Мами помогнете със съвет...

  • 310
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Мами помагаите..беба е на 8 дни и от 5 дни сме на кърма имам я в изобилие поне на този етап. Възникна обаче следния проблем ; заспива по време на хранене суче около 5 минути и след това се буди след около час и половина и е гладна....незнам какво да правя след хранене аз се изцеждам естествено после е другата гърда, но като са толкова близки 2-те хранения се притеснявам че нямам достатъчно кърма и другото което , че и се събират повече от 8 хранения в денонощие, не прави нощна почивка.
Оф стана много дълго та въпроса ми е следния да и правя ли някакъв режим т.е да я будя на всеки 3-3,5 часа когато спи и отделно да и давам когато се събуди след 1,5 часа или да си я оставя когато иска да яде???
Дано сте ме разбрали

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честита бебка Grinning
Бебчето ти чудесно знае какво е необходимо,за да може да ти стимулира гърдите и да се нахранва така,че да може да наддава добре - умно ти е отсега Wink Затова не се меси - всичко,което описваш,е съвършено нормално и точно така трябва да е.Препоръчително е за новородено бебе да има минимум 8 хранения на денонощие (знам,че са ти казали друго),а още по добре да са 10-12 кърмения и да се храни и през нощта - това няма да трае дълго,обикновено към 6-тата седмица бебетата си формират собствено сравнително предвидимо разписание - не се хранят на равни интервали,нито ядат еднакво количество на всяко хранене,но обикновено задържат някакви предсказуеми часове на хранене и вече ще знаеш кога прави по-големи интервали и кога иска да яде през час.Няма нужда въобще да се намесвяш в процеса - той е естествен и става от само себе си,а като оставиш бебето постепенно да се приспособява,без да му налагаш часове и режими,си осигуряваш кротко доволно човече Grinning
Цедене след кърмене не е необходимо,освен ако не те заболят гърдите,тогава се цеди малко до облекчение,не до празно.Така кърмата ще се регулира според нуждите на бебето,скоро няма да произвеждаш излишни количества и гърдите ще омекнат - така трябва да бъде и не значи,че кърмата е намаляла.
Слушай бебето - то си знае какво кога му е необходимо и не можеш да сбъркаш,ако откликваш на нуждите му - за почти цялата първа година важи правилото,че това,което бебето иска,е това,което му е необходимо и че на нуждите му трябва да се откликва без бавене Grinning

# 2
  • Мнения: 431
Мами помагаите..беба е на 8 дни и от 5 дни сме на кърма имам я в изобилие поне на този етап. Възникна обаче следния проблем ; заспива по време на хранене суче около 5 минути и след това се буди след около час и половина и е гладна....незнам какво да правя .....


О, мила прекрасно те разбирам. В първите месеци Влади сучеше 20 часа от 24 възможни, защото беше мързел и заспиваше само като дръпне. Това щипане, гъделичкане...-нищо не помагаше- спеше като застрелян. Постепенно взе да се оправя, създаде си някакъв негов режим, който дълго беше загадка за мен, сука докато направи девет месеца и ме изостави. Карай по неговите мераци и няма страшно.

# 3
  • Мнения: 192
Честито бебче и от мен!

Напълно съм съгласна с Хедра.Не се притеснявай да кърмиш бебо,когато си поиска то,забрави за часовниците.Не се притеснявай от неравномерните интервали и продължителност на сукането.Така е в природата,където никой не ползва часовник,за да нахрани малкото си.Нещата са много сходни:) Честото кърмене в началото е важно и полезно и за двама ви.Ако иска нека суче и през нощта,дори по няколко пъти.Бебчо така се засища и расте и така си осигурява млякото и за вбъдеще,като стимулира гърдите.Затова отдели времето си предимно за малчо и за кърмене и си осигури домашни помощници:))
Имай предвид,че не всеки плач се дължи на глад,на докато започнеш да ги различаваш,кърменето действа успокояващо.
На мен лично бързо ми дотегна от честото присъствие на баби и съветници вкъщи,но споко,така е само в началото.Скоро ще се урегулират нещата и ще можеш да си позволиш лукса да се справяш сама.Според мен това е важно!
И слушай само себе си,следвай своята интуиция и сигналите на бебето и всичко ще бъде безпогрешно,бъди сигурна!:))

Успех занапред и дано бебчо ти расте бързо и щастливо!

П.С. Погледни в библиотеката в този форум,като ти остане време,има доста полезни неща за кърменето

# 4
  • Мнения: 192
И ощи нещо важно:

Не залъгвай с биберон-залъгалка и вода.Бебето не плаче и не търси това

Общи условия

Активация на акаунт