Как да давам изцедената кърма?

  • 435
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Вечерно време на последното хранене бебчо май не му достига съвсем манджата. За сметка на това сутрин има в изобилие. Аз изцеждам и му я давам вечерта. Давам и към 30-40 грама и хич не ми се иска да я храня с шише. С лъжица нещо не се справяме Rolling Eyes Дали ако я дохранвам с капкомер ще си навредим на кърменето?

# 1
  • Мнения: 2 757
И аз правя ама точно като теб. Сутрин ако не ме мързи изцеждам доста, над 100лм и вечер го дохранвам с нея. Специално аз не съм останала с впечатление, че това ми вреди на кърменето, от дълго време го практикувам и бебо все още си предпочита да си суче от мен. Даже като сме навън и се налага да го храня с шише и малко се озорвам да го убедя, че това в шишето е манджа ooooh!

# 2
  • Мнения: 533
За6то не иска6 да дава6 от 6и6е? Аз понякога съ6то дохранвам или ако сме навън давам от 6и6е и определено предпо4итанията на беба не са към него. Спокойно си дохранвай с 6и6е и не се мъ4е с капкомер.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо да се мъчиш с цедене и техники за даване на изцедена кърма,слънце - много по-лесно и успешно е вечер просто да кърмиш на съвсем кратки интервали или да оставиш детенце да суче нон стоп,като си легнете и двете в леглото - хем ти почиваш,хем то суче Grinning

# 4
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз така процедирах с месеци(5-6 newsm78) и си спеше по цяла нощ, но откакто започна да се буди въпреки стабилните вечери от шише стана безпредметна цялата галимация. Сега нощно време суче "на корем" и няма нищо за цедене сутринта.

# 5
  • Мнения: 6 472
Защо да се мъчиш с цедене и техники за даване на изцедена кърма,слънце - много по-лесно и успешно е вечер просто да кърмиш на съвсем кратки интервали или да оставиш детенце да суче нон стоп,като си легнете и двете в леглото - хем ти почиваш,хем то суче Grinning
Това с кратките интервали за съжаление не мина Sad Т.е минава, ама ако имам нервите да я храня през 20-30 минути от 7 до 1 Confused Всъщност по- лошото е, че и другото ми дете се нуждае от внимание по това време Grinning
Това със спането заедно не съм го пробвала. Причината е че като раждах каката, едно майче беше заспало с бебчето при нея. Някой влезнал в стаята, тя се стреснала и изтърсила бебето на плочките. Беше много зле милото Sad От тогава изпитвам някакъв невероятен страх да взимам децата при мен в леглото. Ина почна да спи при нас чак като стана на 7-8 месеца. Много е тъпо наистина, но аз съм под напрежение през цялото време и не мога да мигна.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Слинг,слинг - това му е майката за вечерите smile3521 Ръцете ти свободни да вършиш нещо,мобилна си да ходиш и да обръщаш внимание на другото дете,а дребното си суче вътре,ако иска нон-стоп Grinning При това от солиден опит удостоверявам,че има чудодейно магическо действие за вечерните ревове - прекратява ги или ги намалява с около 90% Grinning
За общото легло също има варианти - да придърпаш бебешкото креватче до твоята страна на леглото,ако има място; да сложиш матрачето от бебешкото легло на пода,така че дори да падне детенце,нищо да не му стане(аз това правя - нашето легло е ниско,30см височина,но бебата е падала вече безчислен брой пъти,откакто взе да лази из леглото Embarassed,а в момента ме спасява спалното чувалче,че с него не лази; да сложиш на леглото едно одеало като ромб (като хвърчило),ти лягаш върху единия ръб,така че да ти е под д-то,слагаш бебето да си легне в средата на хвърчилото,премяташ най-външния ръб през него да го завиеш и си го пъхваш отново под д-то - така бебето е в нещо като торба,от която дори да се върти,няма как да изпадне от леглото,защото е в сгъвката Grinning

# 7
  • Мнения: 192
Аз в началото бебето по същия начин вечер.Т.е. през деня доизчеждах след хранене,то се посъбираше за още едно хранене и вечер и го давах от шише,след което пак се изцеждах.Правех го,защото и аз имах чувството,че мъничката е гладна и нали шишето е прозрачно и виждаш количеството...Това обаче не се оказа причината за плача й,защото въпреки това тя пак си плачеше преди да заспи.Затова реших,че са безмислени всичките тези сложнотии и престанах да го правя (още повече,че вечер изцеждах толкова,колкото е изяла от шишето) и започнах да си я оставям да суче,след което гушкате,разходки и заспиване.По-късно като поотрасна малко и минаха коликите,след кърмене веднага в леглото и тя си заспива без да плаче.

А за твое сведение все пак,давах от шише Avent вечер доста време (от страх,че няма да й стигне това в гърдите ми) и тя не прояви предпочитание към него.Сега даже изобщо не го иска Naughty Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мисля, че няма проблем да даваш от шише...Аз храних беба 1.5 месеца в началото така/е, преди да и дам шишето я оставях да суче по 20 мин./. А сега вече съм на работа и тя има по 2 хранения на ден от шише с изцедена кърма,но не съм забелязала разлика в това как суче от мен. Абе друго си е цицата... Mr. Green

# 9
  • Мнения: 6 472
hedra, уших си слинг преди 3 дни, ама нещо още не съм му хванала цаката на кърменето в него Embarassed Embarassed Embarassed Нищо де, опитите продължават Grinning
Loran при нас ревуцането спира в момента в който я дохраня Rolling Eyes Човечката заспива като пън, тъй че може би при нас все пак е от това.
bg_paint и ние по твоите стъпки вървим - след два месеца ще се връщам на работа.
Много ме притеснява беба да не се отбие, като почна да давам с шише Confused Имам доста тесни канали, кърмата тече зорлем и на бебчо му е доста трудничко със сукането. В момента, в който види по- лесното имам чувството, че веданага ще изостави цицата Thinking

Общи условия

Активация на акаунт