Перитол?

  • 768
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
Първо се извинявам, че пускам темата тук, но не ми се пуска в Здравния, защото не е толкова посещаван.
От няколко дена Калина почти не спи вечер. Буди се през 2 часа, понякога и по-често и виси на гърдата. Към 4-5 часа, обикновенно не издържам и я вземам при нас, но тогава така или иначе не можем да заспим. Тоест, тя си спи, но аз и мъжо не, все ни е страх да не я притиснем, а и тя се гуши отгоре ни и става жега. Абе, не се издържа повече. Преди като изпаднеше в такива криви безсъния и давах вечер по половин лъжичка Панадол и си спеше поне от 1 до към 6 сутринта. Ама сега- нъц!Днес се оплаках на педито и ми изписа Перитол по половин лъжичка вечер. За успокояване, а и да и повиши малко апетита. Уж безвреден, не като Панадола, ама още на опаковката надписи: Не се препоръчва при бременност и кърмене и Да не се прилага при деца под 2 години, а ние нямаме още годинка. И вътре едни предупреждения- при дълга употреба намалявал броя на червените кръвни телца, причинявал тежки анемии. Звъннах на педито и тя ме увери, че е безвреден, листовката била стара, а и аз все пак нямало да го давам с месеци. Ама на листовката пише , че последната и редакция е от 2004. То май като оплакване стана повече, ама се чудя, някой давал ли го е изобщо с цел успокояване и дали да не го метна в аптечката и да стисна зъби, докато отмине периода. Ама пусто безсъние, вече не се издържа, айде засега мъжо е в отпуска и сме на смени сутринта, а като тръгне в понеделник на работа безсънието ми ще стане хронично. #Cussing out

# 1
  • Мнения: 5 228
Аз не бих го давала, каквото и да ми обяснява педито. Ако не спи от зъбоникнене, защо не пробваш с хомеопатия - аз при по-напечени ситуации давам няколко гранули Хамомила (лайка) в малко водичка и при нея върши чудеса (да чувам на дърво). По-лесно заспива и по-малко се буди.

# 2
  • Мнения: 2 784
Хамомила давах с първите зъбки, после спря да върши работа. А това вече не съм сигурна какво е. Първо беше настинала, после нервна, ама такова нещо... Абе, чудя се още, май няколко дена ще изтрая, ако не се успокои може да го пробвам за 1-2 вечера...

# 3
  • Мнения: 5 228
Сигурно е нещо временно, което ще отмине. Защо не се консултираш и с друг лекар за перитола?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Перитол-а е противоалергично и не те съветвам в никакъв случай да го даваш с цел приспивателно.Тези лекарства са нож с две остриета - при някои деца имат ефект на сънливост,но при други е точно обратното - водят до хиперактивност,та да не стане вместо да изпишеш вежда да извадиш очи.Отделно че не е разумно да се дават лекарства за нещо,което не е болест...
Ако си толкова на зор,че мислиш да прибегнеш до лекарства,защо не потърсиш мненията за сиропа Киетюд - май Белинда беше пускала тема за него,можеш и нея да попиташ направо.

# 5
  • Мнения: 2 784
Значи засега ще го оставя да обира праха. За зор- ами на зор съм, ужасно ми се спи, особено в 4 през нощта, когато дребоса решава да си показва кривотиите, ама повече ме притеснява, че детето явно го мъчи нещо, за да се буди с такъв кански рев и да хленчи насън. Мерси, момичета, засега ще пасувам, а пък сиропа да седи. Чак ме е яд, че го купих...

Общи условия

Активация на акаунт