Бяло течение от половите органи на новородено момиченце?

  • 6 404
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 178
Мили мами на момиченца, помогнете!

Много съм притеснена, тъй като не съм гледала девойка / имам по-голям син/.
Малката ми дъщеричка е само на 4 дена. Вчера ни изписаха от болницата и днес татито ще търси педиатър. Но разбрах, че чак след получаване на акта за раждане можело да я запишем при когото и да било / а това са цели 2 седмици /.  Дотогава надеждата ми е във вас !

При смяна на пелените забелязах бяло слузесто течение от половите органи на бебка. Нормално ли е?

Споделете, ако знаете! Благодаря предварително!

# 1
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Здравей! Първо честито - да ви е жива и здрава щерката и много щастие!
Имам син така че не мога да ти отговоря на въпроса за бялото течение, но мога да ти кажа за лекаря - още днес намерете педиатър, който да ви посети.  Фиктивното записване става чак след две седмици, но това не пречи избраният от вас лекар да ви наблюдава до тогава. Така че действайте! Поздрави и спокойни първи дни у дома! Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Здравей!!!
Да ти е жива и здрава дъщеричката. Много да ви радва и да има много много късмет в живота Grinning  Grinning  Grinning


И при нас имаше такова бяло течение. Лекарката ни каза, че е нормално да има, имало предпазна функция. С времето  течението изчезна, но честно казано не си спомням докога го имаше. Не се притеснявай и дори ако има и малко кръв, дължи се на хормоните, които са преминали от мен в бебка. При нас имаше и кръв. Лекарката ни каза да го почистваме течението с памук с преварена вода.
Много целувки на малкото сладурче!!!!!

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Няма проблем със записването на личен лекар. Даже трябва до 24 часа от изписването да ви е посетил. Просто след като вземете акта за разждане, ще попълните ЕГН-то във формуляра за избор на лекар.
Моят съвет е: веднага си намерете доктор и той още днес трябва да дойде.
За течението и аз знам, че е нормално.
Каката нямаше подобен проблем, но съм чела, че е на хормонална основа.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Пак Честито!
За бялото течение не се притеснявай, това е слдствие на твойте хормони, които са в нея. Нормално е и гърдичките да са леко подути и дори да има секреция като клоастра. До 1-2 седмици ще сте забравилиза това Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 178
Момичета, страшни сте! Обичам ви всички!

Аз иначе щях сама да се побъркам да го мисля какво може да е, докато дойде педиатър в къщи.

А татито отиде вече да търси педиатър в района / ж.к.Лагера/. Ако не е намерил до следобеда - пак ще търся помощ във форума!

Благодаря ви още веднъж! Сега отивам при беба, че ме "вика".
Чао!

# 6
  • Мнения: 343
И аз да кажа не се притеснявай за течението. Нормално. Новородените изживяват хормонален бум, на което се дължат тези неща. Ние също имахме, но малко. При нас се изрази в подуване на гърдите. Може и това да стане не се тревожи.

# 7
  • Мнения: 1 194
Здравей, честита ти дъщеричка!

да е жива и здрава и много късметлийка!

моята бебка е на 2 месеца почти и тя също имаше слузесто течение и даже към 4 ден и малко кръв -акушерките го нарекоха "малък мензис" Simple Smile спря след една седмица!Както вече другите са ти казали -дължи се на майчините полови хормони които попадат в бебето по време на бременността!
като гледам другите мами май почти всички госпожици са минали през този етап!

хаиде, кураж! и да нацелуваш госпожицата! Grinning

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз имам момче, но съм чела, че се случва да се появи такова течение при новороденото и е нормално, даже може и капчици кръв да има. Те мамите по-горе вече ти го казаха. Така че не се притеснявай! А личен лекар намери веднага, нашият акт го бавиха 45 дена, ако трябваше да чакаме...
Още веднъж честита госпожица, много усмивки и по-малко притеснения  Grinning

# 9
  • Мнения: 694
Да това е нормално, но до един момент. При нас не изчезна веднага, а се задълба. Абе стана тя една, ама това е друга тема. Все пак го следи.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 457
Виждам, че и вие сте имали такова течение.
Аз още в болницата видях това, след като първата нощ проявих самоинициатива и реших сама да сменя памперса на бебето, преди да дойдат акушерките. Laughing
Доста се шашнах като видях това бялото там между лабийките на бебето. Помислих си, че някаква гной. Embarassed  Neutral Face . Доста се постреснах, та веднага ги питах на място какво е това и защо.
Главният ординатор-Неонатология, който минаваше всяка сутрин по стаите-този високият с мустачките, ми обясни това, което другите вече са ти казали. Нормално било. Хормонално.
А за гърдичките, ако забележиш подуване, вчера нашата педиатърка препоръча компресчета с риванол.

# 11
  • Мнения: 2 641
Zdraveite,

Az hodia pri doktor Rusinova, koiato raboti v bivshata 19 poliklinika do Orlov most, po tochno do Voennata akademia. Mnogo sam dovolna ot neia, ima specialnost pediatria i chialoto semeistvo sme pri neia ot godini. Znam kolko e trudno da se nameri svesten lekar po princip.

# 12
  • Мнения: 3 481
подуването на гърдичките може да се изяви със същия успех и при момченцата. В никакъв случай не трябва те да се ...изстискват, както все още правят някои вандали!!! Imp  Особено при момиченцата всяка механична намеса може да увреди бъдещите млечни жлези и така бъдещата мама да не може да кърми, да не говорим за други ядове. Компресите с риванол също се правят само по преценка на лекар

# 13
  • Мнения: 1 187
Как е днес малката ти принцеса? Намерихте ли й педиатър? Моята дъщеричка също получи това "бяло течение" още в болницата, като при нея не беше точно течение, а по-скоро приличаше на безцветен гел или нещо подобно... И аз в първият момент се шашнах, защото знаех за евентуалното течение и кървене, но точно такова нещо не очаквах. Обясниха ми, както са ти казали и другите момичета, че е на хормонална основа и няма нищо притеснително... Сърдечни поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт