Грешка ли правя?

  • 428
  • 4
  •   1
Отговори
От 3 вечери давам на бебето си адаптирано мляко - по 150 гр. Това го правя със следната цел: понеже му никнат зъби и вечер е особено настървен да хапе като е гладен, аз му давам Адапте за да може като се понаяде малко след половин час като му се доспи и започне да търси да суче да не ме хапе Rolling EyesОх, стана много сложно -надявам се че ме разбирате Tired Е, ефект има и аз не се разхождам като перфориран билет Laughing,обаче се чудя дали няма да му навредя по някакъв начин или пък да има някакъв друг проблем newsm78.Ох, не знам ! ooooh! Дайте моля ви вашето мнение по въпроса! Praynig
П.С. Само кърмя и не съм захранила.

























































# 1
  • Мнения: 3 550
Ами, зависи какво мислиш да правиш занапред. Ако възнамеряваш да кърмиш дълго, спри адаптираното, защото малкият ще се измързеливи и после ще си мрънка за шишето и няма да иска да суче от теб.
А за хапането, не успя ли да му надвиеш по друг начин? Препоръчва се следното: Щом те ухапе, моментално му вадиш цицата от устата, поглеждаш тго в очите и обясняваш с твърд глас, че мама я боли. После спираш да го кърмиш и го връщаш в леглото му. Ще направи връзката, не са прости малчовците. На нас ни отне 3 ухапвания. След 3-тото схвана, беше на 5 месеца и оттогава не ме е хапал.
Тъй като хапането е несъвместимо със сукането (просто няма как да се извършат едновременно), значи, че не е гладен.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има риск както да хареса шишето (макар че този риск е малък - детенце е вече голямо,пък и ти му даваш шише само тогава),така и сериозно да намалее кърмата,която вечер и без друго физиологично леко намалява - този риск е вече доста сериозен.
Има други неща,които може да направиш за разрешаване на проблема,без да застрашават кърменето.Едното е да кърмиш начесто привечер,за да не огладнява бебето и да не захапва стръвно(това се отразява добре и на количеството кърма).Тук има малък риск като се нахрани да се опитва да те хапка за игра - но това лесно се усеща и е знак да прекратиш храненето,така че даже ще е полезно да му изградиш представата,че който хапе - му взимат цицата Laughing А за успокояване на зъбките има друго,което можеш да опиташ - преди кърмене му дай да гризе известно време пръста ти и разтърквай болезненото място.Може за същата цел да използваш намокрена и оставена за известно време в хладилника кърпичка - приятна е за смукане и охлажда и леко обезболява мястото.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 576
От 3 вечери давам на бебето си адаптирано мляко - по 150 гр. Това го правя със следната цел: понеже му никнат зъби и вечер е особено настървен да хапе като е гладен, аз му давам Адапте за да може като се понаяде малко след половин час като му се доспи и започне да търси да суче да не ме хапе Rolling Eyes
Аз практикувам това повече от месец, но поради друга причина. Като му дам адапте спи по-дълго време преди да се събуди и така го кърмя 1-2 пъти на нощ иначе бях като гръмната и много изнервена през деня  Embarassed. Не бих казала, че е привикнал към шишето нито пък ,че ми е намаляла кърмата. През деня е основно на кърма и има само едно ядене на пюре след, което пак суче. Ако съдя по моя опит няма защо да се притесняваш, но все пак всяко бебе е различно.

# 4
  • Мнения: 249
Според мен също не е нужно да правиш това. Най-много  то да дръпне след себе си друга беля, която да се чудиш после как да оправяш. Имам в предвид постепенно отбиване на детето и отдръпване на кърмата. Разбира се както е казала и Стейси, зависи много дали искаш да кърмиш дълго. Ако да - то това, което правиш в момента не е най- удачния вариант да го оттучиш да те хапе...
Ще подкрепя горепосоченият ти начин чрез издърпване на цицата и строг тон за порицание... Бебо ще свикне, че това е лошо... И ние имахме такъв период (не че отвреме навреме не го прави пак де, но...), и то с четири зъба в устата   Sick Sick #Crazy #Crazy, и общо  взето така се оправихме...

Общи условия

Активация на акаунт