Искам да захраня и искам съвети!

  • 343
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Здравейте, мами!
Изчетох библиотеката, рових, търсих и сега имам конкретни въпроси, ще съм благодарна за инфо как е било при вас!

Инфо за ситуацията при нас - Калина е на кърма, макар че по съвет на педиатъра й, вече пие сок от ябълка и морков (домашно изцеден)......
сега трябваше да сме почнали плодовите и към края на месеца - зеленчуковите пюрета, ама аз нещо имам задръжки и затова е важно да събера мненията ви!

1.  Искам за започна с оризова каша сега!
Ама според вас, рано ли е, късно ли е, с кърма може ли да я примесвам (мисля си за тази на Нестле, не знам колко струва newsm78), тя замества ли хранене или не?

2. Като я давам нея, кога да почна с пюрета? Искам първо да дам зеленчук, а после плодовите - вие как мислите?
Това, че вече съм дала сок, дали много е навредило на детенце?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 550
1. По принцип след 4-ти навършен месец можеш да дадеш оризова каша. А хлапето има ли признаци за готовност за твърда храна? Това е определящо дали е рано или късно.  Можеш да замъркаш оризовата каша с кърма, за да има по-познат вкус и бебето да я приеме. Тази на Нестле струва към 3,70-4,20 лв. Зависи как я намериш. Ако възнамеряваш да кърмиш дълго, първо кърми и после давай твърдата храна. Започва се с 1 лъжичка веднъж дневно и т.н. като постепенно увеличаваш количествата.Така докъм навършване на 1 година основната храна на бебето е кърмата. До тогава целта е твърдата храна не да напълни търбуха на бебето, а то само да я опита, да се запознае с нея. След навършване на 1 година първо даваш твърдата храна, а след това кърмиш.
Ако възнамеряваш да кърмиш докъм годинката, питай педиатрите. Те са факири на бързото отбиване на бебета.
2. След като няколко дни си предлагала каша и бебето я приема, няма странични реакции, можеш да дадеш зеленчуково пюре. Пак по същия начин - 1 лъж. добавяш към кашата и следиш как ще се приеме. На следващия ден 2 лъж. и т.н. Аз също мисля, че това е по-добрия вариант, защото плодовете са сладки и щом бебето се запознае с тях, после има вероятност да ти откаже зеленчуците.
Дали сокът е навредил на детенцето ще разбереш на по-късен етап. Дори в момента да не са се засилили коликите, да не е повърнало и т.н., ако след години ти се оплаква от продължителни болки в корема и развие куп стомашни проблеми, съм сигурна, че ще си спомниш.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Дай е-майл на лични и ще ти пратя инфото, което събрах благодарение на майките от форума/около 40 стр./. И на нас ни предстои захранване от другата седмица, но аз изчаках бебка да стане на 6 месеца. До сега е само на кърма и абсолютно нищо не съм и давала, но ти ще си прецениш сама как да постъпиш Laughing

Общи условия

Активация на акаунт