украса на питка

  • 5 129
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Момичета, в неделя съм на сватба на едни приятели и ме помолиха да им направя питка. Иска ми се обаче отгоре да я украся по-интересно, а нямам идея как. Правила съм Хризантемата и затова искам нещо ново. Бяха ми казали, ме фигурките се правят от по-различно тесто, но забравих какво. Приемам всякакви идеи и благодаря предварително  Laughing

# 1
  • Мнения: 750
Фигурките за торта се правят от различно тесто, тези на питката можеш да направиш от същото, само му добави още съвсем малко брашно, за да е по-стегнато и по-лесно за моделиране.

Погледни ето ТУК. Предполагам, че ще ти се оформи идеята!

Добавям ти и още линкове!

1
2
3
4
5
6

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 13:43 от Спаска

# 2
  • Мнения: 1 655
Страхотни питки! А как се получава този по-различен цвят между фигурката и питката (както в линк N 6)?

# 3
  • Мнения: 101
Страхотни идеи. Много ти благодаря. Може ли обаче да ми напишеш точно как се прави тестото за фигурките, че и за торта не зная как става  Embarassed

# 4
  • Мнения: 750
Страхотни питки! А как се получава този по-различен цвят между фигурката и питката (както в линк N 6)?

Единственият вариант, който аз открих е да залепя фигурките след като вече питката се е поизпекла. Освен това има и друг номер да изглеждат по-различно - мажеш питката с разбит с олио жълтък, а фигурките - не.

# 5
  • Мнения: 750
Страхотни идеи. Много ти благодаря. Може ли обаче да ми напишеш точно как се прави тестото за фигурките, че и за торта не зная как става  Embarassed

Ааа, това за тортите е съвсем друго!
Има няколко вида тесто за украса на торта. от едното сеправят твърдите и абсолютно неставащите за хапване фигурки, от друго - покриването на тортата изцяло като с одеялце (мисля, че у нас го наричат "драганово тесто", но не съм сигурна!) , а от трето - фигурки, които са по-мекички е стават за ядене.

Ето ти два чудесни сайта по въпроса! В тях има и рецепти за тестата.

1
2

# 6
  • Мнения: 3 251
За украсата на пита ,тестото което се използва е само брашно ,вода и мазнина , до колкото знам . Замесва се по твърдо-  с повече брашно е.

# 7
  • Мнения: 303
Замаях се - страшно са красиви питките Simple Smile А и украсите за торти са невероятни - само дето кога ли ще ги направя.

Общи условия

Активация на акаунт