволни от д-р Веделина Кендерова, д-р Калин Лисички, д-р. Лазарова, но и другите се препоръчват)

Детски  медицински център, ул. Гурко
Други специалисти, които преглеждат там: д-р Шивачев - кардиолог; д-р Христов - пулмолог; д-р Павлова, общ педиатър; д-р Георгиева, гастроентеролог. Центърът е частен, но всички работят в педиатричното отделение в Терапията, при нужда хоспитализират направо, освен това извършват на място спешни инхалации, инжекции и други манипулации, има много добър ехограф. Пиша всичко това, защото може да се наложи да се ползват услугите на центъра от гости на града. Работи всеки ден (и неделя) от 8.30 до 19.30ч.

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 20:37 от Drina

# 1
  • Варна
  • Мнения: 957
Благодаря, Дрина!
Да я напълним със здраве!

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
дай боже!!! Praynig Hug

# 3
  • София,
  • Мнения: 4 267
Пу трета, ха дано ни е на късмет и без болести   bouquet

# 4
  • Мнения: 872
Е, нова тема...
Пожелавам да не се пълни бързо!
Ако се пълни бързо, да е само с хубави неща, т. е. не точно по темата. Grinning

Момичета ,колко време преди да изтече телка започвате да се занимавате с документите?
Първо се вземаше някакъв документ от личната и се насеше на |" Макариополски ", нали? Забравила съм. Embarassed

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 542
Да пишем по-малко в тази тема.  Praynig Някои да има излишен сингулер 5мг - 4-5 хапчета? Пак проблем с компютрите, изписан ни е на 02.03. 28-ят  ден е същия месец и не го приема компютъра. Та трябва да прескачаме. Пък точно пролетно време не ми се прескачат дни.

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 19:50 от gabelas17

# 6
  • Мнения: 872
Аз имам от 4мг, когато не ни достигат давам от него.
Вярно по-малка е дозата, но да не остава съвсем без сингулер.
На някой ако му трябват, да се обади.

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 542
pepа - добра идея   bouquet Щом може да се пият от 4мг  и това е вариант. Но по- добре си ги пази,  щом детето може да ги използва. От време на време някой пише , че има излишни , т.е то вече не ги пие и ще им мине срокът. В такъв случай бих се възползвала.

# 8
  • Мнения: 332
 Хайде и аз тук Hug
След трите ваксини сме супер,просто невярващо Crazy
Много здравички бъдете,по-малко пишете,само да не се забравяме Heart Eyes
Ние също трябваше да сме на сингюлер,но само веднъж съм вземала и го раздадох без да сме пили Party
Все си мисля,че ни е поотминало това чудо....А и с храната сме супер,няма непозволени вече CrazyНямаме засега и АД
Еххх,нахвалих ви се,ама ми се искаше Grinning
Нека само позитивни постове виждам в темичката  bouquet

# 9
  • Мнения: 748
Здравейте, аз от скоро ви чета и не зная дали още сме за тази тема.В сряда бяхме в София при д-рФренгов и при д-р Бъчварова имахме час и за д-р Куфарджиева ,но не стигнахме до нея.
УНГ каза ,че всичко и е наред с леко увеличена трета сливица е между 1 и 2 степен/но тя е 3месеца с задна хрема ,така ,че това е нормално, има леко изкривяване в дясно на носа ,но било мнооого леко и нямало нужда да му се обръща внимание.
Лечението от него: лимфомиозот     3х 5к. хомеопатично
                                 мукосептонекс   3х2к.
                                 фарингостим      2х 1т. хомеопатично
А Бъчварова допълни: ксезал 2х5к и назонекс по 1 впръскване сутрин.Каза за сега да не и давам сингулар ,защото гърдите и са чисти да пробваме първо с това лечение и след това ще прецени ,ако не се повлияе може би ще го пием.
А отностно кетотифена който сме пили до сега каза ,че освен да и увеличи апетита никаква друга работа не е свършил Cry
Моля ви коментирайте лечението ,защото освен ксезала нищо друго не ми е познато.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 262
   Маричери, измисли ми наказание за това, че те разходих до болницата ненужно, как прочетох вместо Иванова - Илиева.... Ще си понеса с радост наказанието...   Laughing Не е същата лекарката. Иначе болницата е тази, да!
   Мишо ми се мъкне пак с някакви жълти сополи, ужасни са просто, според мен са си гнойни, и от есента му лепнаха синузит, и мисля, че непрестанно го възбужда на фигурното пързаляне,  знам ли вече.. Опита се и лаеща кашлица да направи, но се размина само с една нощ, денем дори не подкашля! Ех, как ми се иска и на мене да литна до Сандански, ама пусти пари и задължения.

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
pepa georgieva не знам колко време по рано трябва да се подадат документите, но в първия постинг на темата има информация. Днес седнах и обнових за ТЕЛК-а за София, понеже скоро минах през това. Като вземем решението пак ще пиша. Трябва да вземеш направление от личния ви лекар и с него да отидеш на ул. Иларион Макариополски 10.

maxxi007 това което пишеш ми стопли душата. Втората прекрасна новина за днес. Дано да се все така добре!  Praynig Hug

skela лимфомиозот и фарингостим не съм ги чувала. Мукосептонекса са ни го изписвали и на нас. Аз не ги харесвам тези капки. Адски лютят и Пепи пищи като му ги слагам.
Ксизала и Назонекса са противоалергични. Задната хрема е гадна и продължителна. Може и да е бактериална. Взеха ли ви секрет? Но това не е признак, че имате астма. Щом лекарите са преценили, че няма нужда от друго и няма находка в дробчетата, това може само да те радва. Действайте по препоръките им и дано се оправите бързичко. Може да не се касае за астма. Пожелавам ти го от все сърце!  Hug

# 12
  • Мнения: 684
Следя ви, чета ви, но не пиша... често
Дано всички малчовци са добре, моя дребус засега е ок, но все едно нищо не съм казалааааа Simple Smile
И аз мисля да отидем до Сандански по Гергьовден, дано да стане.
Хубави почивни дни ви побелавам  bouquet

# 13
  • Мнения: 748
Drina  правихме гърлен секрет и нищо не откриха,УНГ и алерголожката казаха ,че секрета е бистър и е типично за алергия,освен това закашлянето го прави винаги след 19.30 -20.00ч.А секрет навън няма ,със задна хрема сме.
А честно казано много се надявам да се разминем с това.
Д-р Бъчварова спомена нещо от рода ,че има деца при които не слиза към дробовете ,но пак се смятат един вид за асматици и ,ако е така тогава ще се наложи да пие синголар.Аз не бях чувала за такова нещо или пък нещо да не съм я разбрала жената newsm78 ,че аз малко недочувам newsm78

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 10:21 от skela

# 14
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ ДНЕС.МНОГО ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ И С ГОРДОСТ ДА СИ НОСЯТ ИМЕНАТА.
Честита ни нова тема.Нека ни е на късмет и да пишем само хубави неща в нея.
п.п.Миро пак е болен  #2gunfire сега сме с отит,който вече отшумява.

Общи условия

Активация на акаунт