Предпазване със спирала

  • 2 511
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, търся мнения за предпазване със спирала. Днес лекарката ми препоръча Koperte, много се колебая заради вероятни странични ефекти. Цикълът ми винаги е много болезнен и обилен, но за 5-6 дни свършва. Чула съм, че спиралите го удължават. Споделете, моля ви, вашия опит! Много ще ми помогнете!

# 1
  • Мнения: 17
Аз бях с друга спирала не с тази но наистина става по обилна менструациата  Някъде към седем осем дена  Първите три дена е най лошо  Дамска превръзка + тампон ooooh!По болезнена не бих казала Колкото преди си боли Като си пиеш обезболяващи няма проблем Grinning Grinning Grinning А казвам бях защото ми падна  Сега съм се насочила към коперте Надявам се тя да не ми падне Но при всяко положение те съветвам да си сложиш По голямо спокойствие няма да намериш с нищо друго Grinning

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз се бях решила да слага,но ми напълниха главата с какви ли не факти и се отказах.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
На мен спиралата ( Копер Т ) ми удължаваше на 7-8 дни ( иначе 5 - 6 ) , а и ми беше по - болезнен . Но иначе 5 години с нея нямах никакъв проблем .

# 4
  • Мнения: 2 255
Сменила съм 4 спирали (все различна марка, вкл. Коперте), последната я махнах, защото реших да родя още един малък звяр  Rolling Eyes не съм имала никакви проблеми, освен това, че наистина цикъла се удължава с 1-2-3 дни (с всичките), но това не е болка за умиране на фона на осигуреното спокойствие. Сега ще си сложа пак, за да има мир  Sunglasses

Калоян    - 29.09.2004 г.
Кристиан - 08.11.1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 5
  • Мнения: 51
Ами аз съм със такава. За болезнена - не боли повече отколкото ако нямаш. При мен цикълът не се е удължил, а си остана като време същият 4-5 дена, освен това и менструацията не ми е обилна, веднъж на два три месеца може малко в повече, но иначе не.

# 6
  • Мнения: 1 685
Бях със същата.Много съм доволна специално аз,иначе съпруга ми казваше,че я усеща,което на мен ми се виждаше невъзможно.Питах гинеколога и той ми каза,че е възможно при определени пози и при определен размер Wink.Свалих я след 5 год. и забременях.Някои гинеколози препоръчват свалянето даже след 3-та година.
Цикъла не ми стана болезнен нито по-продължителен,но това си е до организъм,някои не могат дори да понасят чуждо тяло.
Дано ти да нямаш проблем,защото това за мен е най-добрия контрацептив.Намери си добър лекар да ти я постави!

# 7
На всички благодаря за мненията, ще ви послушам и ще си сложа спирала, пък ще видим и при мен как ще са нещата след това!

# 8
  • Мнения: 415
Дано всичко е  О.К. при теб Praynig
След като си сложих Копър Т , се разбих от антибиотици, болки, некомфортност..........защото организмът ми се бореше да я изхвърли.
Борбата продължи известно време, последва затишие, придружено с удължен и силно болезнен мензис, оплакваше се и мъжа ми, че му драска нещо / Shocked/ , коремът ми беше подут почти нонстоп......
Нещата сякаш утихнаха /или бях привикнала?/ за 5-6 месеца.
После получих яки болки - доктор, антибиотик, преглед, кървене, лекарства, преглед, хормони, преглед.......и една вечер припаднах.......оказа се извънматочна бременност  doh
Сега ми се ще спирала, че уж е сигурно, ама май не е.....

# 9
  • Мнения: 17
Сега ми се ще спирала, че уж е сигурно, ама май не е.....
Да но реално погледнато има ли  било хапчета презерватив гелове и  т.н да е 100% сигурно Няма такова доколкото знам Случват се и такива както на теб напримерно но това са малки проценти Въпроса е в това че със спиралата за нищо не се грижиш нито  дали си пила хапчето или има ли презерватив  Докато със  спиралата за нищо не се безпокоиш   Heart Eyes Grinning

# 10
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте! А някой от вас слу4айно да е ползвал спирала "Мултилоуд"? аз съм с такава от 2 мес., но за сега нямам никакви проблеми! А Вие? 

# 11
  • Мнения: 1 708
Аз също исках спирала но гинеколога ми каза, че имам проблем със шийката и не мога да сложа! Sad

# 12
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Дано всичко е  О.К. при теб Praynig
След като си сложих Копър Т , се разбих от антибиотици, болки, некомфортност..........защото организмът ми се бореше да я изхвърли.
Борбата продължи известно време, последва затишие, придружено с удължен и силно болезнен мензис, оплакваше се и мъжа ми, че му драска нещо / Shocked/ , коремът ми беше подут почти нонстоп......
Нещата сякаш утихнаха /или бях привикнала?/ за 5-6 месеца.
После получих яки болки - доктор, антибиотик, преглед, кървене, лекарства, преглед, хормони, преглед.......и една вечер припаднах.......оказа се извънматочна бременност  doh
Сега ми се ще спирала, че уж е сигурно, ама май не е.....

Не знам дали да си кажа и моето мнение, ама спирала не може да предпазва от извънматочна бременност - тя пречи на вече оплодената яйцеклетка да се закрепи в матката (докато хапчетата препятстват образуването на яйцеклетка). Така че при теб яйцеклетката изобщо не е достигнала до матката, за да може спиралата да си свърши работата - загнездила се е или в маточните тръби или в коремната кухина. Това знам с моите бегли познания.

А иначе и аз мисля по въпроса и трябва да го измисля.
Преди време един доктор ми предложи противозачатъчни, които едновременно изчистват и лицето ( имам страхотен проблем с пъпки по лицето, петна и пр., които се увеличиха след 2-те бременности)
И се колебая между спирала и такива хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт