Питка със "сушени домати на слънце"

  • 875
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Продукти:
 
За тестото:
500 гр. брашно
1 пак. суха мая
1/2 ч.л. сол
1/2 ч.л. захар
1/2 кафена ч. олио
1/2 кофичка кисело мляко , като се допълва с хладка вода
2 яйца

За плънката:
4 глави червен лук+ олио за запържване
1 ч.л. червен пипер

10-12 парчета сушени домата, накиснати в топла вода до омекване.

Приготовление:
Всички сухи части за тестото се смесват заедно и всички мокри отделно. От тях се омесва тесто. Втасва. Замесва се пак и се разтила на правоъгълна кора с дебелина 0.5 см. Намазва се леко с олио и се поръсва с лучената плънка. Навива се на руло и се реже на пънчета с дебелина 3 пръста и се редят в намазнена тава. Отгоре се слагат парченца от доматите. Не се маже с яйце!  Оставя се да втаса пак за около 30 мин.
Пече се на 180Св предварително загрята фурна, докато порозовее ( около 40 мин).

Има вариант тестото да се разточи в кръг и да се нареже на триъгълници и да се навие на кроасани. Или както решите вие.
Много вкусно.
Понякога слагам маслини отгоре ( без костилките разбира се на 2 разрязани).

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Много вкусно звучи, Hug може ли да се заменят доматите с нещо друго? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 176
Еми може Simple Smile
Аз заменям с маслини понякога, с печена чушка. Чушката на лентички я нахвърлям отгоре и дори правя разни форми с нея:)

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ти благодаря Hug, днес ще пробвам с чушките Wink(не съм яла сушени домати, не знам дали ще ми харесат)

# 4
  • Мнения: 4 176
Оххх малкия ми изключи компютъра:(
Та значи исках да кажа, че аз понякога поръсвам със стафиди ( накиснати предварително във вряла вода)

Друг път пък запържвам  малко червен пипер. После като махна от котлона слагам мнооого чубрица и много нарязан чесън. С това намазвам питката отгоре.

понякога слагам и банан дори Simple Smile
Различни варианти....

Общи условия

Активация на акаунт