Колко пъти се храните в денонощието?

  • 958
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
Как определяте колко пъти и по какво количество да яде бебето-по съвет на педиатъра или по някакви лични наблюдения?

# 1
  • Мнения: 264
Аз лично безрезервно вярвам на педиатърката си, страшна пичка е. Но то само детето си показва ..... В момента бебка я храня през 4 часа ..... общо 5 хранения като последното е в 11 вечерта ..... За последнот охранене дори насила я будя (за което може би много мами ще ме упрекнат) но ако не я сабудя означава да остане на 4 хранения ... или да ме събуди посред нощ.... За 4-рите хранения ми се виждат твърде малко , а за буденето - и аз се изнервям, после ходя недоспала ... и таткото го отнася а той все пак е на работа ..... така че я будя в 11 и в крайна сметка сме на 5 хранения през 4 часа  Mr. Green Hug

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
#Crazy #CrazyСтрахотно изказване за уважаван педиатър #Crazy newsm62
 Бебето само показва до някъде,ако плаче от глад няма какво да направиш-даваш мляко.Но количеството го определям аз.

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Всяко бебе е различно. Моята е минала 5 месеца обаче правим 7 хранения, а понякога и 8  #Crazy Става нервна като е гладна и по никакъв начин не може да бъде успокоена, освен да хапне. Иначе ако е сита и наспала се, си седи кротко и без да има хора около нея.
Нощем се буди пак през 3-4 часа Crossing Arms
Твоето бебче още е малко, за да можеш да въведеш режим и да имаш точен брой хранения. Flutter

# 4
  • Мнения: 33
Детето си показва само.Моята принцеса е като часовник...буди се на три часа.Сега сме на 7 хранения в денонищието.Като стана на две седмици,тя сама се отказа от храненето в 24 часа и се буди направо в 3.Така,че интервала за почивка на стомахчето от 6 часа,пак си го прави но в интервала от 21 до 3.За мен не е проблем да я храня нощем,тъй че се съобразих с нейното желание.Педиатъра ни съветва да махнем и това хранене в 3,но тя си го търси,като завещание...и на мен ми е жал да я лиша от него.

# 5
  • Мнения: 3 663
и по двете - и по препоръките на педиатъра и според бебето
зависи от самото бебе и особено от това как наддава
ако наддава нормално бих се ръководила по-скоро от бебето

# 6
  • Мнения: 3 537
Аз сама си преценявам какво количество мляко може да изяде бебето и толкова давам.А за храненето съм давала на поискване като по-малък.Сега вече гледам горе-долу да изградим някакъв режим Wink

# 7
  • Мнения: 7 640
много благодаря за мненията! Говорех с педиатъра-ние нали сме специални, по-мънички и по-рано родени Wink. До сега се хранехме на 3 ч, но щом не се събуждат, имам карт бланш да пробвам на 4ч, но трябва да имаме 6 хранения в денонощието. Стискайте палци!

# 8
  • Мнения: 3 663
стискам палци Simple Smile
по принцип бебетата, които са родени мъчники, после доста бръзо наваксват - за пример давам моята таня - родена 2700, изписана от болницата 2500, края на първия месец тежеше 4600 Simple Smile
също минахме на 6 хранения по това време Simple Smile
споко, слушай бебетата, аз съм оптимиС Simple Smile

# 9
Миличка бебето само ще ти подскаже кога е гладно , но в никакъв случай не го буди за да яде . Както възрастните не са винаги еднакво гладни ,така и бебчо понякога пропуска едно ядене, понякога пък е гладно след два часа.

# 10
  • Мнения: 1 555
Браво на вас щом сте на 6 хранения, ние с бебчо вече сме на 1 песец, но той милия си хапва на всеки 3 часа, като понякога прави толеранс от 4 ! Педиатърът ни каза, че е време да му спра нощното хранене в 3ч., но той ще ме изяде мен ако може Grinning така че дано той сам си се откаже от него като навърши 2 месеца !

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
стискам палци Simple Smile
по принцип бебетата, които са родени мъчники, после доста бръзо наваксват - за пример давам моята таня - родена 2700, изписана от болницата 2500, края на първия месец тежеше 4600 Simple Smile
също минахме на 6 хранения по това време Simple Smile
споко, слушай бебетата, аз съм оптимиС Simple Smile
Малеее  #Crazy
Радост се роди 2490 и чак преди 1-2 седмици беше 4700.
Сега сме на 5 хранения, поняяякога даже 4, защото заспива вечер и пропуска последното ядене. Педиатърът ни посъветва така, но детето гладно не е оставало, още преди това сама беше почнала да преминава на 5 хранения.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами общо взето се придържам към книжките,но и самото дете те насочва.Ние сме вече на 6 и гледам,че се опитва да мине на 4 кратно хранене,но за сметка на количеството разбира се,та все тая на практика Laughing

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз пък никога не съм се ръководила от друго, освен от бебето си. Беше на 10 дни, когато заспа в 21 и се събуди в 6ч. Оттогава не се е хранила нощем. Няма твърд режим, общо взето яде на поискване дори сега, когато яде и пюрета.
От около месец се храни 4 пъти дневно. Първо ми се струваше, че е рано, но тя категорично отказваше да яде, когато аз реша, че е време  Mr. Green И я оставих тя да диктува правилата. Гладна не се оставя да бъде Grinning Качва си нормално. И двете сме доволни така Peace

# 14
  • Мнения: 1 639
4-5 пъти на ден яде Дариа . В последните дни яде по-често по 4 ри пъти , защото става късно кум 9:00ч...

 Млякото й е 180+6 мерителни лъжици
 Пюретата са по 200гр
 Кашата около 170 гр

Общи условия

Активация на акаунт